Jedno dítě zcela zdarma (letenka i pobyt) pouze do 30. dubna (u vybraných pobytů).

O letovisku Lefkos

6 zájezdů

Lefkos je malá rybářská vesnička, která je doslova roztroušena na kamenitých svazích nad křišťálově čistým mořem. Naleznete ji na západním pobřeží ostrova Karpathos asi 36 km od hlavního města ostrova Pigadia. Střediskem této oblasti je tradiční a velmi rázovitá vesnice Mesochori, která byla díky své poloze výborně chráněna před nájezdy pirátů. Celá tato oblast je bohatá na historii. První osídlení se vzpomíná již v době prehistorické. Jsou doklady, že zde žili už Mínojci a Mykéňané. Velkou prosperitu oblast zaznamenala v době klasické za vlády Dórů a později za raného křesťanství. Nedaleko pobřeží, přímo naproti pláži Frangolimnionas, je dnes neobydlený malý ostrůvek Sókastro, kde jsou ruiny chrámu, hřbitova a kaple. Sókastro je nejzápadnějším bodem ostrova Karpathos. Na ostrově pobývali i křižáci, které místní obyvatelé nazývali Frankové a právě po nich byla pojmenována pláž Frangolimnionas.

Okolí Lefkos

Nad vesnicemi Lefkos a Mesochori jsou horské masivy porostlé piniovými lesy. Na nejvyšší horu ostrova Kali Limni je možno vystoupat přímo od moře z Lefkosu. V okolí Lefkosu je několik cest pro vycházky k římským památkám nebo ke kostelíku Agios Georgios ze 13. stol.

Pláže Lefkos

Co je však nejzajímavější, je množství opravdu pozoruhodných pláží. Můžete si vybrat mezi klidnou oblázkovou pláží Potali (doporučujeme boty do vody), pláží Gialou Chorafi s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře, a to v samém srdci vesničky Lefkos. O několik kroků dále je pláž Panagias Limani a vedle ní dlouhá písečná pláž Frangolimnionas. Pokračujete-li za pláž Frangolimnonas po nezpevněné cestě směrem na sever, narazíte na pláž Perdikas Potami. Tuto pláž vyhledávají Ti, kteří se rádi koupou bez plavek. Nad Lefkosem naleznete zajímavost, která dokládá velmi staré osídlení tohoto místa. Jedná se o rezervoár na vodu z doby římské, do kterého byla voda z hor přiváděna nízkým a stále existujícím akvaduktem. Cesta pokračuje zpět k pobřeží a nabízí další krásné výhledy na hory i na moře.

Služby Lefkos

Malé centrum Lefkosu je soustředěno okolo pláže Gialou Chorafi, kde naleznete obchody, kavárny a rybí taverny s terasami s výhledem na záliv, pláže a moře. Je zde i půjčovna dopravních prostředků, se kterou Viamare spolupracuje. Na pláži si můžete pronajmout lehátka a slunečníky. V blízkosti ostatních lefkoských pláží jsou pak další obchody a taverny. Z Lefkosu je, pouze v hlavní sezóně, 1-3x denně 4 dny v týdnu autobusové spojení do hlavního města Pigadia. Rozhodnete-li se pro toto místo, užijete si krásné koupání v kříšťálově čistých vodách v chráněných zálivech. Pokud podniknete pěší vycházky do hor nebo si pronajmete dopravní prostředek a vydáte-li se na další krásné pláže a do pozoruhodných okolních vesniček, budete nadšeni a prožijete nezapomenutelnou dovolenou.

Transfer

Transfer z letiště (cca 32 km) potrvá asi 1 h. (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Lefkosu

Taverny, kavárny, obchody, pekárna, možnost pronájmu dopravních prostředků a rezervace výletů přes zástupce Viamare, autobusová linka do hlavního města. V městečku Arkasa je lékarna, v hlavním městě Pigadia je lékař, nemocnice, bankomat a čerpací stanice.
Voda na ostrově Karpathos není pitná!

Sídlo zástupce Viamare.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

SUNSET

4.června 11 dní Snídaně
23 990 / os.

WHITE CASTLE

25.června 11 dní Bez stravování
16 290 / os.

GALINI

14.června 12 dní Bez stravování
-13%
14 990 Kč / os.

SEA MELODY

25.června 11 dní Bez stravování
18 990 / os.

LEFKOS VILLAGE

25.června 11 dní Bez stravování
18 890 / os.

PLIADES

4.června 11 dní Bez stravování
-26%
12 990 Kč / os.