Rhodos - Výlety

Pro zpestření vaší dovolené na ostrově Rhodos si můžete vybrat z těchto výletů (výlety pořádá místní cestovní kancelář, platí se přímo na místě a může dojít ke změně programu.Viamare je pouze zprostředkovatel této služby.):


 • Lindos a okruh ostrovem (celodenní výlet) - pohled na řeckou kulturu a rozmanitou krajinu ostrova. Lindos - druhá nejkrásnější akropole, kterou si Řecko zachovalo, příležitost obdivovat pozůstatky čtyř civilizací a kochat se překrásnými výhledy. Ochutnávka místních vín ve vesničce Embona. V období od poloviny června do září návštěva přírodního skvostu ostrova - Údolí motýlů - jedinečného ekosystému s úzkými skalnatými stezkami, jezírky zdobenými vodními liliemi, jednoduchými mosty, potoky, vodopády a dalšími místy vyzývajícími k odpočinku, ale především s množstvím motýlů. Mimo sezónu místo Údolí motýlů návštěva antické akropole města Ialyssos na vrcholu Filerimos, návštěva středověkého kláštera, křížová cesta a výstup na rozhlednu.
  (orientační cena: 49 €, děti do 12 let: 25 €)

 • Město Rhodos - půldenní výlet, který začíná návštěvou 3D kina, kde je možné vidět historii
  ostrova, poté návštěva středověkého města s procházkou kolem Paláce Velmistrů, Johanitského špitálu až na Hippokratovo náměstí, kde je volný čas na nákupy. Nakonec jízda přístavem Mandraki, kde podle legendy stál Kolos Rhódský (jeden ze 7 divů světa), až do antické části města, na horu Monthe Smith - zastávka na fotografování (Apollónův chrám, stadion a divadlo Odeon).
  (orientační cena: 39 €, děti do 12 let: 19 €)

 • Lodní výlet na ostrov Symi (celodenní výlet) - plavba lodí z hlavního města Rhodos (cca 2,5 h.) na Symi, návštěva kláštera Panormitis, plavba kolem ostrova do města Symi, návštěva rozličných obchůdků s řadou přírodních produktů (např. koření).
  (orientační cena: 47 €, děti do 12 let: 24 €)

 • Turecko (celodenní výlet) - lodní výlet do tureckého přístavního města Marmaris, projížďka přístavní oblastí s tržištěm, návštěva obchodu s koberci (historie a technologie výroby), procházka po nesčetných obchůdcích a za tureckou kuchyní.Pozor - nutný cestovní pas!
  (orientační cena: 68 €, děti do 12 let: 34 €)


Viamare doporučuje:


 • Říká se, že hlavní město ostrova Rhodos má nejrozsáhlejší Staré Město Středomoří. Je chráněno 4 km dlouhými hradbami a můžete se zde lehce ztratit. Řadě malých náměstí, úzkých uliček, obchodů, tržišť, mešit, věží a kostelů dominuje Palác velmistrů řádu Johanitů. Rozhodně stojí za návštěvu a zrovna tak i archeologické muzeum s rozsáhlými sbírkami z ostrova.
 • Lindos s druhou nejzachovalejší akropolí Řecka je dalším klenotem tohoto ostrova, pronajměte si osla a projeďte se pod akropolí.
 • Zajeďte se podívat do termálních lázní Kalithea Bay a do zátoky Anthony Quinna.
 • Na úplném jihu ostrova je poloostrov Prasonisi s nádhernou pláží s písečnými dunami.

Další zajímavosti ostrova Rhodos Vám na místě doporučí zástupce Viamare.

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour