O Limnosu

Kde leží a čím je zajímavý tento řecký ostrov

8 zájezdů

Kde leží Limnos

Chystáte se na řecký ostrov Limnos? Na této stránce najdete všechny informace k tomuto krásnému ostrovu, zjistíte, kde leží, čím se liší od ostatních řeckých ostrovů a proč právě zde můžete strávit svou příští nezapomenutelnou dovolenou.

Ostrov Limnos, zapomenutý ráj, který turisté doposud neobjevili, leží v severovýchodní části Egejského moře mezi ostrovy Lesvos a Samothraki. Kdybyste se odsud vydali nejkratší trasou po moři k řecké pevnině, narazíte na výběžek Athos, tedy na tzv. třetí prst poloostrova Chalkidiki. Z malebného ostrůvku Limnos se vám nebude chtít odjet. Okouzlí vás svou poklidnou atmosférou, panenskou přírodou, neuvěřitelnou pohostinností místních obyvatel a členitým pobřežím s průzračným mořem a překrásnými zlatavými plážemi. Na Limnosu jich je více než sto a většina z nich si udržela svůj přírodní ráz a nabízí dostatek soukromí.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

Hlavním městem a nejživějším turistickým střediskem je Myrina. V místní marině nevynechejte návštěvu tradiční restaurace, kavárny nebo taverny. Kuchyně na Limnosu ještě není poznamenaná globálními vlivy, takže si tu pochutnáte na pravých lokálních specialitách. Po dobrém jídle si dopřejte sklenku místního vína nebo kalíšek ouza. Mezi další oblíbená letoviska patří i město Plati na západním pobřeží a Mudros na pobřeží jižním. Pokud hledáte místo pro klidnou dovolenou, kde život plyne svým vlastním tempem, vyberte si Limnos. Jeho unikátní příroda, horská údolí, lesy, ale hlavně dlouhé a často opuštěné pláže vás chytnou za srdce.

NIRVANA

14.července 11 dní Bez stravování
-39%
14 490 Kč / os.

LEMNOS VILLAGE

14.července 11 dní Polopenze
-33%
22 590 Kč / os.

DIAMANTIDIS

14.července 11 dní Snídaně
-34%
17 190 Kč / os.

PARA THIN ALOS

24.července 12 dní Večeře
-17%
17 290 Kč / os.

IFESTOS

14.července 11 dní Snídaně
-33%
14 990 Kč / os.

PORTO PLAZA

14.července 11 dní Snídaně
-38%
17 990 Kč / os.

Zájezdy do letovisek