Z rozhodnutí vlády ČR jsou všechny naše pobočky dočasně uzavřeny do 15. 4. 2020. K dispozici jsme na telefonu (Po–Pá: 9–15 hod.) nebo e-mailu [email protected]

O Samosu

Kde leží a čím je zajímavý tento ostrov

13 zájezdů

Kde leží Samos

Chystáte se na řecký ostrov Samos? Na této stránce najdete vše, co o tomto řeckém ostrově potřebujete vědět. Kde Samos leží, čím se liší od ostatních ostrovů Řecka a proč právě zde strávit svojí další nezapomenutelnou dovolenou?

Neopakovatelné scenérie ostrova Samos se vám na dlouho vryjí do paměti. Lenošit tu budete na překrásných písčitých či oblázkových plážích a v oblíbeném letovisku Votsalakia si užijete koupání pod nejvyšší horou Kerkis (1 434 m n. m.). Hlavní město Samos si až do dnešních dnů zachovalo svůj tradiční starobylý ráz, podobně jako Pythagorion, jehož úzké a klikaté uličky vás zavedou do malebného přístavu. V tradiční přístavní restauraci si dopřejte sklenku vína Samos Nectar, nejlepšího sladkého muškátového vína na světě, a vydejte se k Eupalinovu tunelu. Tento 1 036 m dlouhý akvadukt jen kousek za městem je opravdovým technickým zázrakem antické doby. Nejvzácnější památkou ostrova však zůstává Heraion, kde leží pozůstatky mohutného chrámu bohyně Hery. Přímo na Samu se narodil i věhlasný matematik Pythagoras, který se tu dopočítal ke své slavné matematické větě. Vy počítejte s tím, že se vám z tohoto malého ostrovního ráje nebude chtít odjíždět.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

Ostrov Samos je se svou plochou 477 km2 jedním z největších ostrovů v Egejském moři. Samos si vás získá svými nádhernými plážemi a bohatou historií. Až objevíte všechny jeho přírodní a kulturní krásy, vydejte se přes moře do Turecka. Od turecké pevniny totiž ostrov odděluje jen asi 1,5 km široký pás moře.

KERVELI VILLAGE

4.června 8 dní Polopenze
-8%
20 231 / os.

PLATANAKI

4.června 8 dní Bez stravování
-8%
27 499 / os.

MARIN

4.června 8 dní Bez stravování
-20%
11 031 / os.

ARION

4.června 8 dní Polopenze
-8%
23 359 / os.

MYKALI BAY

4.června 8 dní Polopenze
-8%
16 459 / os.

ANEMA

4.června 8 dní Polopenze
-8%
17 471 / os.

Zájezdy do letovisek