Pigadia - Letovisko

Pigadia je hlavním městem ostrova Karpathos, často však bývá označováno stejným názvem jako celý ostrov, tedy Karpathos. Nezřídka se tak můžete setkat s dvojím označením. Město bylo vystavěno na jihovýchodním pobřeží ostrova v zátoce Vrondi. Dominantou zálivu s přístavem je skála s pozůstatky antické Akropole Posidio. Podél pobřeží a na přilehlých kopcích jsou vystavěny malebné bílé domky, které vytvářejí jedinečnou atmosféru tohoto města.

Milovníci řecké historie naleznou v Pigadii raně křesťanskou baziliku Agia Fotini, která se nachází v blízkosti pláže. K vidění je také zmíněná antická Akropole, monumentální hrobka v Poseidonově jeskyni a archeologické muzeum.

Okolí Pigadie

Okolí Pigadie nabízí četné zálivy s rozmanitými plážemi a zákoutími, které lákají ke koupání a slunění. Doporučeníhodná je pláž Kyra Panagia, která je od města vzdálena jen pár kilometrů. Pyšní se zlatavým pískem, průzračně čistým mořem a dominantou stejnojmenného kláštera.

Pláže Pigadia

V rozlehlé zátoce, ve které se hlavní město nachází najdeme pěknou, téměř 4 km dlouhou písečnou pláž. Pláž má pozvolný vstup do moře, proto je vyhledávána rodinami s malými dětmi.

Služby Pigadia

Pigadia je správním, obchodním i kulturním centrem ostrova a důležitým přístavem. Tomu odpovídá i škála dostupných služeb. Naleznete zde vše od malých obchůdků po supermarkety, klasických taveren po moderní restaurace s mezinárodní kuchyní, menších barů po rušné noční kluby s patřičně živou zábavou. Ve městě je bankomat, lékárna i lékařská péče.

Transfer

Transfer z letiště taxíkem (cca 15 km) potrvá asi 30 minut (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Pigadii

Taverny, obchody, kavárny, bary, možnost půjčení motorových vozidel a rezervace výletů přes zástupce Viamare.
Voda na ostrově Karpathos není pitná!

Zástupce Viamare do místa dojíždí jen na základě telefonické výzvy.

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour