Jedno dítě zcela zdarma (letenka i pobyt) pouze do 30. dubna (u vybraných pobytů).

O oblasti Rethymno

1 zájezdů

Správní oblast Rethymno se rozprostírá východně od pohoří Lefka Ori až téměř k východnímu okraji pohoří Ida. Oblast se dělí na 4 provincie (Rethymno, Agios Vasileios, Amari a Mylopotamos). Hlavním městem oblasti je Rethymno, třetí největší město Kréty, s přibližně 25 tisíci obyvateli. Pro město je charakteristická benátská pevnost tyčící se nad středověkým benátským přístavem s krásnými uličkami podobnými těm v Chanii. Právě s Chanií Rethymno soupeří o nepsaný titul nejkrásnějšího města Kréty. Oproti Chanii se zde zachoval mnohem vyšší počet tureckých domů a minaretů. Z Rethymna na východ se táhne krásná písčitá pláž, podél níž bylo v posledních desetiletích vybudováno velké množství hotelů. Tato oblast se stala jednou z nejrušnějších částí severního pobřeží Kréty.

Prines

Vesnička, jejíž založení se datuje až do 13. stol. n.l. Vesničku tvoří venkovské domy místních obyvatel a řada soukromých vil, které jsou doslova zasazeny do rozlehlých olivových hájů. Díky své poloze ve svahu je z vesničky krásný výhled na moře a město Rethymno. Ve vesničce naleznete tavernu, typický řecký kafenion a dva malé obchody. Na nejbližší oblázkovou pláž Koubes se dostanete po 10 minutách jízdy autem.

Roussospiti

Vesnička s přibližně 700 stálými obyvateli je postavena na kopci, odkud je krásný výhled na moře, pohoří Lefka Ori a město Rethymno. Historie vesničky sahá až do 14. stol. n.l., ale podle některých pramenů zde bylo osídlení již v 11. stol. n.l. V historické části vesničky naleznete několik taveren, restaurací, kafenionů a obchůdků. Pro větší nákupy doporučujeme zajet do nedalekého města Rethymno, které je odsud vzdáleno pouze 8 km. Přibližně stejnou vzdálenost musíte urazit, abyste se ocitli na písčité pláži v letovisku Platanes.

Chromonastiri

Vesnička byla založena v dobách benátské nadvlády bohatými šlechtici, kteří si zde zakládali svá venkovská sídla. Některá se dochovala a v posledních letech prochází rekonstrukcí. Oblast, ve které Chromonastiri leží, byla vyhlášena pro svou krásnou přírodu chráněnou oblastí. Ve vesničce naleznete dvě typické krétské taverny, kafenion a malý obchod. Pro větší nákupy je třeba zajet do historického města Rethymno, které je vzdáleno asi 12 km. Na nejbližší pláže se dostanete přibližně po 7 km jízdy autem.

Agia Paraskevi

Vesnička leží ve svahu nad letoviskem Platanes. Zde se nachází také nejbližší pláž, která je od vesničky vzdálená pouze 4 km. Vesnička je obklopena olivovými háji a je z ní krásný výhled na moře. Ve vesničce naleznete tavernu a několik obchůdků. Další taverny, restaurace, kafeniony a obchody se nacházejí v rušném letovisku Platanes a v 8 km vzdáleném městě Rethymno. Středověká vesnička Maroulas, která si dosud zachovala tradiční ráz krétského venkova, leží přibližně asi 3 km odsud.

Agia Triada

Vesnička tyčící se na úpatí pohoří Ida v nadmořské výšce asi 300 m je obklopena olivovými háji a vinicemi, které se táhnou téměř až k pobřeží Krétského moře. Dle archeologických nálezů byla oblast, kde Agia Triada leží, obývána již v době kolem r. 1600 př.n.l. Nálezy z tohoto období jsou uloženy v Archeologickém muzeu v Herakliu. Ve vesničce naleznete několik taveren a mini market. Pro větší nákupy je nutné zajet do 10 km vzdáleného města Rethymno. Nejbližší pláže v letoviscích Adele a Platanes leží přibližně 5km.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

ODYSSIA BEACH

25.května 12 dní Polopenze
19 890 / os.