LAST MINUTE dovolená za parádní ceny    |    Řecko    |    Chorvatsko    |    Černá Hora    |    další země >>

Výlety v Agios Nikitas

Kam vyrazit a co zažít v tomto řeckém letovisku

2 zájezdů

Tipy na výlety v Agios Nikitas

Pro zpestření vaší dovolené na ostrově Lefkada si můžete vybrat z následujících výletů. Aktuální seznam výletů, které můžete podniknout z letoviska Agios Nikitas, i s aktuálními cenami dostanete po příjezdu od delegáta. Výlety pořádá místní cestovní kancelář, platí se přímo na místě a může dojít ke změně programu. Viamare je pouze zprostředkovatel této služby.

••• OBECNÉ INFORMACE K VÝLETŮM •••

Výlety pořádá místní cestovní kancelář, TRAVEL FAMILY je pouze jejich zprostředkovatel. Program a ceny výletů se mohou během sezóny měnit. Aktuální nabídka výletů vč. platných cen bude představena po příjezdu do destinace. Uskutečnění výletů je závislé na zájmu účastníků, na místních, ale i na klimatických podmínkách a ne vždy se uskuteční v plném rozsahu. TRAVEL FAMILY v žádném případě nemůže garantovat uskutečnění nabízených výletů.

Jste-li dobrodruzi a rádi si výlety organizujete "na vlastní pěst", objednejte si pronájem automobilu ještě před odletem na dovolenou (dostupné pouze ve vybraných destinacích). Ceníky a další informace naleznete ZDE. Ceníky pronájmu automobilů pro objednávky realizované přímo v destinaci obdržíte od svého delegáta na informační schůzce.

Plavba na motorové plachetnici M/S Christina

Loď vyplouvá z přístavu v Nidri. První zastávka je u jeskyně Papanikolis, ke které se váže zajímavý příběh o ponorce z druhé světové války. Druhou zastávkou a místem prvního koupání je malý skalnatý ostrůvek s křišťálově průzračnou vodou. Často se stává, že zahlédnete středomořské tuleně, kteří se v této oblasti vyskytují. Třetím místem je návštěva ostrova Kastos. Na tomto ostrově si užijete dokonalé ticho, překrásné výhledy a výbornou kávu či jiné osvěžení ve sterém větrném mlýně, který je také kavárnou. (1h na ostrově Kastos). Čtvrtou zastávkou je malá plážička Limni, kde si užijete další koupání dne a posádka Vám připraví oběd formou bufetu (kuřecí maso, masové kuličky, tuňák, rýže, těstoviny, zelný salát, řecký salát, feta, chléb, bílé a červené víno, nealko nápoje). Pátá zastávka dne je u vysokého ostrova Kalamos, který je pokrytý borovicovými lesy. Koupat se budete na pláži Asprogiali (bílé sklo). Poslední zastávka dne je u soukromého ostrova Skorpios. Koupání si užijete na známé pláži Jackie Kennedyové nebo u ostrova Meganisi. Při návratu do Nidri proplujete okolo ostrůvku Sparti, Skorpidi a Madouri.

Orientační cena: 86€/dospělý, 55€/dítě 2-11 let. V ceně výletu je ranní nabídka nápojů (káva, čaj, džus, voda, malý croasan), oběd formou bufetu s vínem a nealko nápoji, odpolední ovoce, většinou meloun).

Island Hopping

Den plný koupání na plážích malých ostrůvků poblíž Lefkady. Loď zajíždí do nejznámější mořské jeskyně Papanikolis, kde je osvěžující křišťálová voda (koupání 25 min). Poté si užijete procházku na ostrově Meganisi, kde si vychutnáte poklidnou atmosféru tohoto ostrova a překrásné výhledy (1h a 15 min). Vrcholem dne je grilování na pláži Yerakas, kde si vychutnáte sluníčko, koupání výborné jídlo a osvěžující drinky (2,5h). Na zpáteční cestě se loď zastaví na pláži Jackie Kennedyové na soukromém ostrově Arstotele Onassise, kde si můžete dopřát další koupání dne (40 min).

Orientační cena: 71€/ dospělý, 45€/dítě 2-11 let. V ceně je oběd formou grilování na pláži (tradiční řecké souvlaki a řecký salát). 

Mořské dobrodružství

Tento výlet je vhodný pro všechny milovníky koupání a šnorchlování. Také děti tento výlet milují. Na palubě jsou k dispozici barevné vzdělávací knížky s živočichy podmořského světa a děti mají možnost kreslit, vyplňovat předtištěné úkoly a aktivně se vzdělávat o podmořském světě a přírodě v okolí. První zastávka je na pláži s výhledem na ostrov Meganisi, kde máte možnost vyzkoušet masku na potápění, šnorchl a ploutve, které vám posádka dá k dispozici. Tato zastávka je přibližně na hodinku. Druhou zastávkou je prozkoumání podmořské jeskyně Poros, kde následujete průvodce. K dispozici máte plovací vesty a baterky. Toto místo je doslova ohromující a je to nezapomenutelný zážitek. Třetí zastávkou je klidná pláž, kde kapitán griluje souvlaki a posádka připravuje oběd. Vy si mezi tím můžete užívat koupání a šnorchlování. Na tomto místě je velmi hojný podmořský život. Často jsou vidět chobotnice a spousta zajímavých ryb. Čtvrtou zastávka tohoto výletu je na ostrově Meganissi ve velmi tradiční vesnici Vathy. Zde se můžete osvěžit drinkem či zmrzlinou. Poslední zastávkou tohoto dobrodružného výletu je pláž na soukromém ostrově Skorpios, kde je poslední koupání dne na pláži Jackie Kennedyové. Během plavby také vidíte ostrovy Thilia, Skorpidi, Sparti a Madouri. ​

Orientační cena: 81€/dospělý, 55€/dítě 2-11 let. V ceně je oběd formou grilování souvlaki na lodi plus drink. Jako příloha je řecký salát, tzatziki, chléb.

Výlet na 2 pláže z Vassiliki

Výlet na vyhlášenou pláž Egremni je oblíbený, protože pláž je údajně tou nejkrásnější pláží Lefkady. Přímo na pláži Egremni budete 3 hodiny. Druhou zastávkou výletu je pláž Porto Katsiki, kde si můžete dopřát koupání z lodi. U této pláže se koupete 1hodinu. Tato pláž je oblíbené turistické místo a koupání z lodi s překrásným vhledem na útesy západní strany je výhodou. Slunečníky jsou na lodi k dispozici zdarma, ovšem v omezeném množství. Doporučujeme si vzít vlastní slunečník, občerstvení dle potřeby. Na lodi je malý bar, kde si můžete zakoupit sendviče, něco drobného k zakousnutí či chlazené nápoje.

Orientační cena: 25€/dospělý, 12€/dítě 2-11 let. 

Výlet na 3 pláže

Nejkrásnější pláže ostrova navštívíte menší lodí Nikolaos nebo také Ionian Star. Rozhodně si odpočinete a užijete si den plný koupání. Nejvyhlášenější a nejkrásnější pláž ostrova si rozhodně zamilujete. První zastávka dne je na pláži Egremni. Na tuto pláž se dá dostat stále pouze lodním výletem a tak si užijete panenskou přírodu a ničím nerušený klid. Druhá pláž, kde si dopřejete koupáni z lodi je pláž Porto Katsiki. Barvu vody, která je na západní straně nikde jinde neuvidíte a rozhodně se do těchto míst zamilujete. Před návratem do Nidri si třetí zastávku a koupání užijete na pláži Agiofili. Tento den je plný koupání, slunění a kochání se přírodou. Útesy západní strany a plavba kolem mysu Dukato je opravdu impozantní. Máte se rozhodně na co těšit.

Orientační cena: 51€/dospělý, 30€/dítě 2-11 let. 

Mýtická Odyssea

Na této plavbě se rozhodně nudit nebudete. Pohádková a veselá posádka vás bude těšit příjemnou atmosférou po celou plavbu a Váš den si budete užívat převážně ve vodě a na místech nedotčených cestovním ruchem. První zastávka a koupání dne je v 6. největší mořské jeskyni Řecka a to v jeskyni Papanikolis. Hodinu a půl strávíte na ostrově Meganisi ve vesnici Spartohori, kde vás čeká příjemná, klidná procházka s nádhernými výhledy okolo ostrova. Na lodi Vás posádka hostí domácím Ouzem a olivami a oběd se podává na pláži Klimaki, kde jste pouze Vy a překrásně čisté křišťálové moře. Slunečníky Vám posádka zapůjčí zdarma. Poslední koupání dne je na soukromém ostrově Aristotele Onasise, na ostrově Skorpios. Na cestě zpět z ostrova Skorpios proplouváte okolo ostrůvku Sparti, Skorpidi a Madouri. Pokud jsou k tomu podmínky, tak kapitán spouští plachty a loď je alespoň chvíli poháněn pouze větrem.

Orientační cena: 81€/dospělý, 50€/dítě 2-11 let. 

Kastos a Kalamos s lodí Nikolaos

Vychutnejte si sluníčko a den plný překrásných výhledů a koupání na lodi Nikolaos. První zastávkou je jeskyně Papanikolis na ostrově Meganisi a první koupání dne si dopřejete na malém skalním ostrůvku Formikoula, který je známý tím, že se okolo ostrova vyskytují středomořští tuleni. ​ Další zastávkou je ostrov Kastos, kde navštívíte velmi poklidnou vesničku se starým větrným mlýnem, který je přestavěn na kavárnu. Den je plný odpočinku a koupání na překrásných plážích. ​ Loď zastavuje na ostrově Kalamos, který je pokrytý borovicovými lesy a voda zde má jedinečnou modrozelenou průzračnou barvu. Na cestě zpět se uvidíte také ostrovy Skorpios, Scorpidi, Sparti a Madouri.

Orientační cena: 46€/dospělý, 25€/dítě 2-11 let. 

Plavba okolo 7 ostrovů

Velká loď Macedonia Palace či Eptanisos vyplouvá z Nidri na západní stranu ostrova a to na nejkrásnější a nejznámější pláže. První zastávka je na pláže Egremni a poté si užijete druhé koupání dne na pláži Porto Katsiki. Na tomto výletě zastavíte na ostrově Kafalonie a to ve vesničce Fiskardo, kde si můžete opět zaplavat a posedět v místních tavernách. Čtvrtou zastávku dne je ostrov Ithaka, kde si dopřejete další koupání den. Po návštěvě Ithaki zamíříte zpět do Nidri a to na ostrov Meganisi, kde si můžete vyfotit 6. největší mořskou jeskyni v Řecku, jeskyni Papanikolis. Odpolední koupání je na soukromém ostrově Aristotele Onasise a to na ostrově Skorpios na pláži Jackie Kennedyové. Plavba je zakončená okolo menších ostrůvků Sparti, Skorpidi a Madouri.

Orientační cena: 56€/dospělý, 30€/dítě 2-11 let. 

Výlet na jih Lefkady

Tento výlet je organizován pro návštěvníky, kteří jsou ubytovaní v Agios Nikitas, Nidri či dále od Vasiliki. V 8:50 odjezd od hotelu do Vasiliki. V ​ 10:00 odjezd lodním taxíkem z Vasiliki na pláž Agiofili (2,5h na pláži). Ve ​ 13:00 oběd v Taverně Dolphin (na výběr je ze 3 tradičních řeckých jídel nebo vepřové kotlety na grilu plus řecký salát a tzatziki). Cca ​ 1,5 hodiny volný čas na procházku/koupání ve Vasiliki. ​ V 15:30-15:45 odjezd z Vasiliki zpět do Nidri či Agios Nikitas.

Orientační cena: 75€/dospělý, 37€/dítě 2-11 let. 

Tradiční Lefkada a Karya

Objevujte ostrov autobusem. První zastávkou je historická pevnost z poloviny 16. století Santa Maura. (10:15, návštěva trvá 30 minut). Druhou zastávku je návštěva hlavního města Lefkady, kde máte k dispozici hodinu a půl volného času. (11:00). Ve 12:30 navštívíte klášter Panagia Faneromeni, který nabízí panoramatický výhled na město Lefkadu a rozlehlou lefkadskou nížinu. Dalším místem k návštěvě je tradiční vnitrozemní vesnice Karya, která je postavena ve stylu amfiteátru. Byla a dodnes je největší a nejstarší vesnicí na ostrově. V Karyi je v ceně zájezdu oběd, a dezert, který se podává v místní taverně na náměstí pod velkými platany. Výlet je průvodcován v angličtině.

Orientační cena: 65€/dospělý, 33€/dítě 2-11 let. 

MILIA

27.července 8 dní Bez stravování
-21%
14 251 / os.

SANTA MARINA

20.července 8 dní Polopenze
-17%
19 955 / os.
MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu