Jedno dítě zcela zdarma (letenka i pobyt) pouze do 30. dubna (u vybraných pobytů).

O letovisku Agia Pelagia

5 zájezdů

Agia Pelagia je malé půvabné letovisko na severovýchodním pobřeží Kythiry, které vzniklo na místě malé rybářské osady. Jedno z nejstarších míst na ostrově se nachází cca 26 km od hlavního města Chora. Ještě přes několika lety byla Agia Pelagia hlavním přístavem, zajišťujícím spojení s městečkem Neapolisem na pevnině. Dnes už tuto úlohu převzal přístav v Diakofti.
Centrum je tvořeno jednou ulicí, kde najdete minimarket, cukrárnu, zeleninu a ovoce, obchody s tradičními výrobky, suvenýry a oblečením, pizzeriii. Několik barů, taveren a restaurací zasahuje svými stolky až na pláž. Můžete si tak vychutnat vynikající řeckou kuchyni v bezprostřední blízkosti moře a s výhledy na Peloponés.
V Agia Pelagia a jejím okolí jsou nádherné pláže. Přímo v centru malého letoviska je písečná pláž s kamínky, kde si můžete pronajmout slunečníky, lehátka, zahrát si plážový volejbal a půjčit si kajak. Pokud se vydáte na sever, narazíte na malou, přírodní oblázkovou pláž pod hotelem Marou. Nejznámější pláží na jih od Agia Pelagia je Laggada, která byla v roce 2016 oceněna Modrou vlajkou EU. Další krásné pláže jsou Neos Kosmos, Fyri Ammos, Kalamitsi, Lorenzo. Všechny tyto pláže jsou na jih od letoviska a lze se na ně dostat pěšky po pobřežní komunikaci za cca 20 – 50 min.
V červenci a srpnu se místní autobusovou dopravou dostanete do hlavního města Chora s benátským hradem, letoviska Kapsali a do dalších zajímavých míst ve vnitrozemí. Pronájem dopravního prostředku Vám umožní navštívit další zajímavá místa ostrova.






To nejdůležitější o Kapsali:
Transfer:
Na letišti Kythira Vás bude očekávat zástupce Viamare. Cesta do Agia Pelagia (cca 20 km) potrvá cca 45 minut.

Krásná písečná pláž, místy s kamínky a pozvolným vstupem do vody, možnost pronájmu lehátek a slunečníků, taverny, pizzerie, cukrárna, kavárny, minimarket, obchod s ovocem a zeleninou, obchody, poštovní schránka, malý přístav, možnost zakoupení výletů, pronájmu kol a motorových vozidel přes zástupce Viamare, který místo pravidelně navštěvuje.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

KYTHERA GOLDEN SUN

31.května 12 dní Bez stravování
-35%
11 990 Kč / os.

VENARDOS

31.května 12 dní Snídaně
-36%
12 490 Kč / os.

ROMANTICA APARTMENTS

21.června 12 dní Snídaně
-31%
17 590 / os.

ENASTRON

31.května 12 dní Bez stravování
-35%
11 990 Kč / os.

KYTHEA RESORT

31.května 12 dní Snídaně
-32%
19 990 Kč / os.