Skyros

Vše o ostrově, kde se téměř zastavil čas

9 zájezdů

3 důvody, proč si Skyros zamilujete

I když se jedná o největší ostrov Sporadského souostroví, kvůli špatné dostupnosti stojí toto místo stranou masového turismu. Zažijete zde tedy to pravé, identické Řecko.

Od pobřežní komunikace vystoupáte labyrintem úzkých uliček starobylého městečka Skyros (Chora) až k mohutné pevnosti a klášteru, odkud se vám naskytne panoramatický výhled na celé pobřeží.

Ostrov vás okouzlí svou poklidnou atmosférou, panenskou přírodou a neuvěřitelnou pohostinností místních obyvatel.

O Skyrosu

Všem znalcům Řecka se společně s názvem "Sporadské souostroví" vybaví ostrovy Skiathos a Skopelos. Opravdovým srdcařům bude samozřejmě také známý ostrov Alonnisos. Ale že jste ještě nikdy neslyšeli o ostrově Skyros? Naše cestovní kancelář vám exkluzivně na českém trhu představuje tuto netradiční destinaci.

Skyros je největší Sporadský ostrov, ale kvůli své izolované poloze stojí stranou hlavnímu proudu turismu, díky čemuž si zachovává svou identickou atmosféru a kulturu. Severní část ostrova je možné popsat jako hornatou, s velkým množstvím vegetace a s nádhernými plážemi. V této části ostrova se nachází místní vojenské letiště, na kterém je zajišťován i civilní provoz. Jižní část ostrova je také hornatá, ale oproti severu se zde nachází naprosté minimum vegetace. Pláže na jižním pobřeží jsou divoké a velká část je přístupná pouze z moře.

Přečtěte si více o této krásné destinaci

Letoviska na Skyrosu

Fotogalerie

PEGASUS

25.června 11 dní Bez stravování
-31%
21 490 Kč / os.

SKIROS PALACE

25.června 11 dní All inclusive
-31%
22 790 Kč / os.

ALMYRA

25.června 11 dní Polopenze s nápoji
-31%
24 390 Kč / os.

MELIKARI

25.června 11 dní Snídaně
-31%
18 690 Kč / os.

ARTEMIS

25.června 11 dní Polopenze s nápoji
-63%
8 990 Kč / os.

AGALIPA

25.června 11 dní Bez stravování
-31%
19 590 Kč / os.

Zájezdy do letovisek

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu