LAST MINUTE dovolená za parádní ceny    |    Řecko    |    Chorvatsko    |    Černá Hora    |    další země >>

Safari jeepem na polostrově Akamas

Nasedněte do offroadů a vydejte se do míst, kde to obyčejná auta vzdávají. Čeká vás adrenalinová jízda z Paphosu na poloostrov Akamas do soutěsky Avgas, k želví zátoce Lara a mořské jeskyni. Čas na koupání v zátoce Chrysochou.

••• OBECNÉ INFORMACE K VÝLETŮM •••

Výlety pořádá místní cestovní kancelář, TRAVEL FAMILY je pouze jejich zprostředkovatel. Program a ceny výletů se mohou během sezóny měnit! Aktuální nabídka výletů vč. platných cen bude představena po příjezdu do destinace. Uskutečnění výletů je závislé na zájmu účastníků, na místních, ale i na klimatických podmínkách a ne vždy se uskuteční v plném rozsahu. TRAVEL FAMILY v žádném případě nemůže garantovat uskutečnění nabízených výletů.

Nikósie (Lefkósie) & Kyrenia (Girne)

Během výletu navštívíte hlavní město ostrova Nikósii. V severní části ostrova navštívíte opatství Bellapais, které bylo založeno mnichy z Jeruzaléma. Další zastávka je v Kyrenii. Volno je na občerstvení, procházku nebo nákupy. Nutný cestovní pas.

1Pohoří Troodos a klášter Kykkos

První zastávkou na tomto atraktivním celodenním výletě je tradiční vesnička Lania nebo Omodos, kterou proslavila výroba nejstaršího vína na světě – Commandarie. Odtud autobus stoupá až pod nejvyšší horu Kypru – Olympu (1 952 m). Poté bude dostatek času na prohlídku nejbohatšího kláštera ostrova jménem Kykkos. (Podmínkou pro vstup jsou dlouhé kalhoty u mužů, sukně u žen, u všech pak skrytá ramena).

Paphos

Podnikněte celodenní výlet jižním pobřežím Kypru, na kterém se seznámíte s historií i současností ostrova, uvidíte slavné památky i atraktivní místo Petra tou Romiou, kde je pláž, kde se podle pověsti z mořské pěny zrodila bohyně Afrodita.

Oslí výlet

Moderním autobusem, historickým vozítkem, ale především na oslících se svezete na tomto odpočinkovém výletu, při kterém poznáte místní zvyky a na oslí farmě Kalokedara ochutnáte zdejší produkty – sýr challoumi, olivy, domácí chléb, červené víno i pálenku. Po oslím dobrodružství Vás čekají prostřené stoly s večeří formou bufetu a také hudba a tanec.

Lodní výlet

Prožijte odpočinkový den na výletní lodi, která vyplouvá z Ayia Napy a podél Modrých jeskyní a Mostu milenců pluje k mysu Cavo Greco, kde se můžete koupat v modré laguně Conos Bay. Plavba pokračuje podél středisek Protaras a Paralimni až k výhledu na Famagustu. Po obědě na lodi, který je v ceně zájezdu, se vracíte zpět se zastávkou na koupání v Green Bay.

LEBAY BEACH

5.října 8 dní Plná penze
-8%
25 291 / os.
MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu