Jedno dítě zcela zdarma (letenka i pobyt) pouze do 28. února (u vybraných pobytů).

Skopelos

Vše o ostrově z muzikálu Mamma Mia

4 zájezdů

3 důvody, proč si zamilujete Skopelos

Skopelos jako zelená perla Sporad byl kulisou pro natáčení muzikálu Mamma Mia. Prožijete tu dovolenou jako z filmu. Doslova.

Vyberete si z malých a divokých pláží nebo z velkých se zlatavým a bílým pískem. Všude pak oceníte pozvolný vstup do moře.

Nejzelenější ostrov v Řecku pokrývají ze 70 % husté borovicové lesy. Ty spolu s průzračným mořem vytvářejí neopakovatelné scenérie.

Druhý největší ostrov severních Sporad leží v Egejském moři. Ve středověku nesl jméno Paparethos a je také označován jako zelená perla Sporad.

Skopelos je známý především díky své krásné přírodě. Typické jsou všudypřítomné borové lesy, trav-naté pláně, platanová údolí, barevné vinice a nádherné pláže s kříšťálově průzračným mořem. Ostrov vešel do povědomí turistů především díky filmu Mamma Mia, který se zde částečně natáčel. Ačkoliv se stal velmi populárním, není nikdy přelidněný a je tedy ideálním místem pro odpočinek.

Na ostrově není letiště. Nejbližší se nachází na sousedním Skiathosu, odkud Vás na Skopelos dopraví loď.

Hlavní město ostrova je centrem administravy, obchodu a kultury. Spleť úzkých uliček a romantická zákoutí vytvářejí neopakovatelnou atmosféru města a lákají k romantickým procházkám, které je možné zakončit v některé z místních taveren, restaurací nebo se odreagovat v některém z barů či hudebních klubů.

Za zmínku stojí i druhé největší město Glossa, položené vysoko v kopcích, které se může pyšnit svou kuchyní složenou z velké části z darů moře a kozího sýra spolu s tradičním místním vínem a také nádhernými výhledy na moře a okolní ostrovy.

Na ostrově je nespočet pláží, některé jsou divoké a lze se na ně dostat pouze člunem. Největší pláží je Milia, kterou můžeme navštívit na jihozápadě ostrova. Tato údajně nejkrásnější pláž Vám nabídne skvělý servis v podobě kvalitního občerstvení, lehátek a slunečníků. Hned vedle je další nádherná pláž Kastani, známá z filmu Mamma Mia. Jen kousek odtud nalezneme další oblíbené letovisko Panormos. Mezi další oblíbená místa s okouzlujícími plážemi jsou Adrina, Agnonda, Armenopetra, Elios, Glyfoneri, Glisteri, Chóvolo, Limnonari, Loutraki, Panormos, Perivolou nebo Velanio.

Z ostrova Skopelos je pravidelné lodní spojení s ostrovy Skiathos a Alonissos.

Přečtěte si více o této krásné destinaci

Fotogalerie

PANORAMA

23.července 11 dní Bez stravování
-12%
16 447 / os.

KORINA

31.května 12 dní Bez stravování
-20%
14 290 / os.

DELPHI

31.května 12 dní Bez stravování
-12%
16 447 / os.

ANNA

31.května 12 dní Bez stravování
-12%
15 479 / os.

Zájezdy do letovisek