Z rozhodnutí vlády ČR jsou všechny naše pobočky dočasně uzavřeny do 15. 4. 2020. K dispozici jsme na telefonu (Po–Pá: 9–15 hod.) nebo e-mailu [email protected]

O Lefkadě

Kde leží a čím je zajímavý tento řecký ostrov

21 zájezdů

Kde leží Lefkada

Chystáte se na řecký ostrov Lefkada? Zde se dozvíte, kde Lefkada leží, čím se liší od ostatních řeckých ostrovů a proč si tento kouzelný řecký ostrov vybrat jako cíl příští letní dovolené.

V řečtině znamená slovo lefkos bílou barvu. Ostrov Lefkada tak získal své jméno díky běloskvoucím skalám, které se táhnou po celé západní části ostrova od severu až na jih ke známému mysu Doukato s majákem Akratas. Lefkada je čtvrtým největším ostrovem Jónské oblasti a nachází se mezi ostrovy Korfu a Kefallonia, jen malý kousek od Akarnanské pevniny. Hlavní město Lefkada leží na severu ostrova a s pevninou ho spojuje umělá hráz a padací most. K ostrovu Lefkada patří i menší ostrůvky Megannisi, Kalamos, Kastos, Skorpidi, Sparti, Thileia, Kythros a soukromé ostrovy Madouri a Skorpios. Společně tvoří nejméně zalidněnou oblast celého Řecka.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

Lefkada představuje zelený ráj plný středomořské vegetace. Pláže o celkové délce až 117 km tu omývají čisté vody Jónského moře. Klidné moře na východě a jihu ostrova využijete pro plachtění. Velkou pláž v letovisku Vassiliki vyhledejte, pokud milujete surfování, tam se vám bude opravdu líbit. Vassiliki spolu s letovisky Agios Nikitas, Amouso, Mikros Gialos a Nikiana patří mezi nejpopulárnější turistická střediska na Lefkadě.

LEONIDAS

6.června 8 dní Bez stravování
-8%
9 467 / os.

Lefkada studio „za pár kaček“

30.května 8 dní Bez stravování
-26%
9 007 / os.

RANIA

13.května 18 dní Bez stravování
-8%
9 467 / os.

SANTA MARINA

30.května 8 dní Polopenze
-8%
16 735 / os.

ODYSSEY

30.května 8 dní Snídaně
-8%
15 263 / os.

PONTI BEACH

30.května 8 dní Snídaně
-8%
13 607 / os.

Zájezdy do letovisek