Kos - hlavní město - Letovisko

Hlavní město ostrova Kos je vlastně živým a věčně pulsujícím skanzenem. Přímo pod mohutnou pevností z doby Johanitů naleznete dobře fungující přístav. V mohutných hradbách pevnosti z 15. století jsou zabudovány fragmenty a sochy z doby antiky. V pevnosti jsou vystaveny četné památky z období antiky i ze středověku. Na malém náměstí v historickém centru města naleznete i starobylý platan, pod kterým údajně vyučoval Hippokrates, zakladatel moderní medicíny. Ve městě nelze přehlédnout mešity a domy z doby italské okupace. V samém srdci města byly odkryty památky z doby helénské, které jsou volně přístupné a které vás vrátí do dávné minulosti.

Asi 4 km jihozápadně od města Kos naleznete na vyvýšeném místě asi 100 m n. m. jednu z nejvýznamnějších památek starověku, posvátný Asklepion, v němž kdysi bývala věhlasná lékařská škola. Ve vzdálenosti asi 8 km od města jsou novodobé lázně Agios Fokas. Ve městě je řada půjčoven kol. Věříme, že i vy podlehnete pokušení a na zapůjčeném kole prozkoumáte toto pozoruhodné město.

Pláže s pískem a malými i většími oblázky v hlavním městě jsou většinou úzké. Voda je čistá, město má biologickou čističku odpadních vod. Na plážích si můžete pronajmout lehátka a slunečníky.

Transfer

Transfer z letiště (cca 26 km) potrvá asi 45 min (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o KOS - KOS - HLAVNÍ MĚSTO

Taverny, obchody, kavárny, bary, internetové kavárny, přístav s možností lodních výletů, pronájmy kol, možnost pronájmu dopravních prostředků přes zástupce Viamare, autobusové linky do nejzajímavějších míst na ostrově, městská autobusová linka, lékař, nemocnice, lékárna, bankomaty, banky, čerpací stanice a řada pozoruhodných archeologických památek.

Zástupce Viamare do místa dojíždí jen na základě telefonické výzvy.

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour