O Zakynthosu

Kde leží a čím je zajímavý tento ostrov

10 zájezdů

Kde leží Zakynthos

Chystáte se na řecký ostrov Zakynthos? Na této stránce najdete všechny informace k tomuto krásnému ostrovu, zjistíte, kde leží, čím se liší od ostatních řeckých ostrovů a proč právě zde můžete strávit svou příští nezapomenutelnou dovolenou.

Ostrov Zakynthos, neboli Zante, je nejjižnější ostrov Jónského souostroví, kam patří i ostrovy Kefalonie, Lefkada, Korfu nebo Meganissi. Ostrov má strategickou polohu, leží poblíž ostrova Kefalonie i blízko Peloponéského poloostrova (s městečkem Olympia, kolébkou olympijských her). Dobře se přes něj dostanete na další ostrovy i na pevninu, do Athén je to odsud zhruba 300 km. Ostrov se rozkládá na ploše 410 km² a jeho pobřeží dosahuje délky 123 km. Na ostrově žije přibližně 35 tisíc obyvatel. Najdete tu letoviska jako Tsilivi, Vassilikos, Alikanas nebo Kalamaki. Nejznámějším z nich je Laganas. Větší soukromí nabízí letoviska Xehoriati-Amoudi a Limni Keri, které leží stranou největšího turistického ruchu.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Atény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk řečtina
Časový posun + 1 hodina

Ostrov Zakynthos charakterizuje trojúhelníkovitý tvar se dvěma zelenými hornatými výběžky, které zasahují do moře a vytváří tak záliv Laganas. Celý ostrov je díky hojným zimním dešťům a mírnému středozemnímu klimatu krásně zelený a v létě plný nádherných květů. Květinová vůně, kterou je zdejší vzduch prosycen, vám učaruje. Úrodné nížiny v jihovýchodní části přecházejí přes poklidné zátoky a zlaté pláže, až po hory v západní části ostrova, kde pobřeží lemují strmé útesy, které se tyčí do výšky několika desítek metrů. Pěstuje se tu vinná réva, olivovníky, mandlovníky a sezónní zelenina. Na Zakynthos se jezdí také kvůli vzácným želvám. V laganaské zátoce kladou do písku vajíčka karety obecné. Tyto želvy jsou chráněné, proto se na některé pláže nesmí od západu do východu slunce chodit. Chránění jsou i tuleni, kteří žijí na srázovitém západním pobřeží.

DINOS

29.května 8 dní Snídaně
-16%
18 808 / os.

ASTIR BEACH

29.května 8 dní All inclusive
-16%
19 060 / os.

AMOUDI

5.června 8 dní Polopenze
-16%
23 512 / os.

ANDREOLAS

29.května 8 dní Snídaně
-16%
17 212 / os.

ASTIR PALACE

29.května 8 dní Polopenze
-16%
19 480 / os.

PANORAMA

29.května 8 dní Bez stravování
-16%
15 952 / os.

Zájezdy do letovisek

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu