LAST MINUTE dovolená za parádní ceny    |    Řecko    |    Chorvatsko    |    Černá Hora    |    další země >>

O osadě Xi

Kde leží osada Xi a co vše vám nabídne

3 zájezdů

Kde leží osada Xi

Rozhodli jste se strávit svou příští dovolenou v osadě Xi? Poznejte ji blíže už teď. Zjistíte, na co všechno se zde můžete těšit a čím vyniká mezi ostatními.

Xi je malá osada, která vznikla u stejnojmenné krásné pláže s červeným pískem. Bílé skalní útvary a červený saharský písek vytváří ojedinělý přírodní celek. Mezi jemným pískem jsou ostrůvky šedého jílu, který se používá i ke kosmetickým a lázeňským účelům. Také Vy můžete využít blahodárných účinků zábalů. Tato pláž získává každým rokem modrou vlajku EU. Na Xi naleznete především malé soukromé vilky a dva hotely. Tato oblast ostrova Kefalonie je proslavena vynikajícími podmínkami pro vodní sporty a úchvatnými západy slunce.
V osadě je několik dobrých taveren a barů, kterých každý rok přibývá. Je zde také jeden malý obchod, který provozuje majitel vilek Sofia a Lito. Zde si můžete potraviny i objednat. Další potraviny si můžete zakoupit v sousední vesnici Mandzavinata (cca 2 km), kam jezdí pojízdná prodejna (je zde i výrobna vynikajících vín), nebo ve městě Lixouri (cca 8 km). Jinak klidná osada se může v červenci a srpnu proměnit v rušné prázdninové letovisko. V tomto období doporučujeme pobyt mladým lidem, kteří si zde užijí noční život.
Do Lixouri, druhého největšího města ostrova Kefalonie, se můžete dostat v pronajatém dopravním prostředku, místní dopravou nebo taxikem. Určitě stojí za to navštívit toto pozoruhodné provinční městečko, kde si místní obyvatelé stále zachovávají svůj tradiční způsob života a nepodléhají zvýšenému tlaku agresivního turismu.
Okolí osady Xi se může pochlubit dalšími krásnými plážemi např. Megas Lakos. Nedaleko je i Kounopetra, místo s malým přístavem, které řadu let zaměstnávalo vědce. Ti se snažili rozluštit záhadu místního "kývajícího se kamene". Dalším pozoruhodným a velmi romantickým místem je nedaleký klášter Theotokou Kipourion, který stojí na vysokém skalním útesu (v současnosti uzavřen).

Transfer

Transfer z letiště (12 km po pevnině, 20 minut lodí a dále do ubytování) potrvá asi 1 h. 20 minut (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o osadě Xi

Taverny, restaurace, malý minimarket, bary (v omezené míře závislé na sezóně). Jedna z nejkrásnějších pláží na Kefalonii s modrou vlajkou EU, dvě střediska vodních sportů přímo na pláži, skákací plovoucí hrady (cca 5 €/den), možnost pronájmu slunečníků a lehátek (cca 7 €/set, v případě využití vodních sportů zdarma), pronájem dopravních prostředků přes zástupce Viamare.

Zástupce Viamare do pobytového místa pravidelně dojíždí.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká republika (Ελληνική Δημοκρατία)
Datum založení 25.03.1821
Hlavní město Atény (Αθήνα)
Měna Euro (EUR)
Rozloha 131 957 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní (cca 90 % obyvatel)
Oficiální jazyk řečtina
Časový posun + 1 hodina

APOLLONION ASTERIAS RESORT

5.září 12 dní Polopenze
-12%
32 927 / os.

XI VILLAGE

25.července 12 dní Snídaně
-49%
13 990 Kč / os.

AGGELINA

25.července 12 dní Snídaně
-43%
14 990 Kč / os.
MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu