Rhodos

Vše o nejslunečnějším ostrově Řecka

13 zájezdů

3 důvody, proč si Rhodos zamilujete

Ostrov posetý skalnatými zátokami, malebnými vesničkami, vzácnými památkami a nádhernými písečnými i oblázkovými plážemi.

Na každém kroku tu najdete důkazy o slavné historii ostrova. Město Rhodos v sobě snoubí prvky snad všech historických stylů.

Krásná příroda, památky ze seznamu UNESCO a více než 300 slunečných dní v roce jsou zárukou nezapomenutelné dovolené.

O Rhodosu

Ostrov Rhodos je posetý skalnatými zátokami, hustými lesy, vzácnými památkami a moderními turistickými centry, ve kterých si užijete ten pravý prázdninový relax. Nejvíce letovisek najdete na východním pobřeží, kde se budete slunit na romantických písčitých nebo oblázkových plážích. Důkazy o bohaté a slavné historii ostrova tu najdete na každém kroku. Skutečnou perlou je hlavní město Rhodos, které v sobě snoubí prvky snad všech historických stylů. V antickém přístavu Mandraki stával v dobách starověku jeden ze sedmi divů světa, tzv. Rhódský kolos. Krásná Akropole se tyčí nad vesničkou Lindos, která je od roku 1989 zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Rhodos je největším ostrovem souostroví Dodekanésos a čtvrtým největším ostrovem Řecka. Podle řecké mytologie stvořil ostrov sám Hélios, bůh slunce, a nadělil mu nejenom nespočet dechberoucích přírodních scenérií, ale postaral se i o to, že tu slunce svítí více než 300 dní v roce. A právě díky tomu patří Rhodos k nejnavštěvovanějším ostrovům v celém Řecku.

Přečtěte si více o této krásné destinaci

Letoviska na Rhodosu

Fotogalerie

STEGNA BEACH PREMIUM

27.června 8 dní Bez stravování
-44%
13 490 Kč / os.

Letenka s transferem - Rhodos

27.června 8 dní
-49%
5 990 Kč / os.

Letenka Rhodos

27.června 8 dní
-45%
5 990 Kč / os.

MARATHON

29.srpna 8 dní All inclusive
-13%
28 879 / os.

GEORGE’S APARTMENTS

27.června 8 dní Bez stravování
-44%
11 490 Kč / os.

APOLLO BEACH

5.září 8 dní Polopenze
-8%
34 951 / os.

Zájezdy do letovisek

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu