LAST MINUTE dovolená LÉTO 2024 za parádní ceny     |     Řecko     |     Kypr     |     další země >>

Moře a pláže v Řecku

Kde najdete nejhezčí pláže v Řecku

169 zájezdů

Pláže v Řecku

Řecko je vyhlášené svými nádhernými plážemi. Najdete zde nádherné divoké pláže, nad kterými se tyčí skalnaté útesy, příjemné oblázkové pláže se stínem borovic a cypřišů, dlouhatánské písečné pláže poskytující veškerý komfort pro rodinnou dovolenou i malé skryté zátoky, kde budete skrytí před očima dalších turistů. Samozřejmostí je křišťálově čisté moře. V Řecku kromě běžných pláží najdete také zvláštní úkazy, jako jsou například pláže s černým nebo červeným pískem (především na sopečném ostrově Santorini) nebo pláž ležící u dvou různých moří (pláž Prasonisi na Rhodosu). Spousta z pláží v Řecku má tzv. Modrou vlajku, kterou uděluje Evropská unie nejlepším plážím, které splňují významná kritéria, jako je kvalita vody, průzračnost moře, čistota pláže, vybavení či možnosti zábavy. Výběr je tedy opravdu veliký. Které z nich považujeme za nejhezčí pláže v Řecku?

Nudapláže v Řecku

Řekové jsou poměrně konzervativním národem, na řeckých ostrovech ale díky turistickému zájmu vzniklo hned několik oficiálních nudistických pláží. Asi nejznámější oficiální nudapláž v Řecku se nachází na Korfu a jmenuje se Mirtiotissa. Naším druhým tipem kam vyrazit, pokud hledáte FKK pláže, je Plakias na jihu Kréty, Faliraki na Rhodosu, Tsamadou na Samosu. Neoficiálně je možné provozovat nudismus v Řecku také na malých skrytých plážích a v nenápadných zátokách, kde pravděpodobně můžete být sami a mít úplné soukromí.

Moře v Řecku

Řecké pobřeží omývá několik moří: nejvýznamnější je na západu Jónské moře, na jihu na východě mezi Tureckem a Řeckem je to Egejské moře. Tato moře jsou považovány za součást mnohem rozsáhlejšího Středozemního moře. Níže si můžete přečíst popisy jednotlivých moří s průměrnými teplotami. Tento údaj berte jen jako orientační, teplota moře se může velmi lišit podle hloubky moře u pobřeží, proudění vzduchu a jiných faktorů.

1. JÓNSKÉ MOŘE

Jónské moře se nachází mezi Itálií Albánií a Řeckem. Na východě leží jedny z nejzelenějších řeckých ostrovů, jako je Korfu, Zakynthos, Ithaka nebo Kefalonie. Korintský průplavem je Jónské moře spojeno s Egejským mořem. V Jónském moři se nachází nejhlubší místo Středozemního moře hlubina Calypso, která leží jihozápadně od řeckého města Pylos (hloubka 5121 m). Průměrná teplota vody se pohybuje od 14 °C v únoru do 25 °C v srpnu. Slanost přesahuje 38 ‰.

2. EGEJSKÉ MOŘE

Egejské moře se nachází mezi Balkánským poloostrovem, ostrovem Krétou a Anatolií. V Egejském moři se nachází spousta ostrovů, které vyhledávají turisté pro svou letní dovolenou, jako je například ostrov Samos, Kos, Rhodos nebo Thassos. Maximální hloubka moře je 2591 m, slanost se pohybuje mezi 33-39 ‰. Egejské moře se dále dělí na menší moře (Thrácké moře, Myrtejské moře a Krétské moře).

Zájezdy do destinací

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu