Osada Xi - Letovisko

Xi je malá osada, která vznikla u stejnojmenné krásné pláže s červeným pískem. Bílé skalní útvary a červený saharský písek vytváří ojedinělý přírodní celek. Mezi jemným pískem jsou ostrůvky šedého jílu, který se používá i ke kosmetickým a lázeňským účelům. Také Vy můžete využít blahodárných účinků zábalů. Tato pláž získává každým rokem modrou vlajku EU. Na Xi naleznete především malé soukromé vilky a dva hotely. Tato oblast ostrova Kefalonie je proslavena vynikajícími podmínkami pro vodní sporty a úchvatnými západy slunce.
V osadě je několik dobrých taveren a barů, kterých každý rok přibývá. Je zde také jeden malý obchod, který provozuje majitel vilek Sofia a Lito. Zde si můžete potraviny i objednat. Další potraviny si můžete zakoupit v sousední vesnici Mandzavinata (cca 2 km), kam jezdí pojízdná prodejna (je zde i výrobna vynikajících vín), nebo ve městě Lixouri (cca 8 km). Jinak klidná osada se může v červenci a srpnu proměnit v rušné prázdninové letovisko. V tomto období doporučujeme pobyt mladým lidem, kteří si zde užijí noční život.
Do Lixouri, druhého největšího města ostrova Kefalonie, se můžete dostat v pronajatém dopravním prostředku, místní dopravou nebo taxikem. Určitě stojí za to navštívit toto pozoruhodné provinční městečko, kde si místní obyvatelé stále zachovávají svůj tradiční způsob života a nepodléhají zvýšenému tlaku agresivního turismu.
Okolí osady Xi se může pochlubit dalšími krásnými plážemi např. Megas Lakos. Nedaleko je i Kounopetra, místo s malým přístavem, které řadu let zaměstnávalo vědce. Ti se snažili rozluštit záhadu místního "kývajícího se kamene". Dalším pozoruhodným a velmi romantickým místem je nedaleký klášter Theotokou Kipourion, který stojí na vysokém skalním útesu (v současnosti uzavřen).

Transfer

Transfer z letiště (12 km po pevnině, 20 minut lodí a dále do ubytování) potrvá asi 1 h. 20 minut (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o osadě Xi

Taverny, restaurace, malý minimarket, bary (v omezené míře závislé na sezóně). Jedna z nejkrásnějších pláží na Kefalonii s modrou vlajkou EU, dvě střediska vodních sportů přímo na pláži, skákací plovoucí hrady (cca 5 €/den), možnost pronájmu slunečníků a lehátek (cca 7 €/set, v případě využití vodních sportů zdarma), pronájem dopravních prostředků přes zástupce Viamare.

Zástupce Viamare do pobytového místa pravidelně dojíždí.

V osadě Xi Viamare doporučuje

SOFIA - Osada Xi
First Minute
Doporučujeme
Dítě pobyt zdarma
Dítě výhodně
BazénKlimatizace Parkování u letiště zdarma

SOFIA studia  

Bez stravování
7 / 10 / 11 / 15 / 20 nocí ubytování
18.05. Komb. 04.06. Letecky 11.06. Letecky
Odlety: Praha
60 m
LITO - Osada Xi
First Minute
Doporučujeme
Dítě pobyt zdarma
Dítě výhodně
Klimatizace Parkování u letiště zdarma

LITO studia a apartmány  

Bez stravování
7 / 10 / 11 / 15 / 20 nocí ubytování
18.05. Komb. 04.06. Letecky 11.06. Letecky
Odlety: Praha
100 m
APOLLONION RESORT & SPA - Osada Xi
First Minute
Doporučujeme
Dítě pobyt zdarma
BazénKlimatizaceWi-Fi (bez záruky) Parkování u letiště zdarma

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour