O Zakynthosu

Kde leží a čím je zajímavý tento ostrov

8 zájezdů

Kde leží Zakynthos

Chystáte se na řecký ostrov Zakynthos? Na této stránce najdete všechny informace k tomuto krásnému ostrovu, zjistíte, kde leží, čím se liší od ostatních řeckých ostrovů a proč právě zde můžete strávit svou příští nezapomenutelnou dovolenou.

Ostrov Zakynthos, neboli Zante, je nejjižnější ostrov Jónského souostroví, kam patří i ostrovy Kefalonie, Lefkada, Korfu nebo Meganissi. Ostrov má strategickou polohu, leží poblíž ostrova Kefalonie i blízko Peloponéského poloostrova (s městečkem Olympia, kolébkou olympijských her). Dobře se přes něj dostanete na další ostrovy i na pevninu, do Athén je to odsud zhruba 300 km. Ostrov se rozkládá na ploše 410 km² a jeho pobřeží dosahuje délky 123 km. Na ostrově žije přibližně 35 tisíc obyvatel. Najdete tu letoviska jako Tsilivi, Vassilikos, Alikanas nebo Kalamaki. Nejznámějším z nich je Laganas. Větší soukromí nabízí letoviska Xehoriati-Amoudi a Limni Keri, které leží stranou největšího turistického ruchu.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká republika (Ελληνική Δημοκρατία)
Datum založení 25.03.1821
Hlavní město Atény (Αθήνα)
Měna Euro (EUR)
Rozloha 131 957 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní (cca 90 % obyvatel)
Oficiální jazyk řečtina
Časový posun + 1 hodina

Ostrov Zakynthos charakterizuje trojúhelníkovitý tvar se dvěma zelenými hornatými výběžky, které zasahují do moře a vytváří tak záliv Laganas. Celý ostrov je díky hojným zimním dešťům a mírnému středozemnímu klimatu krásně zelený a v létě plný nádherných květů. Květinová vůně, kterou je zdejší vzduch prosycen, vám učaruje. Úrodné nížiny v jihovýchodní části přecházejí přes poklidné zátoky a zlaté pláže, až po hory v západní části ostrova, kde pobřeží lemují strmé útesy, které se tyčí do výšky několika desítek metrů. Pěstuje se tu vinná réva, olivovníky, mandlovníky a sezónní zelenina. Na Zakynthos se jezdí také kvůli vzácným želvám. V laganaské zátoce kladou do písku vajíčka karety obecné. Tyto želvy jsou chráněné, proto se na některé pláže nesmí od západu do východu slunce chodit. Chránění jsou i tuleni, kteří žijí na srázovitém západním pobřeží.

VALAIS

24.června 8 dní Bez stravování
-16%
19 890 Kč / os.

MEDITERRANEAN BEACH RESORT

24.června 8 dní Polopenze
-16%
29 990 Kč / os.

PANORAMA

24.června 8 dní Bez stravování
-17%
15 723 / os.

DIONYSIA SUITES

29.července 8 dní Bez stravování
-17%
18 391 / os.

ASTIR BEACH

24.června 8 dní Snídaně
-12%
19 955 / os.

DIONYSIA

24.června 8 dní Bez stravování
-20%
18 890 Kč / os.

Zájezdy do letovisek

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu