Z rozhodnutí vlády ČR jsou všechny naše pobočky dočasně uzavřeny do 15. 4. 2020. K dispozici jsme na telefonu (Po–Pá: 9–15 hod.) nebo e-mailu [email protected]

O Thassosu

Kde se nachází a čím je zajímavý tento ostrov

3 zájezdů

Kde leží Thassos

Uvažujete o dovolené na zeleném ostrově Thassos? Přečtěte si všechny informace o této atraktivní destinaci a zjistěte, čím je jedinečná a proč stojí za to se právě sem vypravit. Na Thassosu strávíte skvělou dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat.

Tomuto nádhernému ostrovu mnozí přezdívají Perla nebo Smaragd Egejského moře. Thassos se totiž pyšní opravdu nádhernou přírodou. Chladivou zelení jej zdobí borové, piniové i olivové háje, další jeho části pokrývají pláže s jemným pískem a omývá jej křišťálově čisté moře. Ostrov Thassos je sice malý svou rozlohou, od severu k jihu má pouhých 24 km a od západu k východu dokonce jen 19 km, zato však překypuje úchvatnými přírodními scenériemi. Zvlňují jej skály a kopce, z nichž nejvyšší je Mount Hypsarion s výškou 1 203 m n. m. Najdete tu prostě všechno, kromě už zmíněných půvabů přírody také horské vesničky i historická naleziště. Turisté si tu zcela jistě přijdou na své, míst pro procházky, výlety a výzkumné výpravy je tu nepočítaně. Návštěvníci se sem však musejí přepravit trajektem, na Thassos se totiž díky skalnatému povrchu „nevešlo“ letiště. Létá se na řeckou pevninu, na letiště v Kavale. Odsud pojedete asi třicet kilometrů do přístavu Keramoti, a pak se na Thassos vydáte trajektem příjemnou, asi 45 minutovou projížďkou.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

Stále zelený ostrov protíná hlavní silnice, díky které můžete objevovat jak hluboké, skalami obklopené zátoky, tak písečné pláže na jižní straně ostrova. V rámci pláží s jemným pískem je tu opravdu co prozkoumávat a co si užít. Působivé vysoké vlny, vodní i další sporty, pozvolný vstup do vody, průzračně čisté moře, bělostný písek, piniové lesíky, lákavé občerstvení, to všechno tu najdete. Thassos plně uspokojí také milovníky archeologie a historie svými početnými památkami, vykopávkami a pozůstatky různých zajímavých staveb. Při tom všem objevování nezapomeňte ochutnat thassoské olivy sušené na slunci a místní specialitu, med s ořechy a fíky. Dobré jídlo a pití si vychutnáte nejenom v hlavním městě Thassos (nazývaném také Limenas), ale také v okolních vesničkách. Všude tady si užijete romantické večerní procházky v úzkých uličkách i na promenádě pod nebem plným hvězd.

THASSOS

2.června 11 dní Polopenze
-8%
22 715 / os.

MAKRYAMMOS BUNGALOWS

2.června 11 dní Polopenze
-8%
27 591 / os.

RACHONI BAY

2.června 11 dní Light all inclusive
-8%
21 519 / os.

Zájezdy do letovisek