Skiathos - Výlety

Pro zpestření vaší dovolené na ostrově Skiathos si můžete vybrat z následujících výletů
(výlety pořádá místní cestovní kancelář, platí se přímo na místě a může dojít ke změně programu. Viamare je pouze zprostředkovatel této služby.):


 • Skopelos - Alonissos - lodní výlet pro všechny, kteří chtějí objevovat souostroví Severní Sporady. První zastávka je na ostrově Skopelos, v hlavním městě si užijete vyhlídku na úzké uličky starého města s jeho bělostnými budovami a kostelíky s břidlicovými střechami, dále se můžete procházet městem nebo jen tak v klidu odpočívat na nábřeží u kávy. Dále cesta pokračuje na ostrov Alonissos, kde se nachází Národní mořský park, známý výskytem a ochranou již téměř vyhynulého druhu středomořských tuleňů. Zde pochopíte, proč na každém místním suvenýru narazíte na jeho motiv. V hlavním městě můžete navštívit zdarma osvětové středisko středomořského tuleně nebo za příplatek muzeum pirátů. Na ostrově se také nachází nádherně malebná vesnička Chora. Na tomto výletě je dosti pravděpodobné, že uvidíte delfíny.
  (orientační cena: dospělí: 29 €, děti do 9 let: 17 €)

 • Plavba Mamma Mia - výlet nejen pro všechny fanoušky filmu Mamma Mia, jehož značná část byla natočena na ostrově Skopelos, který se ve filmu nazýval Kalokairi. Částečně se natáčelo i na Skiathosu. Plavba na lodi je doprovázena písničkami od skupiny ABBA. První zastávkou je známý kostel na skále - Agios Ioannis, ke kterému vede příkré schodiště. Často bývá nazýván „kostel Mamma Mia“ a po odvysílání muzikálu se stal populárním místem pro konání svatebních obřadů. Pokud se Vám nebude chtít šplhat ke kostelíku, můžete čas využít ke koupání na nedaleké malé pláži. Další zastávkou je hlavní město Skopelos, po dobu zhruba 2 hodin si můžete užívat atmosféru malebných uliček a zákoutí tohoto města a poobědvat v jedné z místních taveren.Poslední zastávka bude na pláži Milia nebo Kastani, kde se odehrávala další ze známých scén muzikálu. Můžete se vykoupat nebo posedět v příjemném baru.
  (orientační cena: dospělí: 29 €, děti do 9 let: 17 €)

 • Okružní plavba kolem ostrova - nejoblíbenější výlet plný odpočinku. První zastávka je na pláži Lalaria, jedné z nejvíce fotografovaných pláží Řecka. Ohromí Vás tyrkysové moře, krásná oblázková pláž a z vody vyčnívající skalní oblouk. Další zastávkou je pláž Kastro se starým hradem. Městečko Kastro bylo vystavěno na vrcholku útesu v 16. stol. tak, aby odolalo útokům pirátů a Turků. Dochovaly se dva kostely a zřícenina hradu. Poobědvat např. pokrmy z čerstvých ryb můžete v taverně přímo na pláži. O další zastávce rozhoduje kapitán lodi, je to malé překvapení, zastaví se buď na severní pláži Asselinos nebo na ostrůvku Tsougrias, kde se nachází malý kostelík Agios Floros s úžasným výhledem na moře, nebo možná i na řecké pevnině v oblasti Pilion.
  (orientační cena: dospělí: 24 €, děti do 9 let: 14 €)


Viamare doporučuje:


 • Klenotem ostrova je město Skiathos (Chora), nechte se unášet atmosférou tohoto města, navštivte poloostrov Bourtzi a projděte se po hlavní třídě Papadiamantis
 • Pronajměte si dopravní prostředek a jeďte se vykoupat na překrásné pláže severního pobřeží (pláž Lalaria, Megas Gialos, Kechria, Aselinos
  a další)
 • Navštivte věhlasný klášter Evangelistria a starobylý hrad Kastro a vykoupejte se na pláži Kastro
 • Střídejte pláže a využijte k tomu lodní taxíky
  a dobře fungující místní dopravu
 • vyzkoušejte některé vodní sporty, které nabízejí na mnohých plážích jižního pobřeží

Další zajímavosti ostrova Skiathos Vám na místě doporučí delegát Viamare.

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour