Jedno dítě zcela zdarma (letenka i pobyt) pouze do 28. února (u vybraných pobytů).

Naxos

Vše o ostrově s nekonečnými plážemi

9 zájezdů

3 důvody, proč si Naxos zamilujete

Ostrov si vás získá průzračně čistým mořem a nekonečnými písčitými plážemi, které se pyšní Modrou vlajkou Evropské unie.

Nad křivolakými uličkami hlavního města se tyčí benátský hrad a vjezd do přístavu střeží portál nedostavěného Apollónova chrámu.

Ostrovu se už celá desetiletí vyhýbá masivní turismus, takže si tu budete užívat opravdový klid v objetí pravých řeckých tradic.

O Naxosu

Naxos je největším ostrovem Kykladského souostroví Egejského moře.
Jedná se zároveň i o nejzelenější a velmi úrodný ostrov. Rozmanitost přírody je možné vidět na každém kroku. Ať už se jedná o vysoké vrcholky majestátných hor, které zaujmou na první pohled, nebo o zelená a svěží údolí, až po nekonečné písečné pláže s křišťálově čistým mořem.
Pláže ostrova jsou jedny z nejkrásnějších v celém Kykladském souostroví a většina z nich byla oceněna modrou vlajkou EU.

Ale není to jen příroda, která ostrovu dodává to kouzlo, ale i snaha místních obyvatel dodržovat tradice. Asi nejlepším způsobem, jak tyto tradice poznat, je navštívit typické vesničky ukryté v horách, které Vás vtáhnou do pravé ostrovní atmosféry. Okamžiky, které zde strávíte při konání místního festivalu, už nikdy nezapomenete.

Už po příjezdu lodí do přístavu v hlavním městě Naxos (Chora) Vás ostrov přivítá nádechem antiky pohledem na nedostavěný chrám boha Apollona na výběžku Portara. Následně Vás odmění panoramatem na historickou pevnost, kolem které je město postaveno. Jelikož se jedná o hlavní město ostrova, uspokojí veškeré požadavky každého návštěvníka. Ať už se jedná o milovníky historie nebo požadavky moderní doby.

Na ostrově funguje velmi dobře autobusová doprava a není tedy problém se po ostrově pohodlně pohybovat.

Přečtěte si více o této krásné destinaci

Fotogalerie

ARCHIPELAGOS ECONOMY

7.června 12 dní Snídaně
-26%
15 490 / os.

KETI

7.června 12 dní Bez stravování
-26%
15 990 / os.

THREE LAKES

7.června 12 dní Bez stravování
-24%
15 990 / os.

Letenka s transferem - Naxos

7.června 12 dní Bez stravování
12 990 / os.

Montana Villa

7.června 12 dní Bez stravování
-12%
46 455 / os.

PERLA

7.června 12 dní Snídaně
-24%
17 490 / os.

Zájezdy do letovisek