Peloponés

Vše o poloostrově, který je kolébkou vyspělé civilizace

5 zájezdů

3 důvody, proč si Peloponés zamilujete

Překrásné písčité plážePeloponés má dostatečně dlouhé pobřeží na to, abyste si tu našli svou ideální pláž. Pobřeží nejčastěji pokrývá jemný písek, místy oblázky nebo kamínky.

Korint, Mykény, Sparta nebo naleziště byzantské architektury Mystras ze seznamu UNESCO jsou jen některé z cenných památek, které tady objevíte.

Hornatá krajina je bohatá na zeleň. Všudypřítomné olivovníky i cypřiše poskytují chladivý stín a z citrusovníků i fíkovníků si sami utrhnete báječně šťavnaté plody.

O Peloponésu

Peloponés má dostatečně dlouhé pobřeží na to, abyste si tu našli svou ideální pláž. Pobřeží nejčastěji pokrývá jemný písek, místy jsou oblázky či kamínky. Moře je tu průzračné a tyrkysově modré. Navštivte třeba populární letoviska Tolo a Niforeika. V populárním letovisku Tolo najdete písčité pláže oceněné Modrou vlajkou, a také mnoho restaurací, barů a nočních klubů. Na nejznámější pláži Psili Ammos si bez problému půjčíte lehátka i slunečníky a užijete si tu různé druhy vodních sportů. Naopak Niforeika vás potěší krásnými scenériemi a klidem. Z překrásných písčitých pláží se vydejte na průzkum známých antických památek. Své kroky nasměrujte do Korintu, kde vás ohromí Apolónův chrám s mohutným sloupovím a zbytky antického města. Pokračujte do Mykén se slavnou Lví bránou. Kousek za městem pak objevíte velmi zachovalý antický amfiteátr. Na jihu Peloponésu nevynechte proslulou Spartu, líheň slavných vojevůdců a oddaných vojáků. Pár kilometrů za Spartou si prohlédněte město Mystras, známé naleziště byzantské architektury, které figuruje na seznamu UNESCO. Nepřehlédněte ani zbytky Héřina a Diova chrámu v Olympii a původní olympijský stadion, na kterém se konaly první olympijské hry. Peloponés má toho tolik, že vás ani při opakovaných návštěvách nepřestane překvapovat.

Přečtěte si více o této krásné destinaci

Letoviska na Peloponésu

Fotogalerie

SOLEIL

2.července 13 dní Polopenze
-28%
20 990 Kč / os.

ZAKROS (ex RITSA)

2.července 13 dní Polopenze
-30%
21 990 Kč / os.

FLISVOS

14.července 10 dní Polopenze
-8%
21 887 / os.

VILLA MANOLIS

14.července 10 dní Bez stravování
-12%
16 183 / os.

ANGELO

14.července 10 dní Polopenze
-17%
20 990 Kč / os.

Zájezdy do letovisek

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu