O letovisku Paleochora

14 zájezdů

V městečku Paleochora rozkládájícím se na jihu ostrova Kréta žije asi 2000 obyvatel. Jeho dominantou je hradní zřícenina benátského hradu Selino z roku 1279, z níž na vás dýchne historická atmosféra. Dalším prvkem, který podtrhuje jedinečnou atmosféru Paleochory, je fakt, že zde stávalo starobylé město Kalamydi.

Pláže Paleochora

Hluboký a široký písečný záliv Paleochory se řadí k nejlepším plážím na ostrově Kréta. Tato pláž s názvem Pachia Ammos je lemována stromy tamarišků. V její okrajové části je tolerován nudismus. Kdo dává přednost pláži oblázkové, nalezne ji na východním pobřeží Paleochory. Tato pláž s velkými oblázky se jmenuje Chalikia (doporučujeme boty do vody). Obě pláže jsou oceňovány modrou vlajkou EU a jsou od sebe vzdáleny pouhých asi deset minut chůze. Na obou plážích si můžete pronajmout slunečníky a lehátka. Pokud vyhledáváte menší a divoké pláže, naleznete je za městečkem, a to jak na západním, tak i na východním pobřeží. Vyberte si pláže v malebné destinaci Paleochora dle libosti.

Noční život v Paleochoře

Vydejte se do středu městečka za nočním životem. Taverny, bary a "kafeniony" mají stolky vybíhající až do silnice, která je večer pro vozidla uzavřena. Rozhovory u stolků vedou brzy k navázání nových přátelství. Odpočinková atmosféra městečka přispívá k celkovému uvolnění a pohodovému prožití ideální dovolené. Nahlédněte do naší nabídky dovolené Paleochora Řecko.

Paleochora - tradiční Kréta

Paleochora je střediskem jihozápadní části Kréty, jež si zachovává stále svůj tradiční krétský ráz. Z autobusového nádraží můžete využít spojení do města Chania. Můžete tak snadno navštívit toto starobylé město i s jeho archeologickým muzeem a známou tržnicí. Paleochora je tím pravým místem pro Vaši dovolenou!

Paleochora - výlety lodí

Z přístavu Paleochora Řecko lze podniknout jednodenní výlety lodí k vykopávkám Lissos, do přístavů Sougia, Agia Roumeli, Loutro a Chora Sfakion nebo k věhlasnému písečnému ostrovu s pláží Elafonissi. Z malého přístavu vyplouvá i loď k nejjižnějšímu ostrovu Evropy - k ostrovu Gavdos.

Paleochora - pěší výlety

Z Paleochory lze dojít pěšky do řady zajímavých míst, například do starobylé vesnice Azogires se stejnojmenným klášterem a rozlehlou hlubokou jeskyní 99 svatých, nebo do vesničky Anidri, odkud se můžete vydat roklí ke stejnojmenné nádherné pláži. Vydáte-li se na východ od Paleochory, budete okouzleni dominantním útesem, který připomíná hlavu spícího krokodýla. Cestou budete potkávat řadu úžasných míst ke koupání a budete-li mít trpělivost, tak asi po 45 minutách dojdete na již zmiňovanou krásnou pláž Anidri.
Paleochora také nabízí výbornou příležitost ke zdolání horských soutěsek, věhlasné rokle Samaria, nejdelší soutěsky v Evropě, nebo soutěsky Agia Irini. Výlet do soutěsky Samaria i Agia Irini lze zakoupit u zástupce Viamare.

Transfer

Transfer z letiště Chania (cca 78 km) potrvá asi 2 h. (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Paleochoře

Taverny, bary, kavárny, diskotéka, obchody, kino, pošta, dostupnost lékaře, lékarny, banky, bankomaty, partnerská cestovní kancelář, půjčovna motorových vozidel a kol, autobusové nádraží, dvě pláže s modrou vlajkou EU, přístav s pravidelným lodním spojením do okolních letovisek, na ostrov Gavdos a na pláž Elafonissi.

Sídlo zástupce Viamare.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

EUROPA

22.června 12 dní Bez stravování
23 590 / os.

MICHALIS

26.června 11 dní Bez stravování
-41%
10 990 Kč / os.

CANDIA

22.června 12 dní Bez stravování
-43%
13 990 Kč / os.

GIANNMARY

22.června 12 dní Bez stravování
17 590 / os.

ELMAN

22.června 12 dní Snídaně
-40%
12 990 Kč / os.

VILY PALEOCHORA

22.června 12 dní Bez stravování
31 590 / os.