Limni Keri je malá příjemná vesnička, která leží na jihu ostrova Zakynthos, kousek od Národního mořského parku. Výhled na otevřené moře s ostrovem Marathonisi a fascinujícími východy slunce Vás zaručeně okouzlí. Vesnička leží v úrodném údolí, kde místní obyvatelé pěstují zeleninu a olivy a chovají domácí zvířata. Podél nábřežní promenády a jedné hlavní třídy naleznete taverny, restaurace, bary, obchody, místního pekaře, kavárnu, cukrárnu.

Malá část pláže je písečná a pak přechází v oblázkovou. Voda je čistá a vstup do moře je pozvolný a vhodný i pro děti. Můžete si zde pronajmout slunečníky a lehátka. V roce 2016 tato krásná pláž, zastíněná tamaryšky, získala Modrou vlajku EU. V jednom ze středisek potápění si můžete zaplatit kurz potápění. Podle mezinárodní klasifikace míst pro potápění je Zakynthos řazen mezi 4 nejlepší potápěčská místa Evropy. Pronajmout si můžete i malý motorový člun, kterým se například dostanete na pohádkovou pláž na ostrově Marathonisi, na další nádhernou pláž Marathia, která je dosažitelná i pěšky (asi 3 km od přístavu) nebo na jižní mys Keri, kde můžete prozkoumat pozoruhodné mořské jeskyně s neuvěřitelně průzračnou vodou. Z malého přístavu vyplouvají výletní loďky, které jezdí k jeskyním, jižnímu mysu a na okolní pláže (v nabídce Viamare).

15 minut od Limni Keri je zastávka místní autobusové dopravy (autobus jezdí zpravidla 2x denně). Můžete se tak snadno dostat do krásného hlavního města ostrova Zakynthos. Na zeleném pahorku asi 5 km od Limni Keri je malebná vesnička Keri se 700 obyvateli. Je postavena v typickém stylu s kamennými domy a úzkými uličkami. Tato oblast ostrova Zakynthos je proslulá i sirnými prameny a největší řeckou vlajkou na světě.

Transfer

Transfer z letiště (cca 15 km) potrvá asi 25 minut (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Limni Keri

Oblázková a kousek písečné pláže s možností pronájmu slunečníků a lehátek. Taverny, cukrárna, obchody, pekárny, kavárny, bary, telefon, poštovní schránka, bankomat, škola potápění, možnost pronájmu motorových člunů, možnost půjčení motorových vozidel a rezervace výletů přes zástupce Viamare. V přístavu kotví malé čluny, kterými lze plout na okolní pláže a do jeskyní na jihu ostrova. Další bary, taverny a kavárny jsou v sousední vesnici Keri, která je vzdálena asi 5 km.

Sídlo zástupce Viamare.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

DAKIS

3.července 8 dní Bez stravování
-10%
8 990 / os.

MIRANDA

26.června 8 dní Bez stravování
-62%
5 990 Kč / os.

PANORAMA (LK)

3.července 11 dní Bez stravování
9 990 / os.