LAST MINUTE dovolená LÉTO 2024 za parádní ceny     |     Řecko     |     Kypr     |     další země >>

O Skyrosu

Kde leží a čím je zajímavý tento řecký ostrov

8 zájezdů

Kde leží Skyros

Chystáte se na řecký ostrov Skyros? Na této stránce najdete všechny informace k tomuto krásnému ostrovu. Zjistíte, kde leží, čím se liší od ostatních řeckých ostrovů a proč právě zde můžete strávit svou příští nezapomenutelnou dovolenou.

Ostrov Skyros hledejte v Egejském moři - jižně od Chalkidiki, jihozápadně od Limnosu, západně od Lesbosu a severovýchodně od ostrova Evia (Euboia). Díky své rozloze 209 km2 se jedná o největší ostrov ze souostroví Sporady. Na délku má tento ostrov přibližně 60 km a na šířku přibližně 10 km. Pokud byste na tento ostrov chtěli cestovat po vlastní ose, nabízí se vám letecké spojení z Atén či Soluně, další možností je trajekt z přístavu Kimi na ostrově Evia.

Ostrov má přibližně 3000 stálých obyvatel, přičemž v letní turistické sezóně se celkový počet obyvatel více jak zdvojnásobí. Hlavním městem a zároveň nejživějším místem je Skyros, neboli Chora. Ve svažujících se uličkách doporučujeme návštěvu tradiční restaurace, kavárny nebo taverny. Kuchyně na Skyrosu ještě není poznamenaná globálními vlivy, takže si tu pochutnáte na pravých lokálních specialitách.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká republika (Ελληνική Δημοκρατία)
Datum založení 25.03.1821
Hlavní město Atény (Αθήνα)
Měna Euro (EUR)
Rozloha 131 957 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní (cca 90 % obyvatel)
Oficiální jazyk řečtina
Časový posun + 1 hodina

Ke Skyrosu se váže několik řeckých mýtů o hrdinech, jako byli Lykomédes či Théseus. Podle legendy se na zde ukrýval Achilles, aby nemusel do Trojské války, a také se zde měl narodit jeho syn Neoptolemos. Odkaz na tohoto válečníka naleznete na každém kroku. Asi nejznámější místem je Achilleova zátoka, která se nachází poblíž městečka Aspous.

Podíváte-li se na letecké snímky ostrova, určitě vás na první pohled zaujme naprostá odlišnost severní a jižní části. Jako by se jednalo o dva spojené ostrovy. Sever je osídlený a téměř celý pokrytý borovicovými (piniovými) lesy. Naopak jih je téměř neosídlený, bez jakékoliv výraznější vegetace. Středem ostrova směrem od západu na východ prochází údolí, které je využíváno zejména pro zemědělské účely. Místní zajímavostí a také unikátem je skyrský poník, který v kohoutku dosahuje výšky pouze cca 110 cm. Tyto poníky můžete spatřit jak na farmách, tak také přímo ve volné přírodě (v jižní části ostrova).

ALMYRA

4.června 11 dní Bez stravování
-12%
23 267 / os.

MELIKARI

4.června 11 dní Snídaně
-12%
22 715 / os.

AGALIPA

4.června 11 dní Bez stravování
-12%
24 555 / os.

ARTEMIS

4.června 11 dní Polopenze s nápoji
-11%
21 151 / os.

PEGASUS

4.června 11 dní Bez stravování
-13%
26 579 / os.

TZANIS

4.června 11 dní Bez stravování
-17%
19 955 / os.

Zájezdy do letovisek

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu