Stegna - Letovisko

Malá přímořská vesnička Stegna na východním pobřeží ostrova Rhodos je vzdálená asi 4 km od města Archangelos, druhého největšího na ostrově, a asi 35 km od hlavního města Rhodos. Stegna si Vás určitě získá díky své atmosféře a krásné písčito-oblázkové pláži. Ve vesničce na Vás čeká řada příjemných taveren, barů a obchodů. Na pláži jsou k dispozici lehátka a slunečníky (za poplatek). Na sever i na jih od Stegny se za kamennými útesy skrývají malé útulné pláže. Každé ráno (kromě neděle) jezdí ze Stegny autobus do hlavního města Rhodosu. Pronajmete-li si dopravní prostředek, můžete navštívit řadu nádherných pláží v okolí, např. Tsambika, Agati, Charaki. Pláže a mořské jeskyně přístupné pouze z moře můžete prozkoumat na vypůjčeném malém motorovém člunu (i bez licence). Ze Stegny také jezdí denně loď do úžasného Lindosu.

Vesnice Archangelos

Nedaleko Stegny se nachází vesnice Archangelos jenž jako jedna z mála na ostrově Rhodos si stále udržuje svůj původní ráz. Tradiční, jasně barevné domky zdobené keramikou z Lindosu, úzké uličky s množstvím obchůdků, kaváren a taveren Vás zajisté okouzlí. Dominantou je kostel Archanděla Michaela se zvoničkou z roku 1845. Večer můžete v Archangelosu vyrazit do různých barů a do podniků s živou hudbou a tancem.

Do Archangelosu se dostanete pěšky, odtud pak můžete pokračovat autobusem např. do hlavního města Rhodos nebo do historického Lindosu. Při zpáteční cestě z Archangelosu do Stegny se Vám naskytne nezapomenutelný pohled do údolí a na okolní nádherné skalní útvary.

Transfer

Transfer z letiště (cca 35 km) potrvá asi 45 minut (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Stegně

Pronájem slunečníků a lehátek (cca 7 €/set - 2 lehátka + 1 slunečník). Taverny, bary, kavárny, internetové kavárny, obchody, telefon, poštovní schránka, bankomat, pronájem motorových člunů, půjčovna motorových vozidel a rezervace výletů přes zástupce Viamare. Místní doprava do hlavního města Rhodos, lodní taxík do Lindosu.
Další bary, taverny, obchody, internetová kavárna, bankomat, lékař a lékárna jsou ve vesnici Archangelos vzdálené asi 4 km.

Zástupce Viamare do místa pravidelně dojíždí.

Ve Stegně Viamare doporučuje

STEGNA STAR - Stegna
First Minute
Doporučujeme
Dítě pobyt zdarma
Dítě výhodně
KlimatizaceWi-Fi (bez záruky) Parkování u letiště zdarma
ANTUAN - MATINA - Stegna
First Minute
Doporučujeme
Dítě pobyt zdarma
Dítě výhodně
KlimatizaceVýhled na mořeWi-Fi (bez záruky) Parkování u letiště zdarma
STEGNA BAY - Stegna
First Minute
Doporučujeme
Dítě pobyt zdarma
KlimatizaceWi-Fi (bez záruky) Parkování u letiště zdarma

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour