Recenze - POSEIDON

Zobrazit ubytování
9,8
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 9
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Krásná, pohodová dovolená

Velká spokojenost

Poloha

Pobytové místo nám vyhovovalo, bydlení klidné s překrásným výhledem, kousíček od moře, ale zároveň blízko spousta taveren a obchůdků. Také blízko hlavní město Argostoli dostupné buď pěšky nebo kousek autobusem s přístavem a palmovou promenádou kolem moře. Velkou atrakcí jsou želvy Caretty, které tam připlouvají, protože je krmí rybáři malými rybkami ze svých úlovků, je to velký zážitek vidět je tak zblízka ve volném moři i několik najednou. Také kilometrový most spojující Argostoli a Lixouri poskytuje pěknou procházku přes záliv. Co se týče koupání, tak jedno z nejhezčích, které jsme kdy měli. Hned pod ubytováním je malá divoká plážička, ale pár kroků vlevo je pěkná písčitá pláž Gradakia s jemným šedým pískem s lehátky a příjemným barem. Pláž i moře čisté, bez řas. Napravo asi desetiminutovou procházkou je oblázková pláž Kalamia s průzračným mořem a bílými skalami také s lehátky a barem. Nikde na plážích hlasitá hudba a koncem září bez davů turistů.

Ubytování

Ubytování v klidné lokalitě kousíček nad mořem. Bydleli jsme ve studiu Anastasia, které je maličké a chybí skříň na uložení věcí, ale kuchyňka s lednicí je dostačující a postel má pohodlnou matraci, takže pohodové spaní. Největší předností byl ale velký rohový balkon v druhém patře, z něhož byl překrásný výhled na moře a západy slunce, kterého jsme se nemohli nabažit. Takže pohodové snídaně a večerní posezení u lucerničky a retsiny. Také dostatečný prostor na velký sušák. Předností bylo také to, že koncem září už nebyli komáři a mohli jsme spát u otevřeného balkonu bez klimatizace, vzhledem ke klidné lokalitě jsme poslouchali jen cikády a šumění moře. Kolem hotýlku pěkně upravené prostory s kvetoucími voňavými keři a zahrada s posezením a lehátky. Ubytování je vzdálené od hlavní silnice, takže neruší provoz a je zároveň kousíček od možností koupání. Za týdenní pobyt byl jednou proveden větší úklid s výměnou ručníků a povlečení. Koše byly vynášeny denně. Paní majitelka byla příjemná, pana majitele jsme moc neviděli. Wifi fungovala bez problémů.

Stravování

Stravovali jsme se sami, což nám vyhovuje, protože není potřeba docházet někam načas. Příjemné snídaně na balkoně z místních produktů, řecký jogurt, baklava, sladká rajčata a melouny, výborný sýr feta a olivy, řecký chleba s olivovým olejem, prostě pravé Řecko. Obědy možné v plážovém baru, kde dělali výborné saláty a večeře jsme si oblíbili v taverně Ionio s příjemnou obsluhou a vynikající řeckou kuchyní. Po večeři vždy v ceně dezert a likér. Naprostá spokojenost.

Další služby

Paní delegátka byla milá a ochotná. Trošku nás zklamaly výlety, protože se nepřihlásil dostatečný počet osob, takže se kromě jednoho nekonaly, což ale není samozřejmě vina CK. Paní delegátka zajistila na výlet ostrovem mikrobus a ten se uskutečnil i s počtem 12 osob. Ostrov je rozlehlý, členitý a zelený. Je velmi hornatý, takže ze serpentin krásné výhledy na moře. Navštívili jsme známá místa-klášter sv.Gerasima, místní vinařství s ochutnávkou kafalonských vín, vesničku Agia Afimia se zastávkou na oběd, jeskyni Drogarati, jezero Mellisani s projížďkou na lodičkách a krásnou vyhlídu nad pláží Myrtos. Také cestou zpět jsme viděli kus ostrova, protože se rozváželi ostatní do jejich destinací. Poloostrov Paliki se nám nelíbil tak, jako naše ubytování v Lassi, bylo tam méně zeleně a spíš to vyžadovalo půjčit si auto. Pěkným zážitkem byla i zpáteční jízda do našeho ubytování kolem celého zálivu s krásnými výhledy.

Eva Hlochová
08.10.2019