O Kefalonii

Kde leží a čím je zajímavý tento řecký ostrov

11 zájezdů

Kde leží Kefalonie

Chystáte se na řecký ostrov Kefalonie? Na této stránce najdete všechny informace k tomuto krásnému ostrovu, zjistíte, kde leží, čím se liší od ostatních řeckých ostrovů a proč právě zde můžete strávit svou příští úžasnou dovolenou.

Ostrov Kefalonie vás uchvátí rozmanitou krajinou, která připomíná pestrou mozaiku. Ostrovu dominuje pohoří Ainos (s nejvyšší horou Mega Soros), porostlé kefalonskými jedlemi. Svahy Ainosu přechází v pohádkové písečné nebo oblázkové pláže, které s bílými vápencovými útvary vytváří snové barevné kontrasty. Na plážích se projdete buď měkkým bílým, nebo červeným saharským pískem. Odpočinete si ve stínů olivových hájů a můžete se kochat bujnou subtropickou vegetací. Prohlédnete si vzácné krápníkové jeskyně i mnoho neuvěřitelných přírodních úkazů. Navštívíte tiché kláštery, v nichž dosud žijí mniši, nebo zbytky benátských hradů. Nejsevernější přístav ostrova, zachovalé městečko Fiskardo, na vás dýchne atmosférou starých časů. Z ostrova můžete vyrazit na výlet lodí, a to třeba na sousední ostrov Ithaka, kde sídlil starověký král Odysseus, nebo na ostrov Zakynthos, přezdívaný „levantská růže“.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká republika (Ελληνική Δημοκρατία)
Datum založení 25.03.1821
Hlavní město Atény (Αθήνα)
Měna Euro (EUR)
Rozloha 131 957 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk řečtina
Časový posun + 1 hodina

Kefalonie je největším ostrovem ze „Sedmi ostrovů“ (řec. Eftanisia) v Jónském moři. Leží naproti Korintskému průplavu mezi ostrovy Ithakou, Zakynthem a Lefkadou. Jeho rozloha čítá 780 km2 a má asi 36 000 obyvatel. Hlavním městem Kefalonie je Argostoli. 250 km dlouhé pobřeží ostrova lemují zátoky Sami a Antisami na východě, zátoka Myrtos na severozápadě, zátoka Argostoli na západě a zátoka Lourdas na jihu. Dva velké poloostrovy Paliki a Erissos vybíhají z hlavní části ostrova a dávají mu tak jeho charakteristický klikatý tvar. Východní pobřeží ostrova je mírnější na rozdíl od strmého a skalnatého pobřeží západního. Kefalonie s nejvyšším pohořím Ainos představuje nejhornatější ostrov v Jónském moři. Nižší skalní masivy jako Kokkini Rachi nebo Gioupari se střídají s nížinami, známá jsou třeba údolí Kranaia či Omala. Místní tu pěstují citrusovníky a ovocné stromy nebo olivovníky, vinnou révu a zeleninu. Najdete tu mnoho lesů a různé geologické útvary: jezírka, jeskyně, minerální prameny. Zimy tu bývají chladné (leden - únor) a léta horká, s mnoha slunečnými dny.

POSEIDON

15.června 12 dní Bez stravování
-31%
20 590 Kč / os.

DESPINA

26.června 11 dní Bez stravování
-12%
18 943 / os.

APOLAFSI

12.června 11 dní Snídaně
12 490 / os.

ANNA

5.června 11 dní Bez stravování
-53%
10 990 Kč / os.

MARINA BAY

26.června 11 dní Snídaně
-17%
23 543 / os.

SEA BREEZE

1.června 12 dní Bez stravování
-62%
7 990 Kč / os.

Zájezdy do letovisek

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu