Jedno dítě zcela zdarma (letenka i pobyt) pouze do 30. dubna (u vybraných pobytů).

Kythira

Vše o ostrově bohyně Afrodity

10 zájezdů

3 důvody, proč si zamilujete Kythiru

Objevíte krásu a klid tohoto nedotčeného kousku ráje, kde se podle legend zrodila samotná bohyně lásky a krásy Afrodita.

U moře se projdete zlatavým nebo kaštanovým pískem, a pokud budete chtít, odhalíte tu mezi skalisky malé opuštěné plážičky.

Do minulosti vás zavede prohlídka města Kythira. Dominuje mu benátská pevnost, ze které se budete kochat úchvatnými výhledy na přístav i moře.

O Kythiře

Ostrov Kythira mnozí považují za ráj na zemi, protože se mu masový turismus už po desetiletí vyhýbá. Na ploše pouhých 280 km² tu žije něco málo přes 3000 stálých obyvatel, takže si tu vychutnáte doslova božský klid. Lenošit budete na plážích pokrytých převážně zlatavým pískem, ale objevíte i místa, kde má písek barvu kaštanů. Pláže nejsou přeplněné, takže snadno najdete zákoutí, která budete mít jen pro sebe. Díky hornatému povrchu ostrova si některé pláže zachovaly svůj divoký ráz a dostanete se na ně jen od moře.
Mezi mohutnými skalami a pohořími se tu táhnou olivové a mandlové háje a ve vzduchu ucítíte vůni levandulí, tulipánů a orchidejí. Obdivovat budete i historické památky. V hlavním městě Kythira třeba mohutnou benátskou pevnost. Do dávných časů vás vrátí prohlídky hradů Avlemonas a Milopotamos nebo návštěvy kostelíků, klášterů a kaplí. Unikátní památkou je i obrovský klenbový most Katouni v Kato Livadi. Vydejte se na Kythiru a objevte krásu a klid tohoto nedotčeného kousku ráje i vy.

Přečtěte si více o této krásné destinaci

Letoviska na Kythiře

MELY

31.května 12 dní Bez stravování
-32%
12 990 Kč / os.

ROMANTICA APARTMENTS

21.června 12 dní Snídaně
-31%
17 590 / os.

AFRODITÉ

3.září 11 dní Bez stravování
19 890 / os.

PORTO DELFINO

11.června 11 dní Snídaně
-22%
25 990 Kč / os.

VENARDOS

31.května 12 dní Snídaně
-36%
12 490 Kč / os.

Kythira studio „za pár kaček“

31.května 12 dní Bez stravování
-9%
9 990 Kč / os.

Zájezdy do letovisek