Parga - Sportovní vyžití

Vodní sporty

Život v Parze se točí především okolo pláží. Pláží je tady opravdu dostatek. Nejlepší pláže na provozování vodních sportů jsou pláže Valtos a Lichnos, kam se snadno dostanete z centra městečka pěšky nebo můžete využít malé lodní taxíky.

Nabídka na vodní sporty je tady opravdu široká: ringo, parasailling, wakeboarding, vodní lyžování, šlapadla, banana a jiné. Můžete si zde pronajmout i malé motorové čluny.

Potápění v Parze

Parga se svým čistým mořem je ideálním místem na potápění. Tuto možnost můžete využít na pláži Lichnos u potápěčského centra Poseidon, kde nabízejí kurzy PADI (Professional Association of Diving Instructors). Během kurzu se naučíte základy sportovního potápění, které zahrnuje potápěčské a technické vybavení. Kromě těchto kurzů nabízí toto potápěčské centrum ještě základní (ukázkový) kurz pro úplné začátečníky bez certifikace, dále pak kurz pro pokročilé, kde se vyžaduje buď potápěčský deník se záznamy počtu ponorů nebo certifikát.

Prostřednictvím školy v Parze je možné zajistit i noční potápění, vrakové potápění nebo potápění s možností fotografování. Pro děti jsou nabízeny ještě programy bez získání kvalifikace a to od 8 let Bubblemaker a od 12 let Discover Diving a Discover Scuba Diving.

Škola nabízí tyto následující PADI (Professional Association of Diving Instructors) kurzy:

  • PADI OWD (Open Water Diver) - min. věk 15 let.
  • PADI AOWD (Advanced Open Water Diver) - min. věk 15 let, absolvovaný kurz OWD.
  • PADI RD (Rescue Diver) - min. věk 15 let, absolvovaný kurz AOWD, pokročilý potápěč na otevřené vodě schopný pomoci při nehodě.
  • PADI MSD (Master Scuba Diver) - min. věk 18 let, absolvovaný kurz RD, min. 60 ponorů, nejvyšší amatérská potápěčská kvalifikace PADI.
  • PADI DM (Divemaster) - min. věk 18 let, absolvovaný kurz RD, min. 60 ponorů, I. Profesionální kvalifikace PADI, potápěčský průvodce.
  • PADI AI (Assistant Instructor) - absolvován kurz DM, 100 ponorů, 10-denní školení, asistent instruktora.
  • PADI OWSI (Open Water Scuba Instructor) - pro instruktory.

Pěší túry v Parze a okolí

Krajina v Parze a okolí rozhodně stojí za prozkoumání. Jednou z možností poznání této krásné oblasti Epiru jsou pěší procházky vhodné pro zdatné i méně zdatné chodce. Olivový háj Vás například zavede na krásnou pláž Lichnos nebo se můžete vypravit opačným směrem, kde za pláží Valtos začíná cesta vedoucí k ruinám klášera Vlacherna. Můžete se vydat po cestě nad útesy, která Vás dovede až ke třem divokým plážičkám a cestou se kochat výhledy na moře a ostrovy na jeho horizontu. Vaše kroky mohou také směřovat k vodním mlýnům ve stráni nad Valtosem nebo ještě dále na tureckou pevnost, kterou nechal nad Pargou postavit proslulý Ali Paša Janninský. Terén je kolem Pargy kopcovitý a nabízí nádherné výhledy do krajiny.

V Parze Viamare doporučuje

OLIVE TREE - Parga
First Minute
Doporučujeme
Dítě pobyt zdarma
Dítě výhodně
BazénKlimatizaceWi-Fi (bez záruky) Parkování u letiště zdarma

OLIVE TREE studia   

Bez stravování
7 / 14 / 18 / 21 nocí
15.05. Komb. 05.06. Letecky 12.06. Letecky
Odlety: Praha
780 m
OLIVE TREE - Parga
Doporučujeme
Dítě pobyt zdarma
Dítě výhodně
BazénKlimatizaceWi-Fi (bez záruky) Parkování u letiště zdarma
ACHILLEAS - Parga
First Minute
Doporučujeme
Dítě pobyt zdarma
Klimatizace Parkování u letiště zdarma

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour