LAST MINUTE dovolená LÉTO 2024 za parádní ceny     |     Řecko     |     Kypr     |     další země >>

Zakynthos

Vše o nejzelenějším ostrově Řecka

8 zájezdů

3 důvody, proč si zamilujete Zakynthos

Říká se mu „Květina východu“ nebo „Ostrov vůní“. Zakynthos si vás získá bujnou vegetací a neopakovatelnými přírodními scenériemi.

Pláže pokryté jemným pískem a neopakovatelné západy slunce na pozadí azurového moře a bílých skal vám vezmou dech.

V zátoce Laganas potkáte želvy karety obrovské, které zde mají svá hnízda. Pozorovat se dá i kolonii středomořských tuleňů.

O Zakynthosu

Zakynthos leží v Jónském moři jen kousek od řecké pevniny. Věčně zelený ostrov je v létě plný nádherných květů, jejichž vůně se line vzduchem, a úrodnými nížinami v jihovýchodní části přechází přes poklidné zátoky a pláže až k horám v západní části ostrova, kde pobřeží lemují strmé útesy. Místní tu odpradávna pěstují vinnou révu, olivy, mandle a sezónní zeleninu. Turisté sem zase odjakživa jezdí za azurovým mořem a plážemi s jemným zlatým pískem. V létě jsou pláže v nejpopulárnějších letoviscích Tsilivi, Vassilikos, Alikanas, Kalamaki nebo Laganas doslova obsypány slunečníky a lehátky. Při troše snahy si však i zde najdete místečko, kde si užijete soukromí a klid. Moře je na všech místech krásně čisté a průzračné, a pokud se rádi potápíte nebo třeba jen šnorchlujete, budete zde v sedmém nebi. Vody kolem Zakynthosu se totiž řadí mezi 50 nejzajímavějších potápěčských lokalit světa, a v Evropě je to dokonce jedno ze 4 nejlepších potápěčských míst.

Přečtěte si více o této krásné destinaci

LETOVISKA NA ZAKYNTHOSU

Mnoho míst na ostrově Zakynthos již pohltila masová turistika, ale Viamare pro Vás připravila komorní půvabná místa bez velkých hotelových komplexů: Xehoriati-Amoudi a Limni Keri. Mezi další oblíbená, již ale živější letoviska patří Alikanas, Kalamaki, Laganas, Tsilivi nebo Vassilikos.

POČASÍ NA ZAKYNTHOSU

Na Zakynthosu panuje velmi příjemné počasí téměř po celý rok. Díky téměř 3000 hodinám slunečního svitu patří Zakynthos mezi nejslunečnější místa Řecka. Počítejte s tím, že v teplých dnech vás ochladí příjemný lehký větřík. V létě tu téměř neprší, vydatné srážky přicházejí od října do dubna. Tyto deště zajišťují dostatek vláhy, a podporují tak růst zeleně a omamně vonících květů.

Fotogalerie

DAKIS

3.června 8 dní Bez stravování
-17%
15 263 / os.

ASTIR PALACE

3.června 8 dní Polopenze
-12%
20 783 / os.

MEDITERRANEAN BEACH RESORT

3.června 8 dní Polopenze
-12%
31 179 / os.

DIONYSIA SUITES

3.června 8 dní Bez stravování
-17%
18 391 / os.

ASTIR BEACH

3.června 8 dní All inclusive
-12%
19 955 / os.

VALAIS

3.června 8 dní Snídaně
-12%
20 691 / os.

Zájezdy do letovisek

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu