Jak uplatnit voucher ještě na letošní dovolenou? Více informací ZDE.

O Skopelosu

Kde se nachází a čím vás tento řecký ostrov okouzlí

4 zájezdů

Kde leží Skopelos

Vydejte se na letní dovolenou na řecký ostrov Skopelos. Prozradíme vám, na co se můžete v tomto příjemném letovisku těšit. Přečtěte si o ostrově, o jeho zajímavostech a získejte všechny potřebné informace pro svou příští nezapomenutelnou dovolenou.

Skopelos je krásný hornatý ostrov s hustým zalesněním. Rozvětvené borovice zajišťují na většině ostrova stín i během nejparnějšího léta. Skopelos najdete uprostřed průzračných vod Egejského moře, na jeho severozápadě. PO sdvém obvodu měří Skopelos pouhých 67 kilometrů, pokud ho chcete překročit od severu k jihu, počítejte s procházkou dlouhou 17 kilometrů, od západu k východu to dá 8 kilometrů. Hornaté krajině vévodí vrcholy Delphi (680 m. n. m.) a Palouki (566 m. n. m.). Krajkoví skal u pobřeží přechází v široké zálivy a menší zátoky. Hlavní město Skopelos slouží zároveň jako přístav. Soukromé lodě využívají také další přístav v Agnontas. Kromě hlavního města, kde žije asi polovina obyvatel, na ostrově objevíte ještě další dvě menší městečka, Glossa a Neo Klima.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

Na Skopelosu není letiště, takže se létá na sousední Skiathos. Odtud se do letoviska doplavíte lodí, a tak si cestu na dovolenou obohatíte ještě o projížďku po moři. Většina společenského života se odehrává v hlavním městě. Na své si přijdou romantici, kteří si tu vychutnají pomalé procházky úzkými křivolakými uličkami a útulnými zákoutími. A když zatoužíte po ruchu městečka, zastavíte se v některé z místních taveren, barů, nebo hudebních klubů. Za kulinářskými zážitky se vydejte do druhého největšího města ostrova – do Glossy. Vychutnáte si tu dary moře, kozí sýr a popijete tradiční místní víno. Glossa vás nadchne také malebnými výhledy na moře a na okolní ostrovy, leží totiž vysoko v kopcích a je odtud náramný výhled.

AFRODITE

11.srpna 11 dní Snídaně
-25%
16 290 Kč / os.

ANNA

11.srpna 11 dní Bez stravování
-25%
14 590 Kč / os.

PANORAMA

21.srpna 12 dní Bez stravování
-25%
14 990 Kč / os.

BLUE GREEN BAY

11.srpna 11 dní Snídaně
-25%
26 190 Kč / os.

Zájezdy do letovisek