LAST MINUTE dovolená LÉTO 2024 za parádní ceny     |     Řecko     |     Kypr     |     další země >>

O Skiathosu

Kde leží a čím je zajímavý tento řecký ostrov

10 zájezdů

Kde leží Skiathos

Plánujete dovolenou na řeckém ostrově Skiathos? Podáme vám všechny informace, které potřebujete vědět. Co si tu turisté nejvíce užívají a jaké je na ostrově koupání? Naplánujte si s námi svou nadcházející nezapomenutelnou dovolenou.

I přesto, že Skiathos patří mezi nejmenší řecké ostrovy, poskytuje spoustu aktivit, které promění vaši dovolenou v aktivní odpočinek. Skiathos měří asi 12 km na délku a 6 km na šířku. Stejně jako na ostatních ostrovech i tady najdete úžasné pláže, kterých tu je dokonce více než 60. Většinu zdejších pláží pokrývá jemný písek a užijete si tu slunění i koupání do sytosti. Stín v parném dni zaručí krásné lesy a olivové háje. Vyrazte obhlédnout také romantické vinohrady. Nic vám nebrání se vydat za dobrodružstvími mimo samotný Skiathos, a to na sousední ostrovy a ostrůvky, například Skopelos nebo Alonissos. Až se vrátíte zpátky, nezapomeňte se zastavit v hlavním městě Skiathos ve východní části ostrova. Za návštěvu stojí i další městečka a obce. Skiathos má své vlastní letiště na severovýchodě ostrova a po třech trasách tu jezdí autobus.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká republika (Ελληνική Δημοκρατία)
Datum založení 25.03.1821
Hlavní město Atény (Αθήνα)
Měna Euro (EUR)
Rozloha 131 957 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní (cca 90 % obyvatel)
Oficiální jazyk řečtina
Časový posun + 1 hodina

Skiathos je malý řecký ostrov na severozápadě Egejského moře. Patří do skupiny ostrovů Severní Sporady a leží z nich nejvíce na západě. Členité pobřeží oplývá rozmanitými zálivy, do moře tu vybíhají poloostrůvky a mysy. Hornatý povrch dodává ostrovu atraktivní vzhled. Většina obyvatel žije na jihovýchodní a jihozápadní straně, svahy zde mají poněkud mírnější spád. Nejvyšší částí ostrova je jeho severní pobřeží, s horou Karafiltzanaka (433 m. n. m.) Na severovýchodní straně ostrova najdete lagunu a nížinu oddělující Skiathos od poloostrova Lazareta.

ALKYON

7.června 12 dní Snídaně
-12%
27 499 / os.

IFIGENIA

7.června 12 dní Snídaně
-12%
24 555 / os.

PANDORA

7.června 12 dní Bez stravování
-12%
19 679 / os.

KORALI

7.června 12 dní Snídaně
-12%
29 431 / os.

SKIATHOS THALASSA THEROS

7.června 12 dní Snídaně
-13%
28 327 / os.

SKIATHOS PALACE

7.června 12 dní Snídaně
-12%
37 711 / os.

Zájezdy do letovisek

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu