Recenze - TROPICA CLUB

Zobrazit ubytování
9,1
18 hodnocení
8,7
UBYTOVÁNÍ
8,8
SLUŽBY
9,4
OKOLÍ
9,3
STRAVA
10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Dovolená, kterou jsme si užili.

Byli jsme nadšeni. Kdo by však nebyl nadšen z dovolené, na kterou jsme se těšili, kterou jsme si vybrali a následně jsme si ji užili podle svého. Naše těšení bylo veliké a skutečnost pak zcela splnila naše očekávání. Kréta je už docela ...

Celkový dojem

Byli jsme nadšeni. Kdo by však nebyl nadšen z dovolené, na kterou jsme se těšili, kterou jsme si vybrali a následně jsme si ji užili podle svého. Naše těšení bylo veliké a skutečnost pak zcela splnila naše očekávání. Kréta je už docela velký ostrov, na návštěvníky našeho typu jsou tu připraveni. Připraná je i CK Viamare. Vše bylo pro nás připraveno a vše odpovídalo, ale na to jsme si zvykli už loni když jsme byli s Viamare na Samu.

Poloha

Agia Galíni - příjemné, malebné ... krásná procházka do přístavu.. do obchodů.. jinak se snad nemohu ani rozepisovat - hodně jsme cestovali.nemohu se věnovat místům ktré nás nadchli, protože bych se sem nevešel.. každý kout Kréty je prostě jiný.. někde jsou kopce, sucho a ovce a kozy, jinde nížina: políčka, foliovníky, melouny a okra, odevšat jsou vidět úžasné hory a ze severu kolem Xanie zase místa plná citrůsů a granátových jablek.. a všude, úplně všude olivovníky. Když přivřete oči voní Kréta jak když strčíte nos do kořenky..jednim slovem - nádhera.

Ubytování

Perefektní, odpovídající, prostorné a vše pohodlné. Zařízení bezva.. (mě chyběla jen větší pánvička, protože rád vařím a Dorádo koupené v rybárně se mi tam nechtělo vejít..,) Ale vážně vše bylo OK. O té pánvičce jsem neměl psát, páč až to uvidí ta "moje"... tak řekne, že se takhle řadím do té skupiny remcalů, kteří si tu stěžovali na vlny na moři.. :-D. Ale vážně, kdyby toho v kuchyňce bylo polovic, tak to taky bylo v pohodě...

Stravování

Jsem mistr světa ve vaření.. aspoň si to o sobě myslím, ale krétská kuchyně je bravůrní. Je většinou jednoduchá, vkusná. A kombinací vůní, chutí je velice podmanivá. A kdo doposud nevěděl jak chutná domácí oliivový olej se štávou ze zeleniny ve střídce chleba, tak ještě nic na Krétě neochutnal, už mám plnou pusu slin, když si vzpomenu na tu dobrotu, když člověk vytírá misku nebo talířek, aby po nás nic, ale vůbec nic nezbylo....a prostě nezbylo... jedli jsme všechno a všude.. měli to moc dobré.. když jsem v jedné tavernmě zapoměl klobouk, a vrátil se až po hodině, majitel taverny mi klobouků nabídl hned pět. Je to krásná země.<

Další služby

Tropica je malebný podnik vybudovaný v rodiném a přátelském duchu, kde si obdivovatelé mramorových recepcí, perských koberců a vyšnořených portýrů nepřijdou možná na své, ale nám to přišlo jako ráj. My jsme hledali přesně tento druh dovolené, romantické bydlení, s komorní soukromou terasou, s pláží, tavernou, bazénem a bez stravování, neboť chceme jíst tam, kde dostaneme hlad a chuť :-) A chceme si jezdit a poznávat a užívat si destinaci.. Využili jsme jedné jediné možnosti společného výletu a to bylo do soutěsky Samarie. Dostali jsme od naší delegátky Petry diplom, měla to báječně zorganizované :-D. Jo Petra byla moc fajn. Auto jsme si sjednali sami, nabídka jež jsem před dovolenou v dostal v kanceláři ve Francouzské v Praze 2 mi přisla příliš zbytečně drahá. Ale půjčoven je na Krétě přehršel a tak lze využít i tlaku konkurence, měli jsme to i splným pojištěním a i s dovozem auta až k Tropice. Auto Suzuki Jimny nám posloužilo dobře, jen vzhledem k velikosti ostrova jsme nacourali skoro 2000 km. Večer na nás čekal náš apartmán, naše soukromá terasa, lednička plná dobrot, vychlazené vínko, nebo báječná obsluha v taverně Tropiky. Bylo nám až stydno, že služeb a pohostinství používáme minimálně, ale ono je báječně na celé Krétě a tak jsme Tropiku používali jako každodenní přístav a jako určitou pojistku hezkého večera. Parkování bylo v areálu, auto jsme ani nezamykali, nebylo třeba.. Prostě klid a pohoda, svoboda.. Je pravda, že jsme během našeho pobytu vnímali, že ostatní chodí na předplacené snídaně, či večeře. Pro nás tento způsob není. Náš pokojík byl vždy perfektně uklizen, koše vynesené a prádlo vyměněné.. Majitelé Tropiky jsou báječní srdeční lidé, kteří si hostů hledí. .

František
22.10.2018
9,3
UBYTOVÁNÍ 8
SLUŽBY 9
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Agia Galini prý znamená Svatý klid, a to mohu jen potvrdit, i přes nepříznivé počasí, které nás zastihlo.

Lokalitu dovolené jsme zvolili opravdu dobře. Ubytování na kraji městečka, které je snadno dostupné po chodníku podél pobřeží. Město je plné taveren, vybavené pár místními "supermarkety", obchody se suvenýry, pekárnami.Nevím, jak vypadá ...

Celkový dojem

Lokalitu dovolené jsme zvolili opravdu dobře. Ubytování na kraji městečka, které je snadno dostupné po chodníku podél pobřeží. Město je plné taveren, vybavené pár místními "supermarkety", obchody se suvenýry, pekárnami.Nevím, jak vypadá letovisko v hlavní sezóně, ale koncem září je tu opravdu svatý klid. V Tropika taverně hráli večer známí majitelů na kytary a zpívali, což nebylo nijak rušivé, naopak příjemné. Majitelé jsou opravdu milí a moc dobře tu vaří.Pláž u ubytování poloprázdná, vstup do vody trochu obtížnější přes kameny, ale s botami do vody to jde. Koupání jsme moc neměli možnost ozkoušet (velké vlny a vítr díky hurikánu Zorba), ale u bazénu se dalo také pobýt, ten je mírně v závětří. Mohu říci, že sem se ráda ještě někdy podívám.

Poloha

Apartmány jsou umístěné v klidné části na kraji města, pár kroků od moře. Z lehátka u vody si lehce odskočíte na drink k přilehlé taverně. Prostě zde máte vše u nosu.

Ubytování

Apartmány jsou jednoduše ale stylově zařízené. Jediné, co lze vytknout, je nedostatek osvětlení v apartmánu (chybějící nebo velmi slabé žárovky). A také jedna noc, kdy jsme se kvůli bouřce, lijáku a zatékání do apartmánu moc nevyspali. Majitelé ale hned druhý den vše řešili.

Stravování

Zaplacené jsme měli jen snídaně (výběr ze čtyř druhů), což bylo dostačující. Na večeře jsme zkoušeli i jiné taverny než Tropika, všude dobře vaří a hlavně mě překvapilo, co k jednomu objednanému jídlu vše dostanete (předkrm - houska s tzatziki nebo olivovou pastou, dezert ve formě ovoce nebo jogurtu s ovocem, panáky rakije).

Další služby

Paní delegátka Petra se o nás velice pěkně starala, takovou péči jsem opravdu ještě s jinými cestovkami nezažila. Trochu mě mrzí, že nebyly organizovány výlety i na sever ostrova Rethimno, Heraklion, Knosos - pro nás bez řidičáku.

Helena
09.10.2018
8,8
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 8
OKOLÍ 9
STRAVA 9
Pohoda a klid

Příjemné ubytování hned u pláže, velký bazén, taverna při pláži, půjčené auto a nádherná Kréta. Co si víc přát.

Celkový dojem

Příjemné ubytování hned u pláže, velký bazén, taverna při pláži, půjčené auto a nádherná Kréta. Co si víc přát.

Poloha

Klid a pohoda, vstup do moře po kamenech nebo přes molo. Živá část města za řekou nerušila a nabídla možnosti nákupů.

Ubytování

Prostorný,čistý apartmán kousek od moře, jediné, co lze vytknout, je nedostatek soukromí na balkonech vilek. Uklízelo se každý den, i v neděli.

Stravování

Tavernu provozuje syn majitele, skoro každý večer živá příjemná hudba, sleva pro zákazníky Viamare, jedli jsme i jinde, ale tady nám chutnalo asi nejvíc.

Jiřina Krajčová
02.10.2018
7,8
UBYTOVÁNÍ 6
SLUŽBY 9
OKOLÍ 8
STRAVA 8
pohodová dovolená

Byli jsme na Krétě 14 dní po prázdninách a bylo to super. Středisko Agia Agli je klidné a pohodové místo. Doporučuji všem kdo mají rádi klid. Ubytování ve studiu Tropica Club bylo v pořadku. Vázla pouze teplá voda večer. Delegátka byla ...

Celkový dojem

Byli jsme na Krétě 14 dní po prázdninách a bylo to super. Středisko Agia Agli je klidné a pohodové místo. Doporučuji všem kdo mají rádi klid. Ubytování ve studiu Tropica Club bylo v pořadku. Vázla pouze teplá voda večer. Delegátka byla velmi ochotná a komunikativní. Jediná vada na kráse byl silný vítr v 2. polovině pobytu, ale to je holt příroda.

Dáša
24.09.2018