LAST MINUTE dovolená za parádní ceny    |    Řecko    |    Kypr    |    další země >>

Výlety na Limnosu

Kam vyrazit a co zažít na tomto řeckém ostrově

9 zájezdů

Tipy na výlety

Pro zpestření vaší dovolené na ostrově Limnos si můžete vybrat z následujících výletů. Aktuální seznam výletů, které můžete podniknout z vašeho letoviska, i s aktuálními cenami dostanete po příjezdu od delegáta. Výlety pořádá místní cestovní kancelář, platí se přímo na místě a může dojít ke změně programu. Viamare je pouze zprostředkovatel této služby.

••• OBECNÉ INFORMACE K VÝLETŮM •••

Výlety pořádá místní cestovní kancelář, TRAVEL FAMILY je pouze jejich zprostředkovatel. Program a ceny výletů se mohou během sezóny měnit. Aktuální nabídka výletů vč. platných cen bude představena po příjezdu do destinace. Uskutečnění výletů je závislé na zájmu účastníků, na místních, ale i na klimatických podmínkách a ne vždy se uskuteční v plném rozsahu. TRAVEL FAMILY v žádném případě nemůže garantovat uskutečnění nabízených výletů.

Jste-li dobrodruzi a rádi si výlety organizujete "na vlastní pěst", objednejte si pronájem automobilu ještě před odletem na dovolenou (dostupné pouze ve vybraných destinacích). Ceníky a další informace naleznete ZDE. Ceníky pronájmu automobilů pro objednávky realizované přímo v destinaci obdržíte od svého delegáta na informační schůzce.

Okruh ostrovem

Výlet klimatizovaným autobusem s několika zajímavými zastávkami. Nejdříve návštěva archeologické lokalitu KAVIRIA (na místě se platí vstupné), kterou zmiňuje i Homér ve své Odysee. Tradiční řeckou pohostinnost si užijete ve vesničce KONTOPOULI, kde ochutnáte pálenku Tsipouro a navštívíme keramickou dílnu. Další zastávkou bude tradiční vesnička KOTSINAS s malebným kostelíkem, odkud se nám naskytne krásný pohled na severní část ostrova. Tato zastávka bude zároveň zastávkou na oběd (není v ceně výletu) v místní taverně. Odtud výlet pokračuje do MOUDROSU, což je druhé nevýznamnější město ostrova. Z Moudrosu zavítáte na jednu z nedalekých pláží, kde bude čas na koupání a relaxaci. Orientační cena výletu: 35€/dospělý.

Tip na individuální výlet

Večerní Myrina - návštěva hlavního města ostrova ve večerních hodinách. Uchvátí vás pohled na osvětlenou pevnost a malebný kostel Sv. Mikuláše. Čeká vás procházka v přístavu jachet a rybářských lodí, centrum města pak nabízí nepřeberné množství obchůdků s tradičními výrobky, módou, šperky a výborné taverny s řeckými specialitami. Zažijte romantickou atmosféru večerního města Myrina!

Tajemný Limnos

Celodenní výlet na místa, která proslavila tento ostrov a pravděpodobně nikde jinde je nenajdete. Mystický kostelík KAKAVIOTISA ukrytý na vrcholu skal, které jej zastřešují. Na severu ostrova přírodní útvary známé jako FARAKLA, písečné duny AMOTHINES a pláž GOMATI. Jde o skutečné skvosty tohoto ostrova. Výlet završíte obědem (není v ceně výletu) ve vyhlášené místní taverně. Orientační cena výletu: 45€/dospělý.

Lodní výlet

Loď vyplouvá z přístavu v hlavním městě Myrina a pluje podél západního pobřeží směrem na severozápadní cíp ostrova se zastávkou na koupání na dvou krásných divokých plážích. Na jedné ze zastávek jsou všichni pasažéři pohoštěni vynikajícím obědem, který během plavby připraví manželka pana kapitána. Orientační cena výletu: 50€/dospělý/celodenní výlet; 35€/dospělý/půldenní výlet.

Návštěva místních biofarem

Výlet začíná ve vesnici AGIOS DIMITRIOS, kde navštívíte nejprve biofarmu EGEAN ORGANICS, ve které si pěstují vlastní bylinky, ze kterých následně vyrábí bylinné čaje, esenciální oleje a další. Ve stejné lokalitě navštívíte rodinné vinařské závody GARALIS, kde nás čeká ochutnávka 5 druhů vín, která si budete moci následně zakoupit. Dále se přesunete do vesničky KONTIA na biofarmu KTIMA OLON, kde Vás čeká prohlídka farmy, olivového háje a lisovny olivového oleje. Seznámíte se s procesem výroby, čeká Vás ochutnávka olivového oleje a pokrmů, které pro Vás uvaří majitelé výhradně z produkce biofarmy (pohoštění je v ceně výletu). Výlet završíte koupáním a relaxací na pláži Evgati.

SOTIRIS

11.června 11 dní Bez stravování
-20%
21 611 / os.

AMMOS SUITES

11.června 11 dní Polopenze
-12%
23 727 / os.

DIAMANTIDIS

11.června 11 dní Snídaně
-12%
23 635 / os.

ARCHONTIKO

11.června 11 dní Snídaně
-13%
25 015 / os.

PARA THIN ALOS

11.června 11 dní Polopenze
-12%
20 415 / os.

NIRVANA

11.června 11 dní Bez stravování
-17%
20 783 / os.

Zájezdy do letovisek

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu