SKVĚLÉ SLEVY AŽ 46 % + 3% SLEVA NAVÍC - PRODLOUŽENO DO 30. 4. 2021

Kos

Vše o ostrově slavného Hippokrata

11 zájezdů

3 důvody, proč si zamilujete Kos

Pobřeží ostrova Kos se vine v délce 112 km, z čehož až 68 km jsou půvabné písčité nebo oblázkové pláže s mimořádně čistou vodou.

Lenošení u moře kdykoliv vyměníte za poznávání přírodních a historických krás. Hlavní město je archeologickým muzeem pod širým nebem.

Kos dělí od Turecka jen 4km pás moře. V tureckém Bodrumu objevíte zbytky jednoho ze sedmi divů světa – mauzolea krále Mausola.

O Kosu

Pobřeží ostrova Kos se vine v celkové délce 112 km, z čehož až 68 km tvoří písčité nebo oblázkové pláže s průzračně modrou vodou. Ke koupání vás tu lákají jak rušné pláže plné turistů, surfařů a dalších milovníků vodních sportů, tak i malé opuštěné plážičky, které vám poskytnou více soukromí. Za nejkrásnější pláž ostrova mnozí považují písčitou Kamari, ale báječné koupání si užijete i na plážích Kochyli, Paradise, Camel a dalších. Povrch ostrova je spíše nížinný, ale téměř přes celou délku Kosu se od západu k východu táhne vápencový horský hřeben s nejvyšším vrcholem Dikaios. Po celý rok tu panuje velmi příznivé počasí. Horká léta jsou ve znamení koupání, příjemná jara a teplé podzimy a zimy se ideálně hodí pro turistiku a poznávání památek. Pokud máte rádi historii, vyrazte lodí do Turecka. V Tureckém Bodrumu objevíte zbytky jednoho ze sedmi divů světa – mauzolea krále Mausóla. Mnoho výletních plaveb z Kosu míří i na sousední ostrovy Nisyros, Kalymnos nebo Astypalaia.

Přečtěte si více o této krásné destinaci

Letoviska na Kosu

Fotogalerie

ANASTASIA

27.května 4 dny Bez stravování
-8%
13 290 Kč / os.

APOLLON

27.května 4 dny All inclusive
-10%
16 191 / os.

GAIA VILLAGE

27.května 4 dny All inclusive
-24%
12 871 / os.

Aeolos Beach

27.května 4 dny All inclusive
-12%
14 590 Kč / os.

ZAFIRA

27.května 4 dny Bez stravování
-15%
11 890 Kč / os.

ANDREAS

1.června 8 dní Bez stravování
-8%
13 055 / os.

Zájezdy do letovisek

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu