Xehoriati - Amoudi - Letovisko

Xehoriati je malá půvabná vesnička na severním pobřeží ostrova Zakynthos mezi turistickými středisky Amoudi, Alikanas a Alikes. Je to jedno z posledních míst na pobřeží, kde je zachována stará vesnice se zvyky místních obyvatel, a kde můžete stále ještě vidět jejich tradiční způsob života. Mezi starými domky a moderními vilkami je řada políček a zahrad, kde si místní lidé ještě tradičními způsoby obstarávají živobytí. Zemědělství, chov koz a ovcí je stále součástí zdejšího života i když v sousedství je již vše podřízeno turistickému ruchu. Toto místo si v minulosti oblíbily významné osobnosti řecké kultury, malíři, spisovatelé, ale i hudební skladatel Mussakis, který zde rád komponoval.

Srdcem vesničky je maličká náves s obchodem a veřejným telefonem. Na pobřeží je taverna a bar. I tady je nezbytnou součástí vsi starobylý kostel.

Xehoriati - Amoudi - pláže

Pláž je písečná a poměrně úzká, na některých místech je přerušovaná skalami. Místy se rozšiřuje a vytváří tak malé písečné pláže s kamennými plotnami. Naleznete zde i malý přístav s rybářskými loďkami. Na sever i jih od tohoto místa naleznete další možnosti koupání na menších a větších plážích ve střediscích Amoudi (asi 1,5 km), Alikanas (asi 2 km) a Alikes (asi 4 km). Tato místa také nabízejí bohatý noční život.

Ve vesničce Amoudi, která sousedí s vesničkou Xehoriati, naleznete taverny, obchody a pláž Amoudi. V okolí je také několik divokých pláží a malá pěkná písečná pláž Psarou, která byla oceněna modrou vlajkou EU.

Z Xehoriati a Amoudi je možné pouze omezeně využít autobusovou dopravu (zpravidla jen 2x denně), která spojuje tato místa s překrásným hlavním městem ostrova Zakynthos jenž je vzdáleno asi 15 km. Odtud jezdí mnoho spojů do okolních turistických center.

Transfer

Transfer z letiště (cca 20 km) potrvá asi 30 minut (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Xehoriati-Amoudi

Velmi hezké písečné pláže s možností pronájmu slunečníků a lehátek. Taverny, obchody, kavárny s barem, telefon, možnost půjčení motorových vozidel přes zástupce Viamare.
Další bary, restaurace, lékař, bankomat, možnost vodních sportů a pronájem motorových člunů - v sousedních vesnicích Alikanas nebo Alikés, které jsou vzdáleny asi 20 minut chůze.

Zástupce Viamare do místa pravidelně dojíždí.

V Xehoriati - Amoudi Viamare doporučuje

DIONYSIA - Xehoriati - Amoudi
First Minute
Doporučujeme
Dítě pobyt zdarma
Dítě výhodně
Klimatizace Parkování u letiště zdarma

DIONYSIA studia  

Bez stravování
7 / 14 / 17 / 18 nocí ubytování
18.05. Komb. 06.06. Letecky 13.06. Letecky
Odlety: Praha
200 m
ACHILLION - Xehoriati - Amoudi
First Minute
Doporučujeme
Dítě výhodně
BazénKlimatizaceVýhled na moře Parkování u letiště zdarma

ACHILLION studia  

Bez stravování
7 / 14 / 17 / 18 nocí ubytování
18.05. Komb. 06.06. Letecky 13.06. Letecky
Odlety: Praha
50 m

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour