Kythira - Obecné informace

Kythyria je čarokrásný ostrov plný překvapení, který si pro svůj příchod na svět zvolila řecká bohyně Afrodité.
Okouzlilo vás Řecko, máte rádi starobylá řecká městečka plná květin a světla, zvláštní přírodní scenérie a nádherné tiché pláže? Jeďte na Kythiru. Kythira je určena především pro ty, kteří upřednostňují individuální cesty. Cestovní kancelář Viamare Vám ráda, přesně podle Vašeho přání, takovou cestu připraví. Pobyt na Kythiře se dá velmi dobře kombinovat s návštěvou Athén, hlavního města Řecka.

Tento úžasný ostrov je z větší části hornatý, ale najdete zde i úrodná údolí a zelené kaňony, které jsou zeměpisným prodloužením jihovýchodního Peloponésu. Pouhých 23 km mořské hladiny dělí ostrov od mysu Maleas, nejjižnějšího výběžku Peloponésu. Pobřeží ostrova s jeho zlatavými a kaštanovými plážemi na východě a strmými útesy přerušovaným kouzelnými plážemi na západě tvoří neopakovatelné scenérie. Je zde 78 km pobřeží, které je tvořeno nespočetným množstvím zálivů různých velikostí a tvarů.

Klima ostrova je mírné s průměrnou roční teplotou 19°C, s počtem slunných dnů patří mezi nejlepší v Řecku. Jeho vegetace je bohatá a těší se velkému zájmu botaniků. Chráněná drobná žlutá květina semperviva zaplavuje v určitém období celý ostrov. Po tisíciletí používali Kythiřané divokou šalvěj, tymián, rozmarýn, levanduli a heřmánek na léčení nemocí. Během zimních a jarních měsíců zaplavují ostrov divoké tulipány, narcisy, irisy, orchideje a krokusy. Jedinečné bohatství fauny podnítilo vznik četných iniciativ na ochranu ohrožených druhů zvířat, jako je vzácný racek egejský a tuleň středoevropský. Ve spolupráci s místními obyvateli mají tyto snahy též pozitivní vliv na kvalitu životního prostředí na ostrově.

Na ostrově Kythira naleznete mnoho archeologických památek z doby prehistorické, antické, křesťanské, ale i z doby nedávno minulé. To dokládají kostely různých architektonických stylů, kláštery, hrady, pevnosti, mozaiky, nástěnné malby a jiné poklady. Také architektura lidských obydlí je jedinečná. Časté útoky pirátů přinutily místní obyvatele stavět jednoduché stavby s obranným systémem. Půvabné je, že prvky této architektury je možné nalézt i u moderních staveb.

Poznejte jedinečný, zajímavý a atraktivní ostrov, kterému se podařilo vyhnout masovému turismu, a který je určen především individuálním klientům. Objevte Kythiru a poznejte to nejkrásnější, co Vám může Řecko nabídnout! Připravíme pro Vás zájezd přímo na míru podle Vašich individuálních požadavků.

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour