O letovisku Kolymbia

1 zájezdů

Středisko Kolymbia leží na východním pobřeží v severní části ostrova Rhodos, asi 12 km jižně od vyhlášeného letoviska Faliraki, asi 25 km od hlavního města Rhodos a 25 km od malebného městečka Lindos. Toto letovisko je stále více vyhledáváno turisty, kteří touží po příjemně strávené dovolené. Příjezdová cesta, která je lemovaná vzrostlými eukalypty rozděluje letovisko na část severní a jižní, která je považována za hlavní turistickou oblast.

Původní vesnice Kolymbia byla vystavena Italy s krásnou dlouhou eukalyptovou alejí, kterou míjíte při vjezdu do letoviska. Díky nedalekým pramenům Epta Piges (Sedm pramenů) se oblast Kolymbie pyšní bujnou vegetací. Dnes je z ní klidnější resort orientovaný především na cestovní ruch. Na promenádě v centru letoviska nechybí restaurace, bary, tradiční řecké taverny, supermarkety ani obchody se suvenýry. Většina obchodů a restaurací akceptuje platební karty.

Poloha Kolymbie na půl cesty mezi městy Rhodos a Lindos je ideálním východiskem pro návštěvu obou historických měst, stejně jako pro návštěvu dalších zajímavostí ostrova. V Kolymbii jsou jak půjčovny automobilů, tak je odsud dobré autobusové spojení do hlavních turistických cílů ostrova.

Kolymbia - pláže

Zátoka s písčito-oblázkovou pláží a křišťálově čistým mořem je obklopena skalními útesy. Pláž je zde široká s pozvolným vstupem do moře a možností pronájmu slunečníků a lehátek. Možnost vyzkoušet vodní sporty a atrakce. Dalšími plážemi, které jsou v nejbližším dosahu a rozhodně stojí za návštěvu, jsou pláže Tsambika a Stegna.

Kolymbia - výlety

Z Kolymbie lze podnikat výlety do hlavního města, údolí sedmi pramenů, Lindosu, lázní Kalithea či okolních vesniček. Za úsilí určitě stojí i výlet ke kostelíku na vyhlídku Tsambika, která se tyčí mezi Kolymbií a pláží Tsambika. Odměnou Vám bude úchvatný výhled na západní pobřeží.
Kolymbia uspokojí svojí nabídkou všechny věkové kategorie.

Transfer

Transfer z letiště (cca 35 km) potrvá asi 45 minut (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Kolymbii

Taverny, bary, kavárny, supermarkety, obchody se suvenýry, bankomaty, lékárna, půjčovna kol a skútrů, nabídka vodních sportů, turistický vláček, pronájem slunečníků a lehátek, zastávka autobusu s pravidelným spojením po celém ostrově.

Zástupce Viamare do místa dojíždí jen na základě telefonické výzvy.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

KOLYMBIA BAY ART

27.srpna 11 dní All inclusive
26 790 / os.