Jedno dítě zcela zdarma (letenka i pobyt) pouze do 28. února (u vybraných pobytů).

Paros

Vše o třetím největším ostrově Kyklád

2 zájezdů

3 důvody, proč si Paros zamilujete

Krásná příroda a malebná městečka vás budou přemlouvat, abyste vyměnili plážové lehátko za procházku a vydali se za poznáním historie ostrova.

Pláže nebývají přeplněné ani na vrcholu sezóny a nejbáječnější koupání si užijete na Punda Beach, Golden Beach nebo na pláži Tsirdakia.

Při toulkách klikatými uličkami přístavních měst se seznámíte s kykládskou architekturou a ochutnáte to nejlepší z místní kuchyně.

Paros

Jen 6 km severozápadně od Naxosu nalezneme tento ostrov, který se díky své jedinečnosti stal oblíbenou a vyhledávanou destinací Kykládského soustroví v Egejském moři. Svou rozlohou 194,5 km2 je 3. největším ostrovem Kyklád. Je známý hlavně svou těžbou mramoru, který byl ve své době dovážen do celého Řecka a byl použit na spoustu významných sochařských děl a staveb.

I přes svou oblíbenost se na ostrově nesetkáme s davy turistů a proto je ideální volbou pro trávení klidné dovolené s nádechem romantiky.

Krásná příroda vybízí k pěším túrám za poznáním historie a kultury ostrova. Vesničky ukryté ve vnitrozemí ostrova ohromí svou atmosférou, která Vás zanese zpět do minulosti. Přístavní města nejlépe poznáte při toulkách úzkými uličkami s Kykládskou architekturou na každém centimetru. Je to díky tomu, že místní obyvatelé se snaží zachovat tradice a ostrovní styl.

Hlavním městem ostrova je Parikia (také Paros) s nabídkou spousty místních restaurací a taveren spolu s obchůdky nabízejících veškerý sortiment. Každý milovník památek by si neměl nechat ujít návštěvu chrámu Paraportiani z 10. století, který se řadí mezi nejvýznamnější památky celého Řecka nebo katedrály Panagia Ekatontapyliani z 5.-7.století. Za vidění stojí i místní archeologické muzeum, kde mimo jiné uvidíte i Parskou kroniku vytesanou jak jinak, než do mramoru.

Dalším rušnějším městem se stejně krásnou architekturou je Naoussa s údajně nejkrásnějším přístavem celého Egejského moře. Město se v poslední době těší velké oblibě a její promenáda je plná místních taveren nabízejících speciality z čerstvých ryb a plodů moře.

Další výborné speciality je možné ochutnat při tradiční večeři na přilehlém ostrůvku Antiparos, který je pouhý 1 km od Parosu a lodní spojení Vás sem zaveze několikrát denně.

Na ostrově najdeme spousty pláží a díky jejich rozmanitosti si každý vybere tu svou. Asi nejznámější pláží je Punda Beach, která se s velkým počtem kaváren, barů a taveren řadí mezi ty nejrušnější, kde lze využít i možnosti vodních sportů. Neméně známa je Golden Beach – ideální pro windsurfing, zde se mimo jiné odehrává i světový šampionát tohoto vodního sportu každý rok. Poblíž této pláže můžeme najít vesničku Drios s nejdelší pláží na ostrově a pláž Tsirdakia. K těmto plážím není tak snadný přístup. Pláž Agia Ditini, která se táhne mezi hlavním městem a přístavem, je klidným místem s místní tavernou. Jednou s dalších nádherných pláží je Kolymbithres, na kterou se dostanete vlastní dopravou, případně z přístavu v Naoussa malou rybářskou loďkou. Všechny tyto pláže nabídnou průzračně čistou vodu a dokonalý úkryt pro Váš odpočinek.

Přečtěte si více o této krásné destinaci

Fotogalerie

POLOS

7.června 12 dní Snídaně
-20%
19 890 / os.

ERI

7.června 12 dní Snídaně
-12%
23 751 / os.

Zájezdy do letovisek