LAST MINUTE dovolená LÉTO 2024 za parádní ceny     |     Řecko     |     Kypr     |     další země >>

••• OBECNÉ INFORMACE K VÝLETŮM •••

Výlety pořádá místní cestovní kancelář, TRAVEL FAMILY je pouze jejich zprostředkovatel. Program a ceny výletů se mohou během sezóny měnit! Aktuální nabídka výletů vč. platných cen bude představena po příjezdu do destinace. Uskutečnění výletů je závislé na zájmu účastníků, na místních, ale i na klimatických podmínkách a ne vždy se uskuteční v plném rozsahu. TRAVEL FAMILY v žádném případě nemůže garantovat uskutečnění nabízených výletů.

Jste-li dobrodruzi a rádi si výlety organizujete "na vlastní pěst", objednejte si pronájem automobilu ve vybraných destinacích ještě před odletem na dovolenou. Ceníky a kompletní informace naleznete ZDE.

Bay to bay

Celodenní lodní výlet se zastávkami na koupání ve 3 nejkrásnějších zátokách východního pobřeží, zátoka Anthony Quinna, lázně Kalithea, nebo Tsambika. Ve vesničce Stegna se motorovým člunem dostanete na břeh a v místní taverně je v ceně zájezdu tradiční řecký oběd, po obědě budete mít čas na koupání na písečné pláži.

Ostrov Chalki

Celodenní výlet na jedinečný ostrov, kde se zastavil čas. Navštívit můžete pravoslavný kostel, kouzelný přístav nebo se můžete jít koupat na pláže s jiskřivě čistou vodou připomínající Karibik. Výlet je vhodný pro rodiny s dětmi.

Hlavní město Rhodos

Výlet začíná projížďkou přístavu Mandraki, kde podle legendy stál Kolos Rhodský (jeden ze 7 divů světa), později se podíváte na pahorek Monte Smith (návštěva Apollova chrámu, stadionu a divadla Odeon), přesunete se i k Paláci Velmistrů a budete mít jedinečnou možnost si projít historické centrum starého města. V centru je rozchod k nákupu suvenýrů, ochutnání místních specialit nebo k prozkoumání malebných uliček.

Lindos

Půldenní výlet do nejkrásnější řecké vesnice Lindos, kde se snoubí historie od antiky přes středověk až po současnost. Na druhou největší Akropoli v Řecku, která se tyčí nad vesničkou Lindos, se můžete nechat vyvézt na oslících. Kochat se můžete nejen starobylou architekturou, ale také dechberoucím výhledem na zátoku Sv. Pavla a na celý Lindos. Po návštěvě Lindosu se přejede klimatizovaným autobusem do vnitrozemí, kde se nachází nejzelenější místo na ostrově, Údolí motýlů. Tam v přírodní rezervaci Petaloudes můžete na vlastní oči pozorovat statisíce motýlů druhu Přástevníka kostivalového, kterého zde drží vzácné stromy Ambroně. Ta je láká svou vanilkovou vůní.

Ostrov Symi

Celodenní lodní výlet na překrásný dodekánský ostrůvek Symi, který leží 38 km severovýchodně od ostrova Rhodos, pouhých 5 km od tureckého pobřeží. Ostrov Symi se v minulosti proslavil lovem mořských hub, kterými si místní upláceli osmanského sultána a které se zde, na jednom z mála míst na světě, loví dodnes. Architektura hlavního městečka Vás očaruje stejně tak jako návštěva pravoslavného kláštera Panormitis se vzácnou ikonou archanděla Michaela.

Lodí do Turecka

Celodenní výlet do tureckého přístavního města Marmaris, projížďka přístavní oblastí s tržištěm, návštěva obchodu s koberci (historie a technologie výroby), procházka po obchůdcích. Doporučujeme ochutnávku místních pochutin. POZOR, pro vstup do Turecka je nutný cestovní pas platný minimálně 160 dní po návratu.

MARATHON

23.května 9 dní All inclusive
-16%
20 590 Kč / os.
MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu