Jedno dítě zcela zdarma (letenka i pobyt) pouze do 28. února (u vybraných pobytů).

O Skiathosu

Kde leží a čím je zajímavý tento řecký ostrov

5 zájezdů

Kde leží Skiathos

Plánujete dovolenou na řeckém ostrově Skiathos? Podáme vám všechny informace, které potřebujete vědět. Co si tu turisté nejvíce užívají a jaké je na ostrově koupání? Naplánujte si s námi svou nadcházející nezapomenutelnou dovolenou.

I přesto, že Skiathos patří mezi nejmenší řecké ostrovy, poskytuje spoustu aktivit, které promění vaši dovolenou v aktivní odpočinek. Skiathos měří asi 12 km na délku a 6 km na šířku. Stejně jako na ostatních ostrovech i tady najdete úžasné pláže, kterých tu je dokonce více než 60. Většinu zdejších pláží pokrývá jemný písek a užijete si tu slunění i koupání do sytosti. Stín v parném dni zaručí krásné lesy a olivové háje. Vyrazte obhlédnout také romantické vinohrady. Nic vám nebrání se vydat za dobrodružstvími mimo samotný Skiathos, a to na sousední ostrovy a ostrůvky, například Skopelos nebo Alonissos. Až se vrátíte zpátky, nezapomeňte se zastavit v hlavním městě Skiathos ve východní části ostrova. Za návštěvu stojí i další městečka a obce. Skiathos má své vlastní letiště na severovýchodě ostrova a po třech trasách tu jezdí autobus.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

Skiathos je malý řecký ostrov na severozápadě Egejského moře. Patří do skupiny ostrovů Severní Sporady a leží z nich nejvíce na západě. Členité pobřeží oplývá rozmanitými zálivy, do moře tu vybíhají poloostrůvky a mysy. Hornatý povrch dodává ostrovu atraktivní vzhled. Většina obyvatel žije na jihovýchodní a jihozápadní straně, svahy zde mají poněkud mírnější spád. Nejvyšší částí ostrova je jeho severní pobřeží, s horou Karafiltzanaka (433 m. n. m.) Na severovýchodní straně ostrova najdete lagunu a nížinu oddělující Skiathos od poloostrova Lazareta.

PLAZA

31.května 12 dní Snídaně
-12%
22 343 / os.

SKIATHOS PALACE

31.května 12 dní Polopenze
-12%
39 591 / os.

MARIA

31.května 12 dní Bez stravování
-12%
15 215 / os.

TELIS

31.května 12 dní Bez stravování
-19%
14 490 / os.

PANDORA

31.května 12 dní Bez stravování
-18%
13 890 / os.

Zájezdy do letovisek