O Zakynthosu

Kde leží a čím je zajímavý tento ostrov

16 zájezdů

Kde leží Zakynthos

Chystáte se na řecký ostrov Zakynthos? Na této stránce najdete všechny informace k tomuto krásnému ostrovu, zjistíte, kde leží, čím se liší od ostatních řeckých ostrovů a proč právě zde můžete strávit svou příští nezapomenutelnou dovolenou.

Ostrov Zakynthos, neboli Zante, je nejjižnější ostrov Jónského souostroví, kam patří i ostrovy Kefalonie, Lefkada, Korfu nebo Meganissi. Ostrov má strategickou polohu, leží poblíž ostrova Kefalonie i blízko Peloponéského poloostrova (s městečkem Olympia, kolébkou olympijských her). Dobře se přes něj dostanete na další ostrovy i na pevninu, do Athén je to odsud zhruba 300 km. Ostrov se rozkládá na ploše 410 km² a jeho pobřeží dosahuje délky 123 km. Na ostrově žije přibližně 35 tisíc obyvatel. Najdete tu letoviska jako Tsilivi, Vassilikos, Alikanas nebo Kalamaki. Nejznámějším z nich je Laganas. Větší soukromí nabízí letoviska Xehoriati-Amoudi a Limni Keri, které leží stranou největšího turistického ruchu.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

Ostrov Zakynthos charakterizuje trojúhelníkovitý tvar se dvěma zelenými hornatými výběžky, které zasahují do moře a vytváří tak záliv Laganas. Celý ostrov je díky hojným zimním dešťům a mírnému středozemnímu klimatu krásně zelený a v létě plný nádherných květů. Květinová vůně, kterou je zdejší vzduch prosycen, vám učaruje. Úrodné nížiny v jihovýchodní části přecházejí přes poklidné zátoky a zlaté pláže, až po hory v západní části ostrova, kde pobřeží lemují strmé útesy, které se tyčí do výšky několika desítek metrů. Pěstuje se tu vinná réva, olivovníky, mandlovníky a sezónní zelenina. Na Zakynthos se jezdí také kvůli vzácným želvám. V laganaské zátoce kladou do písku vajíčka karety obecné. Tyto želvy jsou chráněné, proto se na některé pláže nesmí od západu do východu slunce chodit. Chránění jsou i tuleni, kteří žijí na srázovitém západním pobřeží.

DENISE BEACH

27.srpna 11 dní Polopenze
-42%
14 990 Kč / os.

GALINI

21.září 12 dní All inclusive
-22%
11 490 / os.

ACHILLION

25.září 8 dní Bez stravování
-31%
9 990 / os.

MIRANDA

28.srpna 8 dní Bez stravování
-46%
7 950 Kč / os.

DAKIS

28.srpna 8 dní Bez stravování
-43%
8 490 Kč / os.

PORTA DEL MAR

27.srpna 11 dní Bez stravování
-10%
24 990 / os.

Zájezdy do letovisek