Vážení klienti, všechny naše pobočky zůstavají uzavřeny do 15. 6. 2020. K dispozici jsme v pracovní dny na telefonu (Po–Pá: 9–15 hod.) nebo e-mailu [email protected]

O Olympské riviéře

Kde se nachází a čím je zajímavá tato oblast

Kde leží Olympská riviéra

Poznejte krásy severovýchodního pobřeží Řecka, pod pohořím Olymp, kde podle starověkých bájí sídlili bohové, kteří odsud vládli světu.

Objevte místo, kde se hory potkávají s mořem a řečtí bohové tu z bájného Olympu shlíží na sluncem zalité pláže. Olympskou riviéru tvoří malé rybářské vesničky, v jejichž sousedství vyrostla moderní turistická letoviska. Právě tady najdete ty nejlepší pláže oceněné Modrou vlajkou za kvalitu. Až vás moře a lenošení na zlatavém písku omrzí, pusťte se do výprav za památkami. V posvátném městě starých Makedonců – v Dionu – objevíte vykopávky Diovy svatyně a vily boha Dionýsa. V Soluni, druhém největším městě Řecka, si dopřejete mix cenných antických památek, muzeí a obchodů. Poblíž Soluně nezapomeňte vystoupat vysoko do skal, kde se ukrývá Meteora: starobylé kláštery, které za ranní mlhy nebo při západu slunce vypadají, jako by pluly po obloze.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

Olympská riviéra je místem, kde si každý najde to své. Bohatá historie a krásné pláže zaručují, že se tu během dovolené nebudete nudit. Olympská riviéra (Piera) leží na severovýchodním pobřeží Řecka, pod impozantním pohořím Olymp. Zabírá pobřežní pás Egejského moře v délce 70 km, na kterém navštívíte známá letoviska Leptokária, Nei Pori, Makrigialos, Dion nebo Mesagala. Najdete v nich spoustu tradičních obchůdků, restaurací a taveren a místní obyvatelé vás přímo nakazí svou radostí ze života a láskou k tradicím.

Zájezdy do letovisek