Kythira

Vše o ostrově bohyně Afrodity

6 zájezdů

3 důvody, proč si zamilujete Kythiru

Objevíte krásu a klid tohoto nedotčeného kousku ráje, kde se podle legend zrodila samotná bohyně lásky a krásy Afrodita.

U moře se projdete zlatavým nebo kaštanovým pískem, a pokud budete chtít, odhalíte tu mezi skalisky malé opuštěné plážičky.

Do minulosti vás zavede prohlídka města Kythira. Dominuje mu benátská pevnost, ze které se budete kochat úchvatnými výhledy na přístav i moře.

O Kythiře

Ostrov Kythira mnozí považují za ráj na zemi, protože se mu masový turismus už po desetiletí vyhýbá. Na ploše pouhých 280 km² tu žije něco málo přes 3000 stálých obyvatel, takže si tu vychutnáte doslova božský klid. Lenošit budete na plážích pokrytých převážně zlatavým pískem, ale objevíte i místa, kde má písek barvu kaštanů. Pláže nejsou přeplněné, takže snadno najdete zákoutí, která budete mít jen pro sebe. Díky hornatému povrchu ostrova si některé pláže zachovaly svůj divoký ráz a dostanete se na ně jen od moře. Mezi mohutnými skalami a pohořími se tu táhnou olivové a mandlové háje a ve vzduchu ucítíte vůni levandulí, tulipánů a orchidejí. Obdivovat budete i historické památky. V hlavním městě Kythira třeba mohutnou benátskou pevnost. Do dávných časů vás vrátí prohlídky hradů Avlemonas a Milopotamos nebo návštěvy kostelíků, klášterů a kaplí. Unikátní památkou je i obrovský klenbový most Katouni v Kato Livadi. Vydejte se na Kythiru a objevte krásu a klid tohoto nedotčeného kousku ráje i vy.

Přečtěte si více o této krásné destinaci

Letoviska na Kythiře

Fotogalerie

NINE MUSES

2.června 12 dní Bez stravování
-16%
15 868 / os.

VENARDOS

2.června 12 dní Snídaně
-16%
18 388 / os.

MELY

2.června 12 dní Bez stravování
-16%
17 632 / os.

APHRODITE

2.června 12 dní Bez stravování
-16%
16 708 / os.

EVI

2.června 12 dní Bez stravování
-16%
16 120 / os.

PANTONIA

2.června 12 dní Bez stravování
-16%
16 120 / os.

Zájezdy do letovisek

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu