Kréta - Výlety

Vylepšete si svou dovolenou na ostrově Kréta, vyberte si z výletů typických pro Řecko (výlety pořádají místní cestovní kanceláře, platí se přímo na místě a může dojít ke změně programu. Viamare je pouze zprostředkovatel této služby.):


Paleochora


 • Soutěska Samaria - průchod nejdelší soutěskou v Evropě (16 km), vyhlášenou národním parkem, po 4 - 6 hodinovém sestupu nádhernou horskou scenérií možnost oběda ve vesnici Agia Roumeli nebo koupání na krásné pláži s drobnými černými oblázky. Pevná obuv nutná!
  (orientační cena: 37 €, děti do 12 let: 25 €)

 • Soutěska Agia Irini - autobusem do vesnice Agia Irini, následuje 7 km dlouhá procházka překrásnými cypřišovými a borovicovými lesy, dále autobusem do přímořské vesničky Sougia s krásnou oblázkovou pláží - možnost koupání nebo návštěvy některé z místních taveren. Pevná obuv nutná!
  (orientační cena: 32 €, děti do 12 let: 20 €)

 • Krétský karibik - plavba výletní lodí z přístavu Kissamos podél nádherného pobřeží na ostrov Gramvoussa s benátskou pevností, dříve obydlenou piráty, dále lodí do překrásné zátoky Balos, kde trávili líbánky princ Charles a princezna Diana.
  (orientační cena: 40 €, děti do 12 let: 20 €)


Z přístavu Paleochora odjíždějí každý den lodě do přístavů Sougia, Agia Roumeli, Loutro, Chora Sfakion, a několikrát týdně na pláž Elafonissi a na ostrov Gavdos.


Plakias


 • Soutěska Samaria - průchod nejdelší soutěskou v Evropě (16 km), vyhlášenou národním parkem, po 4 - 6 hodinovém sestupu nádhernou horskou scenérií možnost oběda ve vesnici Agia Roumeli nebo koupání na krásné pláži s drobnými černými oblázky. Pevná obuv nutná!
  (orientační cena: 54 €, děti do 12 let: 27 €)

 • Soutěska Imbros - sestup soutěskou (asi 8 km) trvá přibližně 3 hodiny, kdy se sestupuje z vesnice Imbros do vesničky Komitades až téměř k moři. Dále se pokračuje autobusem k bývalé benátské pevnosti Frangokastello (v případě dostatku času je možnost zastávky na koupání v moři) a zpět do letoviska Plakias. Pevná obuv nutná!
  (orientační cena: 32 €, děti do 12 let: 17 €)

 • Soutěska Aradena - Loutro - po tříhodinovém sestupu (asi 8 km) jednou z nejkrásnějších soutěsek na Krétě bude možnost koupání na pláži Marmara (asi 1 hod.). Odtud pak pojedete lodí do přístavu Loutro (čas na oběd asi 2 hod.). Následuje cesta lodí do zpátky do Plakiasu (asi 1,5 hod.). Pevná obuv nutná, náročný sestup!
  (orientační cena: 50 €, děti do 12 let: 37,50 €)

 • Festos, Gortys, Matala - návštěva druhého nejvýznamnějšího mínojského paláce na Krétě - Festosu (vstup cca 4 €); dále místa, které bylo kdysi nejstarším osídlením na Krétě a také hlavním městem v římské době - Gortysu (vstup cca 4 €); nakonec zastávka na pláži Matala, populární v časech hippies, kde můžete navštívit také neolitické jeskyně; návštěva vodopádů a kostela Sv. Nikolase v soutěsce Kourtaliotiko a tradiční krétské vesnice Spili známé díky 25 benátským kašnám s lvími hlavami.
  (orientační cena: 35 €, děti do 12 let: 17,50 €)

 • Chania - Kournas - ochtunávka vína - krátká návštěva vojenského hřbitova z 2. sv. války v přístavu Souda, hrobu národního hrdiny Elefteria Venezila na poloostrově Akrotiri. Hlavním program výletu je následná prohlídka historického města Chania s benátským přístavem, možnost oběda. V odpoledních hodinách Vás čeká přejezd do vesnice Vrisses na krátkou ochutnávku vín s možností nákupu. Nakonec zastávka u sladkovodního jezera Kournas – možnost koupání a občerstvení v tavernách.
  (orientační cena: 31 €)

 • Krétský karibik - plavba výletní lodí z přístavu Kissamos podél nádherného pobřeží na ostrov Gramvoussa s benátskou pevností dříve obydlenou piráty, dále lodí do překrásné zátoky Balos, kde trávili líbánky princ Charles a princezna Diana.
  (orientační cena: 50 €, děti do 12 let: 25 €)

 • Santorini - návštěva ostrova s nejkrásnějšími výhledy na moře. Výlet lodí na Santorini, okružní jízda autobusem po ostrově, vesnice Oia považovaná za jednu z nejpůvabnějších řeckých vesnic, procházka 1,5 km z Firostefani do Firy (nejkrásnější výhledy na vulkán), hlavního města Santorini.
  (orientační cena: 150 €, děti do 12 let: 75 €)

 • Preveli - pěší vycházka přes soutěsku Kourtaliotiko až k nádherné pláži Preveli, návrat lodí do Plakiasu.
  (orientační cena: 34 €, děti do 12 let: 17 €)

 • Jízdarna s koňmi a oslíky - nedaleká jízdárna nabízí vyjížďky na koních, lekce s trenérem a vyjížďky na oslících např. na pláž Damnoni.


Z přístavu Plakias odjíždí každý den loď na pláž Preveli.


Viamare doporučuje:


 • Kombinujte pobyt u moře s pobytem v horách a seznamte se s doporučenými trasami z jednotlivých letovisek, ale nepodceňujte úskalí této klimatické oblasti.
 • Z Paleochory rozhodně navštivte vesničku Azogires se stejnojmenným klášterem a vesničku Anidri, odkud můžete sejít roklí na krásnou pláž stejného jména.
 • Využijte možnosti lodní dopravy z přístavu Paleochora a navštivte další osady jižního pobřeží.
 • Říká se, že nejkrásnější město Kréty je Chania, nevynechte návštěvu tohoto místa.
 • Pověstný klášter Preveli je přístupný i z nádherné pláže Preveli, kam se dostanete lodí z letoviska Plakias.
 • Překvapením pro Vás určitě budou horské vesničky nad Plakiasem - Sellia, Myrthios a Mariou, kde si místní obyvatelé stále zachovávají tradiční způsob života
 • Navštivte malé lázeňské městečko Spili, kde se můžete osvěžit vynikající pramenitou vodou a kde naleznete řadu obchodů s ručními výšivkami

Další zajímavosti ostrova Kréta Vám na místě doporučí zástupce Viamare.

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour