Jedno dítě zcela zdarma (letenka i pobyt) pouze do 28. února (u vybraných pobytů).

Santorini

Vše o nejkrásnějším ostrově Kyklad

3 zájezdů

3 důvody, proč si Santorini zamilujete

Kostelíky s typickými modrými kopulemi obklopené zářivě bílými domečky s okenicemi a dveřmi v barvě nebe – to je Santorini.

Každá pláž je jedinečná a má svoje kouzlo. Slunit se budete na plážích s černým i červeným pískem a oblázky.

Santorini vás dojme unikátními výhledy. Nejpůsobivější jsou západy slunce v Oia – městečku vystavěném vysoko na skalách.

Santorini

Santorini (také Théra) je tím nejkrásnějším ostrovem jižních Kyklád v Egejském moři. Ostrov je oblíbenou a často vyhledávanou destinací Řecka. Návštěvníky láká svou atmosférou plnou romantiky, ale také svou jedinečností.

Santorini je pozůstatkem původního ostrova Strongylé, který byl rozmetán do okolí mohutnou sopečnou erupcí, která se zde odehrála před více než 3000 lety a jedná se tedy vlastně o pozůstatek kráteru sopky, která se po tomto výbuchu zhroutila do moře. Tato erupce dala vzniknout známé legendě o bájné Atlantidě, která se zde měla nacházet a náhle zmizela pod hladinou moře. Díky svému vulkanickému původu je ostrov hornatý a téměř bez vegetace, ale scenérie a unikátní prostředí, které ostrov nabízí, jen tak někde jinde nenajdete.

Nejen původ ostrova, ale i jeho dnešní podoba, to jsou největší lákadla Santorini. Města a vesničky plné bílých domů s modrými okenicemi, kostelíky a zvonice s modrými kopulemi a klikaté uličky plné strmých schodišť vybízejí k romantickým procházkám. Nádherné a široké pláže jsou plné barev s průzračnou vodou. A v neposlední řadě jsou tu úchvatné výhledy na okolí celého ostrova spojené s nezapomenutelnými západy slunce.

Hlavním a nejrušnějším městem je Fira (Thira), která uspokojí veškeré požadavky návštěvníků. Je zde mnoho obchůdků s různým sortimentem, výběr z místních restaurací a taveren a také bary a noční kluby. Dalším a asi nejznámějším městečkem Santorini je Oia, městečko plné řecké architektury s domky vystavěných vysoko na skalách. Neméně atraktivní je i městečko Imerovigli.

Pláží na Santorini nalezneme hned několik a každá z nich má své jedinečné kouzlo. Mezi ty nejvyhledávanější patří Kamari s tmavými oblázky, Perissa s až černými oblázky, Perivolos se stejně barevnými kamínky, Agios Georgios a dále unikátní pláže jako Rudá pláž (Red Beach) a Bílá Pláž (White Beach). Každá pláž nabízí zázemí pro odpočinek, ale i pro aktivnější trávení dovolené. Nedaleko městečka Oia můžeme najít pláž Paradisi, která svým černým pískem a větrným podmínkám vybízí k surfování.

Svou jedinečnost si ostrov udržuje i tím, že zde nenajdete žádné rozlehlé hotelové komplexy, ale útulná a romantická ubytování s rodinou atmosférou.

Přečtěte si více o této krásné destinaci

Fotogalerie

KAMARI BLU BOUTIQUE

11.června 8 dní Snídaně
-27%
13 990 / os.

ORFEAS

18.června 8 dní Bez stravování
-29%
13 690 / os.

FILOXENIA

4.června 8 dní Bez stravování
-22%
13 190 / os.

Zájezdy do letovisek