O Limnosu

Kde leží a čím je zajímavý tento řecký ostrov

9 zájezdů

Kde leží Limnos

Chystáte se na řecký ostrov Limnos? Na této stránce najdete všechny informace k tomuto krásnému ostrovu, zjistíte, kde leží, čím se liší od ostatních řeckých ostrovů a proč právě zde můžete strávit svou příští nezapomenutelnou dovolenou.

Ostrov Limnos, zapomenutý ráj, který turisté doposud neobjevili, leží v severovýchodní části Egejského moře mezi ostrovy Lesvos a Samothraki. Kdybyste se odsud vydali nejkratší trasou po moři k řecké pevnině, narazíte na výběžek Athos, tedy na tzv. třetí prst poloostrova Chalkidiki. Z malebného ostrůvku Limnos se vám nebude chtít odjet. Okouzlí vás svou poklidnou atmosférou, panenskou přírodou, neuvěřitelnou pohostinností místních obyvatel a členitým pobřežím s průzračným mořem a překrásnými zlatavými plážemi. Na Limnosu jich je více než sto a většina z nich si udržela svůj přírodní ráz a nabízí dostatek soukromí.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká republika (Ελληνική Δημοκρατία)
Datum založení 25.03.1821
Hlavní město Atény (Αθήνα)
Měna Euro (EUR)
Rozloha 131 957 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní (cca 90 % obyvatel)
Oficiální jazyk řečtina
Časový posun + 1 hodina

Hlavním městem a nejživějším turistickým střediskem je Myrina. V místní marině nevynechejte návštěvu tradiční restaurace, kavárny nebo taverny. Kuchyně na Limnosu ještě není poznamenaná globálními vlivy, takže si tu pochutnáte na pravých lokálních specialitách. Po dobrém jídle si dopřejte sklenku místního vína nebo kalíšek ouza. Mezi další oblíbená letoviska patří i město Plati na západním pobřeží a Mudros na pobřeží jižním. Pokud hledáte místo pro klidnou dovolenou, kde život plyne svým vlastním tempem, vyberte si Limnos. Jeho unikátní příroda, horská údolí, lesy, ale hlavně dlouhé a často opuštěné pláže vás chytnou za srdce.

DIAMANTIDIS

2.července 11 dní Snídaně
-12%
23 635 / os.

IFESTOS

13.září 12 dní Snídaně
-8%
25 659 / os.

AESTHESIS ARCHONTIKO

2.července 11 dní Snídaně
-12%
24 279 / os.

ARCHONTIKO

2.července 11 dní Snídaně
-13%
25 015 / os.

VILLA AFRODITI

2.července 11 dní Snídaně
-12%
23 727 / os.

PARA THIN ALOS

2.července 11 dní Polopenze
-12%
20 415 / os.

Zájezdy do letovisek

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu