O Samosu

Kde leží a čím je zajímavý tento ostrov

4 zájezdů

Kde leží Samos

Chystáte se na řecký ostrov Samos? Na této stránce najdete vše, co o tomto řeckém ostrově potřebujete vědět. Kde Samos leží, čím se liší od ostatních ostrovů Řecka a proč právě zde strávit svojí další nezapomenutelnou dovolenou?

Neopakovatelné scenérie ostrova Samos se vám na dlouho vryjí do paměti. Lenošit tu budete na překrásných písčitých či oblázkových plážích a v oblíbeném letovisku Votsalakia si užijete koupání pod nejvyšší horou Kerkis (1 434 m n. m.). Hlavní město Samos si až do dnešních dnů zachovalo svůj tradiční starobylý ráz, podobně jako Pythagorion, jehož úzké a klikaté uličky vás zavedou do malebného přístavu. V tradiční přístavní restauraci si dopřejte sklenku vína Samos Nectar, nejlepšího sladkého muškátového vína na světě, a vydejte se k Eupalinovu tunelu. Tento 1 036 m dlouhý akvadukt jen kousek za městem je opravdovým technickým zázrakem antické doby. Nejvzácnější památkou ostrova však zůstává Heraion, kde leží pozůstatky mohutného chrámu bohyně Hery. Přímo na Samu se narodil i věhlasný matematik Pythagoras, který se tu dopočítal ke své slavné matematické větě. Vy počítejte s tím, že se vám z tohoto malého ostrovního ráje nebude chtít odjíždět.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

Ostrov Samos je se svou plochou 477 km2 jedním z největších ostrovů v Egejském moři. Samos si vás získá svými nádhernými plážemi a bohatou historií. Až objevíte všechny jeho přírodní a kulturní krásy, vydejte se přes moře do Turecka. Od turecké pevniny totiž ostrov odděluje jen asi 1,5 km široký pás moře.

POSSIDONIO

3.června 8 dní Polopenze
-14%
17 449 / os.

MYKALI BAY

3.června 8 dní Snídaně
-14%
13 493 / os.

ANEMA

3.června 8 dní Snídaně
-14%
17 535 / os.

FRINI

3.června 8 dní Bez stravování
-14%
13 923 / os.

Zájezdy do letovisek

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu