O Xehoriati–Amoudi

6 zájezdů

Xehoriati je malá půvabná vesnička na severním pobřeží ostrova Zakynthos mezi turistickými středisky Amoudi, Alikanas a Alikes. Je to jedno z posledních míst na pobřeží, kde je zachována stará vesnice se zvyky místních obyvatel, a kde můžete stále ještě vidět jejich tradiční způsob života. Mezi starými domky a moderními vilkami je řada políček a zahrad, kde si místní lidé ještě tradičními způsoby obstarávají živobytí. Zemědělství, chov koz a ovcí je stále součástí zdejšího života i když v sousedství je již vše podřízeno turistickému ruchu. Toto místo si v minulosti oblíbily významné osobnosti řecké kultury, malíři, spisovatelé, ale i hudební skladatel Mussakis, který zde rád komponoval.

Srdcem vesničky je maličká náves s obchodem a veřejným telefonem. Na pobřeží je taverna a bar. I tady je nezbytnou součástí vsi starobylý kostel.

Xehoriati - Amoudi - pláže

Pláž je písečná a poměrně úzká, na některých místech je přerušovaná skalami. Místy se rozšiřuje a vytváří tak malé písečné pláže s kamennými plotnami. Naleznete zde i malý přístav s rybářskými loďkami. Na sever i jih od tohoto místa naleznete další možnosti koupání na menších a větších plážích ve střediscích Amoudi (asi 1,5 km), Alikanas (asi 2 km) a Alikes (asi 4 km). Tato místa také nabízejí bohatý noční život.

Ve vesničce Amoudi, která sousedí s vesničkou Xehoriati, naleznete taverny, obchody a pláž Amoudi. V okolí je také několik divokých pláží a malá pěkná písečná pláž Psarou, která byla oceněna modrou vlajkou EU.

Z Xehoriati a Amoudi je možné pouze omezeně využít autobusovou dopravu (zpravidla jen 2x denně), která spojuje tato místa s překrásným hlavním městem ostrova Zakynthos jenž je vzdáleno asi 15 km. Odtud jezdí mnoho spojů do okolních turistických center.

Transfer

Transfer z letiště (cca 20 km) potrvá asi 30 minut (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Xehoriati-Amoudi

Velmi hezké písečné pláže s možností pronájmu slunečníků a lehátek. Taverny, obchody, kavárny s barem, telefon, možnost půjčení motorových vozidel přes zástupce Viamare.
Další bary, restaurace, lékař, bankomat, možnost vodních sportů a pronájem motorových člunů - v sousedních vesnicích Alikanas nebo Alikés, které jsou vzdáleny asi 20 minut chůze.

Zástupce Viamare do místa pravidelně dojíždí.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

PORTA DEL MAR

22.června 8 dní Bez stravování
-10%
24 990 / os.

PANORAMA (AM)

26.června 8 dní Bez stravování
-58%
5 990 Kč / os.

ACHILLION

22.června 8 dní Bez stravování
-56%
6 990 Kč / os.

LITHARI

3.července 8 dní Bez stravování
9 990 / os.

AMOUDI

26.června 8 dní Polopenze
-54%
8 990 Kč / os.

DIONYSIA

3.července 8 dní Bez stravování
-35%
10 990 Kč / os.