O Peloponésu

Kde leží a čím je zajímavý tento poloostrov

6 zájezdů

Kde leží Peloponés

Kolébka evropské civilizace s nejslavnějšími antickými památkami obklopená průzračným mořem a těmi nejkrásnějšími plážemi – to je Peloponés, poloostrov na jihu Řecka.

Ponořte se hluboko do historie a tradic Řecka a z překrásných písčitých pláží poloostrova Peloponés v nejoblíbenějších resortech Tolo a Niforeika se vydejte na průzkum známých antických památek. Z hlavního města Patra nasměrujte své kroky do Korintu, kde vás ohromí Apolónův chrám s mohutným sloupovím a zbytky starobylého antického města. Z Korintu pokračujte do Mykén a slavnou Lví bránou vstupte do významného centra rané řecké kultury. Kousek za městem pak objevíte velmi dobře dochovaný antický amfiteátr. Na jihu Peloponésu nevynechejte proslulou Spartu, líheň slavných vojevůdců a oddaných vojáků. Pár kilometrů za Spartou si prohlédněte známé naleziště byzantské architektury Mystras, které figuruje na seznamu UNESCO. Vaší pozornosti nesmí uniknout ani zbytky Héřina a Diova chrámu v Olympii a původní olympijský stadion pro 30 000 lidí, na kterém se konaly první olympijské hry. Peloponés vás prostě ani při opakovaných návštěvách nepřestane překvapovat.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

Peloponés je velký poloostrov v jižním Řecku, spojený s pevninou jen úzkou šíjí, kterou v roce 1893 proťal Korintský průplav, a z poloostrova tak vlastně uměle vznikl ostrov. Na více než 20 000 km² vás ohromí nejenom členité pobřeží s krásnými plážemi, ale i mohutná pohoří. K největším z nich patří Taygetos, kde z jeho nejvyšší hory Agios Ilias shazovali Sparťané zločince, či nemocné a slabé jedince. Mezi horami rostou olivovníky i cypřiše, které dávají chladivý stín. Z citrusovníků a fíkovníků si sami utrhnete báječně šťavnaté plody.

VILLA MANOLIS

10.června 12 dní Bez stravování
-14%
15 299 / os.

ARIS

10.června 12 dní Light all inclusive
-14%
16 675 / os.

ANGELO

10.června 12 dní Bez stravování
-14%
13 665 / os.

FLISVOS

10.června 12 dní Snídaně
-14%
16 933 / os.

FLISVOS ROYAL

10.června 12 dní Polopenze
-14%
18 395 / os.

RITSA FAMILY HOTEL

10.června 12 dní Polopenze
-14%
15 729 / os.

Zájezdy do letovisek

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu