LAST MINUTE dovolená za parádní ceny    |    Řecko    |    Chorvatsko    |    Černá Hora    |    další země >>

O Kefalonii

Kde leží a čím je zajímavý tento řecký ostrov

12 zájezdů

Kde leží Kefalonie

Chystáte se na řecký ostrov Kefalonie? Na této stránce najdete všechny informace k tomuto krásnému ostrovu, zjistíte, kde leží, čím se liší od ostatních řeckých ostrovů a proč právě zde můžete strávit svou příští úžasnou dovolenou.

Ostrov Kefalonie vás uchvátí rozmanitou krajinou, která připomíná pestrou mozaiku. Ostrovu dominuje pohoří Ainos (s nejvyšší horou Mega Soros), porostlé kefalonskými jedlemi. Svahy Ainosu přechází v pohádkové písečné nebo oblázkové pláže, které s bílými vápencovými útvary vytváří snové barevné kontrasty. Na plážích se projdete buď měkkým bílým, nebo červeným saharským pískem. Odpočinete si ve stínů olivových hájů a můžete se kochat bujnou subtropickou vegetací. Prohlédnete si vzácné krápníkové jeskyně i mnoho neuvěřitelných přírodních úkazů. Navštívíte tiché kláštery, v nichž dosud žijí mniši, nebo zbytky benátských hradů. Nejsevernější přístav ostrova, zachovalé městečko Fiskardo, na vás dýchne atmosférou starých časů. Z ostrova můžete vyrazit na výlet lodí, a to třeba na sousední ostrov Ithaka, kde sídlil starověký král Odysseus, nebo na ostrov Zakynthos, přezdívaný „levantská růže“.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká republika (Ελληνική Δημοκρατία)
Datum založení 25.03.1821
Hlavní město Atény (Αθήνα)
Měna Euro (EUR)
Rozloha 131 957 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní (cca 90 % obyvatel)
Oficiální jazyk řečtina
Časový posun + 1 hodina

Kefalonie je největším ostrovem ze „Sedmi ostrovů“ (řec. Eftanisia) v Jónském moři. Leží naproti Korintskému průplavu mezi ostrovy Ithakou, Zakynthem a Lefkadou. Jeho rozloha čítá 780 km2 a má asi 36 000 obyvatel. Hlavním městem Kefalonie je Argostoli. 250 km dlouhé pobřeží ostrova lemují zátoky Sami a Antisami na východě, zátoka Myrtos na severozápadě, zátoka Argostoli na západě a zátoka Lourdas na jihu. Dva velké poloostrovy Paliki a Erissos vybíhají z hlavní části ostrova a dávají mu tak jeho charakteristický klikatý tvar. Východní pobřeží ostrova je mírnější na rozdíl od strmého a skalnatého pobřeží západního. Kefalonie s nejvyšším pohořím Ainos představuje nejhornatější ostrov v Jónském moři. Nižší skalní masivy jako Kokkini Rachi nebo Gioupari se střídají s nížinami, známá jsou třeba údolí Kranaia či Omala. Místní tu pěstují citrusovníky a ovocné stromy nebo olivovníky, vinnou révu a zeleninu. Najdete tu mnoho lesů a různé geologické útvary: jezírka, jeskyně, minerální prameny. Zimy tu bývají chladné (leden - únor) a léta horká, s mnoha slunečnými dny.

SUMMERY

25.července 12 dní Snídaně
-25%
22 990 Kč / os.

Letenka s transferem - Kefalonie

25.července 12 dní
-55%
4 990 Kč / os.

POSEIDON

25.července 8 dní Bez stravování
-58%
9 990 Kč / os.

SEA BREEZE

25.července 12 dní Snídaně
-69%
6 990 Kč / os.

NANA

25.července 12 dní Snídaně
-67%
6 990 Kč / os.

DESPINA

22.srpna 12 dní Bez stravování
-20%
23 451 / os.

Zájezdy do letovisek

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu