Z rozhodnutí vlády ČR jsou všechny naše pobočky dočasně uzavřeny do 15. 4. 2020. K dispozici jsme na telefonu (Po–Pá: 9–15 hod.) nebo e-mailu [email protected]

Lefkos na ostrově Karpathos

Vše o tomto populárním řeckém letovisku

5 zájezdů

3 důvody, proč si Lefkos zamilujete

V archeologickém parku za městem objevíte pozůstatky starobylých chrámů, které byly zasvěceny významným řeckým bohům.

V dávné minulosti tu pobývali Mínojci a Mykéňané, také Dórové a první křesťané. O historické památky tady nebudete mít nouzi.

Místní nedotčená příroda vás bude lákat k pěším procházkám. Obzvlášť hory vás okouzlují dech beroucími výhledy.

O Lefkosu

Srdce rybářské vesničky Lefkos na západním pobřeží ostrova Karpathos bije u pláže Gialou Chorafi. Při procházkách si tu můžete zajít do obchůdků, kaváren a také rybích taveren. Ty se vyplatí navštívit kvůli posezení na terasách s výhledem na celý nádherný záliv. Další obchody a občerstvovací zařízení najdete i poblíž ostatních pláží. Nejen výborné podmínky pro koupání sem turisty lákají každou sezónu. Velmi oblíbené jsou i pěší vycházky do přírody, obzvláště hory stojí za návštěvu. V Lefkosu si mezi plážemi najde tu svou opravdu každý. Je totiž z čeho vybírat. Máte-li rádi oblázkový povrch, vyrazte na klidnou pláž Potali. Mezi písečné pláže patří Panagias Limani nebo vedlejší dlouhá pláž Frangolimnionas. Velmi pěkná písečná pláž leží také přímo uprostřed vesnice Lefkos. Vydáte-li se dál po nezpevněné cestě, dorazíte na pláž Perdikas Potami. Vychutnáte si zde přímý kontakt s přírodou, její návštěvníci totiž nechávají plavky doma.

Přečtěte si více o o tomto krásném letovisku

WHITE CASTLE

2.června 11 dní Snídaně
-19%
12 687 / os.

SEA MELODY

14.července 11 dní Bez stravování
-8%
18 023 / os.

LEFKOS VILLAGE

2.června 11 dní Snídaně
-12%
16 367 / os.

PLIADES

12.června 12 dní Bez stravování
-12%
16 183 / os.

GALINI

23.června 11 dní Bez stravování
-17%
13 791 / os.