O letovisku Stegna

4 zájezdů

Malá přímořská vesnička Stegna na východním pobřeží ostrova Rhodos je vzdálená asi 4 km od města Archangelos, druhého největšího na ostrově, a asi 35 km od hlavního města Rhodos. Stegna si Vás určitě získá díky své atmosféře a krásné písčito-oblázkové pláži. Ve vesničce na Vás čeká řada příjemných taveren, barů a obchodů. Na pláži jsou k dispozici lehátka a slunečníky (za poplatek). Na sever i na jih od Stegny se za kamennými útesy skrývají malé útulné pláže. Každé ráno (kromě neděle) jezdí ze Stegny autobus do hlavního města Rhodosu. Pronajmete-li si dopravní prostředek, můžete navštívit řadu nádherných pláží v okolí, např. Tsambika, Agati, Charaki. Pláže a mořské jeskyně přístupné pouze z moře můžete prozkoumat na vypůjčeném malém motorovém člunu (i bez licence). Ze Stegny také jezdí denně loď do úžasného Lindosu.

letovisko Stegna video 1, letovisko Stegna video 2

Vesnice Archangelos

Nedaleko Stegny se nachází vesnice Archangelos jenž jako jedna z mála na ostrově Rhodos si stále udržuje svůj původní ráz. Tradiční, jasně barevné domky zdobené keramikou z Lindosu, úzké uličky s množstvím obchůdků, kaváren a taveren Vás zajisté okouzlí. Dominantou je kostel Archanděla Michaela se zvoničkou z roku 1845. Večer můžete v Archangelosu vyrazit do různých barů a do podniků s živou hudbou a tancem.

Do Archangelosu se dostanete pěšky, odtud pak můžete pokračovat autobusem např. do hlavního města Rhodos nebo do historického Lindosu. Při zpáteční cestě z Archangelosu do Stegny se Vám naskytne nezapomenutelný pohled do údolí a na okolní nádherné skalní útvary.

Transfer

Transfer z letiště (cca 35 km) potrvá asi 45 minut (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Stegně

Pronájem slunečníků a lehátek (cca 7 €/set - 2 lehátka + 1 slunečník). Taverny, bary, kavárny, internetové kavárny, obchody, telefon, poštovní schránka, bankomat, pronájem motorových člunů, půjčovna motorových vozidel a rezervace výletů přes zástupce Viamare. Místní doprava do hlavního města Rhodos, lodní taxík do Lindosu.
Další bary, taverny, obchody, internetová kavárna, bankomat, lékař a lékárna jsou ve vesnici Archangelos vzdálené asi 4 km.

Zástupce Viamare do místa pravidelně dojíždí.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

ANTUAN - MATINA

9.července 12 dní Bez stravování
-20%
9 990 / os.

GEORGE´S APARTMENTS

5.července 13 dní Bez stravování
-22%
8 990 / os.

Stegna Dream

8.října 9 dní Bez stravování
18 190 / os.

STEGNA STAR

9.července 12 dní Snídaně
11 990 / os.