Jedno dítě zcela zdarma (letenka i pobyt) pouze do 28. února (u vybraných pobytů).

Zakynthos

Vše o nejzelenějším ostrově Řecka

18 zájezdů

3 důvody, proč si zamilujete Zakynthos

Říká se mu „Květina východu“ nebo „Ostrov vůní“. Zakynthos si vás získá bujnou vegetací a neopakovatelnými přírodními scenériemi.

Pláže pokryté jemným pískem a neopakovatelné západy slunce na pozadí azurového moře a bílých skal vám vezmou dech.

V zátoce Laganas potkáte želvy karety obrovské, které zde mají svá hnízda. Pozorovat se dá i kolonii středomořských tuleňů.

O Zakynthosu

Pro svou bujnou vegetaci je ostrov Zakynthos nazýván "květinou východu" nebo "ostrovem vůní". Je to nejjižnější ostrov Jónského souostroví do kterého patří také ostrovy Kefalonie, Lefkada, Korfu, Meganissi.
Zakynthos vstoupil do povědomí lidí díky skvostné zelené scenérii, zlatistým plážím a pohostinnosti místních obyvatel. Velkou atrakcí ostrova Zakynthos je Navagio - pláž Ztroskotání, kde v 80. letech 20. století ztroskotala pašerácká loď. Zakynthos je jedním z mála míst na světě, kde se rozmnožuje chráněná želva Caretta-Caretta.
Pro většinu návštěvníků bude nezapomenutelným zážitkem z ostrova Zakynthos azurově modré moře s magickými západy slunce a překrásné scenérie se stovkami jeskyní. Strmé skály, písčité pláže a divoce rostoucí květiny se vryjí do paměti společně s vůní jasmínu. Prosluněné stráně jsou k večeru zdrojem omamné vůně cypřišů, tymiánu, šalvěje a divokých orchidejí.

Přečtěte si více o této krásné destinaci

LETOVISKA NA ZAKYNTHOSU

Mnoho míst na ostrově Zakynthos již pohltila masová turistika, ale Viamare pro Vás připravila komorní půvabná místa bez velkých hotelových komplexů: Xehoriati-Amoudi a Limni Keri. Mezi další oblíbená, již ale živější letoviska patří Alikanas, Kalamaki, Laganas, Tsilivi nebo Vassilikos.

POČASÍ NA ZAKYNTHOSU

Na Zakynthosu panuje velmi příjemné počasí téměř po celý rok. Díky téměř 3000 hodinám slunečního svitu patří Zakynthos mezi nejslunečnější místa Řecka. Počítejte s tím, že v teplých dnech vás ochladí příjemný lehký větřík. V létě tu téměř neprší, vydatné srážky přicházejí od října do dubna. Tyto deště zajišťují dostatek vláhy, a podporují tak růst zeleně a omamně vonících květů.

Fotogalerie

LEONIDAS

4.června 11 dní Bez stravování
-36%
8 990 / os.

GALINI

8.června 8 dní All inclusive
-31%
8 990 / os.

ANADIOMENI

4.června 11 dní Bez stravování
-12%
13 807 / os.

CALLINICAS

1.června 8 dní Bez stravování
-36%
8 990 / os.

AMOUDI

12.června 8 dní Polopenze
-24%
13 490 / os.

PANORAMA (AM)

13.května 20 dní Bez stravování
-12%
9 495 / os.

Zájezdy do letovisek