O letovisku Alikanas

1 zájezdů

Letovisko Alikanas leží stejně tak jako Xehoriati a Amoudi na severním pobřeží ostrova Zakynthos. Vedle letoviska Alikanas je ještě rušnější letovisko Alikés. Obě letoviska Alikanas a Alikés od sebe odděluje krásná písečná pláž. Z letoviska Alikanas do Alikés můžete dojít za pár minut po pláži nebo po místní komunikaci, která je lemovaná obchody a tavernami. Kdysi zde bývaly solné doly a právě ty daly oběma letoviskům jména.

Prázdninové letovisko Alikanas je v úrodném údolí plném olivovníků a tak Vám doporučujeme využít polohu Alikanas k příjemným procházkám do přírody. Pláž v Alikanas je opravdu výjimečná, je písečná s pozvolným vstupem do vody a je ideální i pro rodiny s malými dětmi. Voda je zde čistá a má překrásnou modrou barvu. Na pláži je možné pronajmout si lehátka a slunečníky.

Z Alikanas jezdí pravidelná autobusová linka (četnost závislá na sezóně) do hlavního města ostrova Zakynthos, které je vzdáleno asi 20 km. Odtud jezdí mnoho spojů do okolních turistických center.

Transfer

Transfer z letiště (cca 20 km) potrvá asi 30 minut (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o ZAKYNTHOS - ALIKANAS

Velmi hezká písečná pláž s pozvolným vstup do moře a s možností pronájmu slunečníků a lehátek. Taverny, obchody, restaurace, lékař, lékarna, bankomat, možnost vodních sportů a pronájem motorových člunů, možnost půjčení motorových vozidel a kol přes zástupce Viamare.

Zástupce Viamare do místa pravidelně dojíždí.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká republika (Ελληνική Δημοκρατία)
Datum založení 25.03.1821
Hlavní město Atény (Αθήνα)
Měna Euro (EUR)
Rozloha 131 957 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní (cca 90 % obyvatel)
Oficiální jazyk řečtina
Časový posun + 1 hodina

VALAIS

24.června 8 dní Bez stravování
-16%
19 890 Kč / os.
MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu