Plakias na ostrově Kréta

Zjistěte vše o tomto populárním letovisku

12 zájezdů

3 důvody, proč si Plakias zamilujete:

Plakias, Souda, Damnoni, Amoudi, Triopetra, Skinaria, to jsou názvy jen některých pláží, které vám zdejší členité pobřeží odhalí.

Plakias se může pochlubit až 320 slunečnými dny v roce, takže tu prožijete opravdu bezchybnou letní dovolenou.

Místní promenáda je po setmění krásně osvětlená. Pohostí vás tu sklenkou vína i něčím k snědku a pak vás vytáhnou na taneční parket.

Poznejte Plakias

Na Krétě je skoro pořád hezky a Plakias se může pochlubit až 320 slunečnými dny v roce. Letovisko dostalo svůj název podle překrásné pláže, která už několik let v řadě získala Modrou vlajku EU. Zdejší pobřeží je dost členité, takže tu každý den objevíte další malou plážičku. I těch větších je tu dostatek. Krátká procházka z Plakiasu vás zavede na písečnou pláž Damnoni. Hrubším a tmavším pískem se projdete na pláži Triopetra a za oblázky a skvělými podmínkami pro šnorchlování se vypravte na Skinarii. A kdyby vás náhodou místní pláže začaly nudit, vyplujte lodí směr pláž Preveli. Báječné koupání si ozvláštníte návštěvou mohutného klášterního komplexu a putování po stopách historie a tradic ostrova si na zpáteční cestě prodloužíte v horských vesničkách Sellia, Myrthios a Mariou. V osadách nad Plakiasem si starousedlíci zachovávají tradiční způsob života a na první i druhý pohled se zdá, že se jich uspěchanost dnešní doby vůbec netýká.

Přečtěte si více o o tomto krásném letovisku

CORALI

27.července 8 dní Bez stravování
-10%
15 690 Kč / os.

LIVADI

13.července 8 dní Snídaně
-8%
18 115 / os.

APOLLO

13.července 8 dní Snídaně
-10%
20 990 Kč / os.

MANOLIA

13.července 8 dní Polopenze
-8%
15 447 / os.

PLAKIAS RESORT

27.července 8 dní Bez stravování
-4%
22 255 / os.

MANOLIS

13.července 8 dní Bez stravování
-10%
17 890 Kč / os.
MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu