Jedno dítě zcela zdarma (letenka i pobyt) pouze do 30. dubna (u vybraných pobytů).

Přímořské městečko Vassiliki leží v zeleném údolí na jihu ostrova Lefkada. Díky skvělým podmínkám pro windsurfing je tato oblast ostrova Lefkada známá jako ráj surfařů. Vassiliki je však také ideálním letoviskem pro rodinné dovolené a odpočinek.

Vassiliki - pláže

Nádherná oblázkovo-písečná pláž s pozvolným vstupem do vody je dlouhá více než jeden kilometr. Můžete si zde pronajmout slunečníky i lehátka. Pro milovníky soukromí nabízí Vassiliki několik malých útulných pláží na východním pobřeží hned za městem. Z malebného přístavu vyplouvají rybářské bárky a výletní lodě, které míří k sousedním ostrovům Kefalonie a Ithaka nebo na blízké pláže na východním i západním pobřeží Lefkady. Velmi oblíbené je lodní spojení na pláže Agiofilli, Egremni nebo Porto Katsiki. Nejblíže je překrásná pláž Agiofilli, na kterou trvá plavba asi 10 minut (cena cca 6 €). Na tuto pláž se dostanete i pěšky asi za 45 minut.

Vassiliki - služby

Ve Vassiliki jsou obchody, bary, cukrárny, kafeniony a především pestrobarevné taverny, které Vás pod pergolami či korunami platanů a eukalyptů lákají k posezení až dlouho do noci. Můžete tak vychutnávat vyhlášenou řeckou kuchyni v celé její pestrosti i pikantnosti. Předměstím Vassiliki je Ponti, které je vzdálené asi dva kilometry od centra. I v Ponti naleznete restaurace, taverny, malý supermarket se základními potravinami a pekárnu. Z Vassiliki do Ponti se dostanete po cestě podél moře. Vassiliki se v posledních letech mění v příjemně živé letovisko, kde se scházejí především milovníci vodních sportů. V roce 2017 bude otevřena nová marina, přístaviště pro jachty.

Transfer

Transfer z letiště Aktio Preveza (cca 65 km) potrvá asi 1 h. 30 minut. (v závislosti na provozu)

To nejdůležitější o Vassiliki

Taverny, restaurace, bary, obchody, butiky, pošta, bankomat, internetové kavárny, poliklinika, lékárna, vodní sporty, potápění, přístav s lodním spojením na okolní ostrovy a pláže.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

AIOLOS

15.května 17 dní Bez stravování
-37%
7 990 / os.

EDEN

31.května 8 dní Bez stravování
-23%
16 990 Kč / os.

THOMAS

15.května 17 dní Bez stravování
-13%
8 890 / os.

KATERINA

31.května 8 dní Bez stravování
-33%
7 990 Kč / os.

PHOENIX

31.května 8 dní Snídaně
-31%
9 990 Kč / os.

RANIA

15.května 17 dní Bez stravování
-14%
8 790 / os.