Výlety v Koliosu

Kam vyrazit a co zažít v tomto řeckém letovisku

1 zájezdů

Tipy na výlety v Koliosu

Dovolenou na Skiathosu si můžete zpestřit některým z výletů, které pořádá místní cestovní kancelář, platí se přímo na místě a občas dochází ke změnám programu. Aktuální seznam výletů (včetně cen), na které se dá vyrazit z letoviska Kolios, dostanete po příjezdu od delegáta.

••• OBECNÉ INFORMACE K VÝLETŮM •••

Výlety pořádá místní cestovní kancelář, TRAVEL FAMILY je pouze jejich zprostředkovatel. Program a ceny výletů se mohou během sezóny měnit! Aktuální nabídka výletů vč. platných cen bude představena po příjezdu do destinace. Uskutečnění výletů je závislé na zájmu účastníků, na místních, ale i na klimatických podmínkách a ne vždy se uskuteční v plném rozsahu. TRAVEL FAMILY v žádném případě nemůže garantovat uskutečnění nabízených výletů.

Jste-li dobrodruzi a rádi si výlety organizujete "na vlastní pěst", objednejte si pronájem automobilu v destinaci ještě před odletem na dovolenou. Ceníky a kompletní informace naleznete ZDE.

Okružní plavba kolem ostrova

Nejoblíbenější výlet plný odpočinku. První zastávka je na pláži Lalaria, jedné z nejvíce fotografovaných pláží Řecka – tyrkysové moře, bílá oblázková pláž a z vody vyčnívající skalní oblouk. Pláž je přístupná pouze lodí. Další zastávkou je pláž Kastro se starým hradem. Městečko Kastro bylo vystavěno v 16. stol. na vrcholku útesu tak, aby odolalo útokům pirátů a Turků. Dochovalo se zde několik kostelů a zřícenina hradu. Další zastávkou je vesnice Platanias na pevnině a nebo pláž Asselinos, kde bude dostatek času na koupání a oběd, který není zahrnutý v ceně výletu.

Skopelos & Alonissos

Lodní výlet pro všechny, kteří chtějí objevovat souostroví Severní Sporady. První zastávka je na ostrově Skopelosv hlavním městě, kde si můžete užít procházku uličkami starého města s jeho bělostnými budovami a kostelíky s břidlicovými střechami a nebo můžete jen tak v klidu odpočívat na nábřeží u kávy. Dále cesta pokračuje na ostrov Alonissos, kde se nachází národní mořský park, známý výskytem a ochranou již téměř vyhynulého druhu středomořských tuleňů. V hlavním městě můžete navštívit zdarma osvětové středisko středomořského tuleně nebo za příplatek muzeum pirátů. Na tomto výletě je dosti pravděpodobné, že uvidíte delfíny. Během výletu si lze připlatit autobusový transfer z přístavu do bývalého hlavního města ostrova.

Plavba Mamma Mia

Výlet, který potěší zejména fanoušky filmového muzikálu Mamma Mia a nejen ty. Značná část filmu se natáčela na Skopelosu (částečně se natáčelo i na Skiathosu). Po celou plavbu vás bude na lodi doprovázet hudba skupiny ABBA. Zastavíme u pláže, kde se můžete vykoupat a nebo zdolat vysokou příkrou skálu po cca 300 schodech a dostat se ke kostelíku Agios Ioannis, který se proslavil muzikálovým filmem Mamma Mia. Další zastávka je v hlavním městě Skopelos, kde budete mít svůj volný čas. Lze si zde dojít na oběd, který není v ceně výletu. Poslední zastávka je na koupání na pláži Milia nebo Kastani, kde se odehrávala další ze známých scén muzikálu.

PANDORA

9.června 12 dní Bez stravování
-57%
10 990 Kč / os.
MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu