Jedno dítě zcela zdarma (letenka i pobyt) pouze do 30. dubna (u vybraných pobytů).

O Plakiasu

15 zájezdů

Příjemné přímořské letovisko Plakias vzniklé z původní staré rybářské vesničky se nachází na jihu ostrova Kréta asi 40 km od města Rethymno. Mírné středozemní klima v zimě oteplují větry z Afriky, v létě pak osvěžují parné ovzduší severní větry z hor. Až 320 dní v roce zde příjemně hřeje sluníčko.

Kouzlo Plakiasu

Horské vrcholy v okolí letoviska Plakias skýtají úžasný pohled. Někdy, zvláště za silného větru, zde můžete pozorovat zvláštní fenomén. Vrcholky hor zadržují dešťové mraky a vypadají pak jako věže s cimbuřím. Přilehlá zelená údolí jsou skrápěna deštěm, ale zbytek oblohy je azurově modrý. Celý tento jev umocňuje místy až trojitá duha, která se klene od hor do údolí. Zažijte na své dovolené na Krétě nevšední zážitek, který tato destinace nabízí svým návštěvníkům.

Plakias – jedinečná příroda

Díky unikátnímu místnímu biosystému můžete v údolích nalézt řadu vzácných subtropických rostlin. Plakias – příroda, která Vás osloví.

Plakias - pláže

Letovisko dostalo název podle překrásné pláže stejného jména, která každoročně získává modrou vlajku EU. Můžete si zde pronajmout lehátka a slunečníky a použít sprchy. Zdejší pobřeží je členité a na malých plážích v okolí naleznete soukromí. V nedalekém okolí naleznete i nudistické pláže. Když v Plakiasu občas silně fouká, doporučujeme zajet nebo zajít na krásné pláže Souda a Damnoni, které jsou vzdálené asi 3 km.

Služby v Plakiasu

Centrum letoviska je lemováno pobřežní promenádou, na kterou ústí uličky z údolí. Na promenádě Vás okouzlí barevné obchody, kavárny a taverny. Je zde k dostání vše, co potřebujete, můžete se zde také skvěle najíst, napít i pobavit. Vydáte-li se do vnitrozemí, dostanete se olivovými háji do vesniček Mirthios a Sellia..

Vydejte se z Plakiasu na výlet

Z přístavu vyplouvá loď na krásnou pláž Preveli, kde v palmovém háji ukrýval podle řecké mytologie bůh Zeus krásnou Evropu. Zástupce Viamare Vám poradí mnoho vynikajících tras nejen na pěší, ale i cyklistické túry v okolí Plakiasu. Také můžete vyrazit do některé z horských soutěsek, věhlasné rokle Samaria, nejdelší soutěsky v Evropě, nebo soutěsek Imbros, Aradena a dalších. U zástupce Viamare lze zakoupit výlet do soutěsek. Zpestřením a zábavou může být i projižďka na koních nebo oslech

Transfer

Transfer z letiště Chania či Heraklion (Chania cca 99 km, Heraklion cca 120 km) potrvá asi 2 h. (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Plakiasu

Taverny, restaurace, bary, diskotéka, obchody, internetová kavárna, bankomaty, pošta, partnerská cestovní kancelář, půjčovna motorových vozidel, půjčovna kol, lékař, lékárna, potápění, přístav s lodním spojením na pláž Preveli.

Sídlo zástupce Viamare.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

MYRTIS

22.května 8 dní Polopenze
-26%
12 990 Kč / os.

APOLLO

25.května 8 dní Snídaně
-11%
13 090 / os.

CORALI

22.května 8 dní Bez stravování
-31%
8 990 Kč / os.

MANOLIA

22.května 8 dní Bez stravování
-15%
10 990 Kč / os.

IKAROS

22.května 8 dní Bez stravování
16 890 / os.

LIVADI

22.května 8 dní Bez stravování
-34%
8 990 Kč / os.